To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Sygnalizator w??czonych ?wiate?

zubow83 - 2013-06-06, 16:05
Temat postu: Sygnalizator włączonych świateł
Witam
Ostatnio w swoim chevrolecie lacetti 1,4 benzyna zostawiłem włączone światła i rozładowałem akumulator. Postanowiłem zamontować sygnalizator włączonych świateł bo fabrycznie nie mam tego bajeru.

Pytanie czy jako laik który słabo zna się na elektronice i samochodach (ale lubi kombinować) da radę go sam podłączyć by nic nie popsuł. Może ktoś już to robił ewentualnie wie jak to zrobić i się tą wiedzą podzieli.(najlepiej łopatologicznie)

Pozdrawiam

XaRaDaS - 2013-06-06, 16:10

Kolego, ja u siebie mam w standardzie takie cuś, ale proponuję sprawdzić Tobie jedną rzecz. Włącz silnik zapal światełka potem wyłącz silnik, wyjmij kluczyk i otwórz drzwi i sprawdź czy się światła świecą, u mnie to działa. Po włożeniu kluczyka do stacyjki postojowe się zapalają, a pozycyjne dopiero jak uruchomię silnik :mrgreen:
zubow83 - 2013-06-06, 16:35

XaRaDaS napisał/a:
Kolego, ja u siebie mam w standardzie takie cuś, ale proponuję sprawdzić Tobie jedną rzecz. Włącz silnik zapal światełka potem wyłącz silnik, wyjmij kluczyk i otwórz drzwi i sprawdź czy się światła świecą, u mnie to działa. Po włożeniu kluczyka do stacyjki postojowe się zapalają, a pozycyjne dopiero jak uruchomię silnik :mrgreen:

Włączam światła mijania, gaszę silnik. Palą się tylko światła pozycyjne. Nie są to niby światła mijania ale nadal się palą pozycyjne. Teoretycznie powinno być tak że pozostawiając samochód na światłach POZYCYJNYCH LUB MIJANIA , po wyciągnięciu kluczyka i otwarciu drzwi kierowcy światła te wyłączają się automatycznie

XaRaDaS - 2013-06-06, 19:01

zubow83 napisał/a:
XaRaDaS napisał/a:

Włączam światła mijania, gaszę silnik. Palą się tylko światła pozycyjne. Nie są to niby światła mijania ale nadal się palą pozycyjne. Teoretycznie powinno być tak że pozostawiając samochód na światłach POZYCYJNYCH LUB MIJANIA , po wyciągnięciu kluczyka i otwarciu drzwi kierowcy światła te wyłączają się automatycznie

Dokładnie, zaraz zerknę w TIS co tam piszą, bo powiem że tam jest pełno opcji.

iskat1973 - 2013-06-08, 09:46

http://allegro.pl/sygnali...3238462894.html

Ja zamierzam coś takiego kupić bo jeżdżąc na taxi wiele razy zdarza mi sie zapomnieć o tych pozycyjnych światłach.