To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - ?arówki w swiat?ach mijania...

Mirek79 - 2013-07-24, 11:16
Temat postu: Żarówki w swiatłach mijania...
Witam wszystkich forumowiczów, napiszcie proszę, co ile u Was przepalają się żarówki H7 w światłach mijania? Może poradzicie jakieś bardziej wytrzymałe, bo mi Philips przepaliły się po pół roku. Pozdrawiam.
Anonymous - 2013-07-24, 12:43

Phillips long life 1rok
osram night breaker+ coś około 0,5 roku (najlepsze jakie miałem)
philips premium coś około 0,5 roku
bosch daytime już jest 13 miesięcy i jeszcze świecą

kapczur - 2013-07-24, 13:04

Auto kupiłem w październiku 2011 roku. Od tego czasu czekam aż się przepalą żarówki od świateł mijania (chcę kupić osram night breaker) i się doczekać nie mogę.
Nie wiem niestety jakie tam są zainstalowane w tym momencie, ale sam się dziwię ile już wytrzymały (a nie sądze żeby były wymienione przed sprzedażą).
Ja wyłączam ręcznie światła przed zgaszeniem silnika, podobno korzystanie z automatu skraca ich żywotność.

XaRaDaS - 2013-07-24, 14:02

A ja kupuję zwykłe marketowe i czy mi podziałają pół roku czy 3 miechy to mi nie przeszkadza, płacę za komplet tyle ile zapłaciłbym za 1 lepszą żarówkę.
Anonymous - 2013-07-24, 14:18

XaRaDaS napisał/a:
A ja kupuję zwykłe marketowe i czy mi podziałają pół roku czy 3 miechy to mi nie przeszkadza, płacę za komplet tyle ile zapłaciłbym za 1 lepszą żarówkę.

ale świecą zauważalnie gorzej...

XaRaDaS - 2013-07-24, 15:04

esjot napisał/a:
ale świecą zauważalnie gorzej...

W dzień mi nie robi różnicy, a po nocy ostatnio się nie szlajam :mrgreen:

Mirek79 - 2013-07-24, 15:04

kapczur napisał/a:
Auto kupiłem w październiku 2011 roku. Od tego czasu czekam aż się przepalą żarówki od świateł mijania (chcę kupić osram night breaker) i się doczekać nie mogę.
Nie wiem niestety jakie tam są zainstalowane w tym momencie, ale sam się dziwię ile już wytrzymały (a nie sądze żeby były wymienione przed sprzedażą).
Ja wyłączam ręcznie światła przed zgaszeniem silnika, podobno korzystanie z automatu skraca ich żywotność.

Ja też wyłączam światła ręcznie, ale w moim przypadku to chyba nie działa. W nubirze używałem H4 philips premium i działały około 18 miesięcy, już po zadaniu pytania na forum, gadałem z gościem z intercarsu, mówił, że żarówki H7 w wielu samochodach się szybko przepalają.

czaki163 - 2013-07-25, 16:27

Ja zawsze kupuje żarówki firmy Narva. Świecą bardzo poprawnie. Jeśli chodzi o trwałość też nie można nic im zarzucić.