To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Szpilki piasty ko?a tylnego

BS - 2013-05-29, 13:01
Temat postu: Szpilki piasty koła tylnego
Witam wszystkich.

Wczoraj pojechałem kupić i założyć nowe opony. Nie było bym w tym nic dziwnego gdyby nie fakt jak się ta historia zakończyła. Po założeniu nowych opon na stalowe felgi i po przykręceniu trzech z nich przyszła kolej na czwarte koło (prawy tył). I tu dochodzimy do meritum sprawy. Pan który zakładał koła pokazał mi stan jednej ze szpilek w tylnym prawym kole. Okazało się , że przy którejś z kolei zmianie ogumienia (jeden komplet felg-niestety) i dokręcaniu nakrętek, gwint na jednej ze szpilek został zniszczony. Prawdopodobnie kolejny pracownik serwisu oponiarskiego dokręcał pneumatykiem koło nie patrząc się co robi. Poskutkowało to zjechaniem gwintu szpilki.
Udałem się do warsztatu i powiedzieli mi, że nie uda się im nagwintować tej szpilki tylko wymienią na nową bo to prosta robota. Jak powiedzieli tak zrobili tylko okazało się potem ,że nie kupili takiej jak potrzeba (bo do aveo w ich hurtowni nie było) tylko od matiza (M12x1,25). Oprócz tego, że wygląda to śmiesznie bo inna i mniejsza nakrętka (poza tym mam standardową i jeszcze zabezpieczającą nakrętkę) to czym mam powód aby się tym martwić?? Za całą operację wydałem 50 zł. W któryś dzień podjadę chyba do serwisu OPEL/CHEVROLET i spytam się czy można u nich zamówić oryginał-UFF :D

Pozdrawiam i namawiam- kontrolować wszystkich i wszystko :D

czaki163 - 2013-05-29, 15:21

Koło pewnie nie odleci w czasie jazdy więc dramatu nie ma. Generalnie zmieniłbym tą szpilkę na taką we właściwym "rozmiarze". Takie szpilki znajdziesz na allegro lub w niektórych sklepach motoryzacyjnych/hurtowniach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group