To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Owiewki na szyby

XaRaDaS - 2013-06-12, 08:48
Temat postu: Owiewki na szyby
Tak mnie naszło i latam po allegro i trafiłem właśnie na owiewki. Nie wiem na ile się sprawdzają i czy przypadkiem nie generują jakiegoś dziwnego dźwięku podczas jazdy, bo na to niestety jestem uczulony :mrgreen:

Czy ktoś z użytkowników laczka ma/miał i może dać jakąś opinię ? Jakieś dodatkowe argumenty za i przeciw ? I czy miał tylko na przednich czy komplet ?

2 przednie to koszt 76 zł. komplet kosztuje 100 zł. firmy Heko.

etac - 2013-06-12, 09:59
Temat postu: Re: Owiewki na szyby
XaRaDaS napisał/a:
Tak mnie naszło i latam po allegro i trafiłem właśnie na owiewki. Nie wiem na ile się sprawdzają i czy przypadkiem nie generują jakiegoś dziwnego dźwięku podczas jazdy, bo na to niestety jestem uczulony :mrgreen:

Czy ktoś z użytkowników laczka ma/miał i może dać jakąś opinię ? Jakieś dodatkowe argumenty za i przeciw ? I czy miał tylko na przednich czy komplet ?

2 przednie to koszt 76 zł. komplet kosztuje 100 zł. firmy Heko.



Ja powiem tak, szum jest ale akceptowalny, efekt fajny bo mozna otworzyc okno podczas deszczu i szyby mniej paruja.

Negatyw tego produktu jest taki ze po roku moze dwoch, plastik peka i daje efekt pajaczka. Pisalem z dwa razy do Heko, ale nigdy nie odpisali na moje pytanie.

Dziwne ze mialem owiewki w corsie, ale kupione z katalogu opla (oryginalne) nie Heko i były o niebo lepsze ale cena była 2-3 razy wieksza.

Ja sobie odpuscilem, bo nie lubie miec dziadostwa na aucie, aczkolwiek kusi, bo to rzecz przydatna.

XaRaDaS - 2013-06-12, 10:24

etac_owiec napisał/a:
Ja powiem tak, szum jest ale akceptowalny, efekt fajny bo mozna otworzyc okno podczas deszczu i szyby mniej paruja.


O to właśnie chodzi, tak samo można jak teraz jest upał pozostawić lekko uchylone szyby i jak zacznie padać to nie latać do auta, a przewiew jakiś będzie.

etac_owiec napisał/a:
Negatyw tego produktu jest taki ze po roku moze dwoch, plastik peka i daje efekt pajaczka. Pisalem z dwa razy do Heko, ale nigdy nie odpisali na moje pytanie.


To manie martwi i dziwi, Heko przecież firma można rzec z tradycją, bo przecież istnieją już z 20 lat, pamiętam jeszcze jak ojciec miał Skodę 105 i miał owiewki właśnie Heko, wtedy myślałem, że to zagramaniczne jest :mrgreen:

etac_owiec napisał/a:
Ja sobie odpuscilem, bo nie lubie miec dziadostwa na aucie, aczkolwiek kusi, bo to rzecz przydatna.


I tutaj dochodzimy do sedna, kuszą mnie te owiewki już z 2-3 lata i jak na razie nie kupiłem, ale jak co roku miałbym je wymieniać bo pajączek się robi to mimo, że nie są jakoś mocno drogie to wydawać kasę co chwila bez sensu.

Może napiszę do nich z pytaniem odnośnie pajączka i gwarancji 8-)

KaZet - 2013-06-17, 20:22

Ja mam w swoim owiewki firmy Heko. Auto ma 5 lat i już go kupiłem z owiewkami, więc nie wiem, kiedy poprzedni właściciel zakładał (autem jeżdżę ponad rok). Swoją funkcję spełniają bardzo dobrze, nic się z nimi nie dzieje. Wyglądają jak nowe. Szumu też jakoś dużego nie ma. Da się wytrzymać. Także ja polecam.
kjas - 2013-07-02, 19:27

XaRaDaS, Polecam ja tez mam Hecko już 3 rok i nic się nie dzieje jak kupowałem były tylko do przednich drzwi i żałuje że nie poczekałem na cały komplet.
etac - 2013-07-02, 19:43

kjas napisał/a:
XaRaDaS, Polecam ja tez mam Hecko już 3 rok i nic się nie dzieje jak kupowałem były tylko do przednich drzwi i żałuje że nie poczekałem na cały komplet.


No to tylko ja mam takiego pecha, czy nie wszyscy widza ten problem jako wade?

XaRaDaS - 2013-07-03, 14:48

etac_owiec, może nie są takimi escetami :D
etac - 2013-07-03, 14:58

XaRaDaS napisał/a:
etac_owiec, może nie są takimi escetami :D


no niestety ja widze ze owiewki sprzedawane jako oryginal w ASO, a te z HEKO roznia sie znacznie wygladem po 2 latach eksploatacji.

Mialem 2x HEKO i zawsze efekt był taki sam. Plastik tworzył strukture pajaczka ale nie rozpadal sie i po roku czasu trzeba było kleic je ponownie w wnekach

Oryginał z katalogu Opel - 2 lata eksploatacji i zadnych efektów ubocznych

Cena HEKO 85-100 zł, z Opla zaplacilem 200 zł w 2003 roku, takze roznica jest ale i efekt inny.

kjas - 2013-07-06, 21:05

Ja kupiłem ze strony producenta zero pajączków itp i zmiany koloru jedyny minus to mała ilość punk ów do podklejenia ,taśma dwustronna załatwiła sprawe
Zjak - 2014-08-25, 09:51

Dwa dni temu założyłem na przednie szyby, bo na tylne mi nie potrzeba. Kupiłem na Allegro za 87zł.
Jeżdżę przeważnie po mieście i denerwowało mnie jak wiatr mi wiał po głowie. Na trasie mam okna zamknięte.
Dziwi mnie, że są jakieś taśmy z klejem na tych owiewkach, bo jak miałem owiewki w polonezie, to nie było żadnych tasiemek z klejem i trzymały się doskonale, a było to kilkanaście lat temu! A tutaj są jeszcze jakieś sprężynki, ale na razie ich nie wciskałem. :-D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group