To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Ga?nica i miejsce na ni?

C77 - 2012-04-19, 15:36

A i jeszcze pytanie:
może ktoś znalazł alternatywne miejsce dla gaśnicy aby zwolnić haczyk na torbę z zakupami? :twisted:

mwadon - 2012-04-20, 08:49

C77 napisał/a:
może ktoś znalazł alternatywne miejsce dla gaśnicy aby zwolnić haczyk na torbę z zakupami?

Ja gaśnicę przytwierdziłem rzepem samoprzylepnym (coś takiego) we wnęce z prawej strony. Leży sobie.

C77 - 2012-04-27, 21:17

mwadon napisał/a:
Ja gaśnicę przytwierdziłem rzepem samoprzylepnym (coś takiego) we wnęce z prawej strony. Leży sobie.

U mnie jest dywanik plastikowy więc rzep nie chwyci podłoża.
Trzeba pomyśleć o zaadoptowaniu jakiegoś rozwiązania z innej fury :twisted:

Kubusiek - 2012-04-27, 22:54

Hmm pod podłogą , obok kola zapasowego ? zestaw (klucz hak, i gasnica), zestaw bezpieczenstwa kupilem takie cudo w skład : trojkat , apteczka. Fajne bo na rzepach.
mwadon - 2012-04-28, 10:20

C77 napisał/a:
U mnie jest dywanik plastikowy więc rzep nie chwyci podłoża.
Trzeba pomyśleć o zaadoptowaniu jakiegoś rozwiązania z innej fury :twisted:

A ten dywanik ma jakąś fakturę? Bo dwie części składające się na rzep mają z drugiej strony taśmę samoprzylepną. Jedną część przyklejasz do gaśnicy (tak jak ja zrobiłem) a drugą do dywanika. U Ciebie trzeba by jednak przytwierdzić gaśnicę w dwóch miejscach, żeby nie stukała (u mnie jeden wystarczy).

Zrobiłem zdjęcia jak to u mnie wygląda:

Max73 - 2013-07-10, 16:19
Temat postu: Gaśnica i miejsce na nią
Witam. Przyzwyczajony jestem że w aucie miejsce na gaśnice jest przewidziane i mniej lub bardziej przemyślane. Nie mogę w/w zlokalizować- może za mało szukałem..
Czy orientujecie się może gdzie jest miejsce na gaśnice w kombi?

pozdrawiam

blackbox112 - 2013-07-11, 09:06

w hb jest w miejscu na kolo zapasowe być może i u Ciebie jest tak samo
kapczur - 2013-07-11, 09:30

Miałem kiedyś akcje z samozapłonem poprzedniego auta.
Jakbym miał gaśnice w bagażniku z rupieciami i do tego pod tą "podłogą" bagażnika to pewnie auto spaliłoby się doszczętnie. Aktualnie mam taką fajną gaśnicę w pokrowcu z rzepą i elegancko trzyma się materiałowej ściany w bagażniku.

Lepiej mieć gaśnice "pod ręką" :)

etac - 2013-07-11, 10:14

kapczur napisał/a:
Miałem kiedyś akcje z samozapłonem poprzedniego auta.
Jakbym miał gaśnice w bagażniku z rupieciami i do tego pod tą "podłogą" bagażnika to pewnie auto spaliłoby się doszczętnie. Aktualnie mam taką fajną gaśnicę w pokrowcu z rzepą i elegancko trzyma się materiałowej ściany w bagażniku.

Lepiej mieć gaśnice "pod ręką" :)

chyba nawet jakies przepisy to sankcjonuja, ze gasnica ma byc w latwo dostepnym miejscu. Ja wyjalem jedna z spinek w bocznej tapicerce i wlozylem kolek i wkrecilem ramke mocowania gasnicy.

backlit - 2013-07-11, 10:27

Pod siedzeniem jest miejsce. Są do kupienie takie rzepy elastyczne. Dobrze trzyma się tapicerki podłogi i można ja wyjąc w ciągu kilku sekund. Trzymanie w bagażniku pod podłogą to chyba tylko dla niebieskich bo jak przyjdzie Ci jej użyć .... ciężko to widzę.
blackbox112 - 2013-07-11, 11:50

Ja nie powiedziałem że to jest dobre miejsce na gaśnice tylko odpowiedź na proste pytanie gdzie ona się znajduje...
To że producent upchnął tam gdzie mu wygodnie nie znaczy że tam jej miejsce.

Swoją drogą nikomu nie życzę konieczności jej użycia, ot i tyle w temacie.

Max73 - 2013-07-11, 12:55

jednym słowem nie ma systemowego /fabrycznego/ rozwiązania tej kwestii. Pomysł z rzepami chyba jest najlepszy - bo najmniej inwazyjny. dzięki. pozdrawiam
rafic - 2013-09-19, 14:25
Temat postu: Gaśnica i trójkąt
Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy i od razu moje pytanie do posiadaczy cruzaka ;-) Co zrobiliście albo gdzie zamontowaliście gaśnicę i trójkąt, bo za chiny nie wiem gdzie to wsadzić, żeby nie latało po całym samochodzie na zakrętach (tylko nie mówcie mi, że mam wolniej wchodzić w zakręty! :twisted: ). Myślałem, żeby przymocować do tego styropianu z zestawem naprawczym jakieś zaczepy, ale nie wiem nawet gdzie takie coś dostać.
rwicik - 2013-09-20, 17:13
Temat postu: Re: Gaśnica i trójkąt
rafic napisał/a:
Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy i od razu moje pytanie do posiadaczy cruzaka ;-) Co zrobiliście albo gdzie zamontowaliście gaśnicę i trójkąt, bo za chiny nie wiem gdzie to wsadzić, żeby nie latało po całym samochodzie na zakrętach (tylko nie mówcie mi, że mam wolniej wchodzić w zakręty! :twisted: ). Myślałem, żeby przymocować do tego styropianu z zestawem naprawczym jakieś zaczepy, ale nie wiem nawet gdzie takie coś dostać.

Zawiń w szmtę i połóż obok styropianu.
Ja styropian wywaliłem, bo wsadziłem dojazdówkę.
Więc pompkę, gaśnicę i trójkąt wożę w torbie w bagażniku - torba przymocowana do jednego z uchwytów siatki.

Dragen - 2016-04-09, 12:59

Macie pomysł gdzie umieścić gaśnice, trójkąt i ewentualnie apteczkę? Nie mogę dać przy kole zapasowym bo będę mieć tam butle do gazu. Uchwyt na siatkę mam tylko jeden, który wolałbym zostawić na cos innego.