To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Mocne ?arówki cofania

C77 - 2013-05-27, 23:06

SebaSRS napisał/a:
Zamiennik na diodzie cree xp-e - http://dx.com/p/pointpurp...amp-bulb-171739

Dokładnie takie Cree 5W na oprawce BA15S, mam zamontowane u siebie w NUII
i jestem z nich zupełnie zadowolony. Kupiłem w Polsce, bez paczki z Chin :-)

Tu macie ode mnie ich porównanie vs tradycyjne P21 :twisted:

Dzień:

Nocka:

C77 - 2013-05-27, 23:50

esjot napisał/a:
Na drive2.ru wkładają nawet xenony w cofania :shock: Dlatego się pytam, bo nie o to chodzi, coby założyć i cieszyć się z tydzień, a później kupować lampy :cry:

Bo oni dla chwilowego efektu włożyliby wszystko :lol:
Ma to oczywiście swoje plusy bo np. dobrze jest wiedzieć jak ładnie potrafią płonąć zderzaki w Cruze :mrgreen:

esjot napisał/a:

Jeśli nie wykorzystuje odbłyśnika to nie ma problemu ze światłem na bokach samochodu?
Rozumiem, że światło jest tylko za samochodem tak jakby w linii samochodu

Ja problemów ze światłem po bokach nie mam, bo zależało mi właśnie na tym aby widzieć wszystko podświetlone w lusterkach. Inaczej nie byłoby przecież w ogóle sensu wymiany tradycyjnych źródeł światła. Chociaż są tacy którzy twierdzą że mogą jeździć w nocy jedynie polegając na czujnikach cofania. Ja nie próbowałem :mrgreen:

esjot napisał/a:
Rozumiem, że światło jest tylko za samochodem tak jakby w linii samochodu

Światło z soczewki jest tuż za samochodem o wiele bardziej skupione niż bez niej,
ale rzecz jasna jest ono też rozproszone a nie w jednym punkcie świetlnym :-)
tyle że w mniejszym stopniu się rozprasza, bo nieużywając odbłyśnika jest ono wprost proporcjonalne do stopnia rozproszenia konkretnej wiązki świetlnej przechodzącej przez soczewkę. Powoduje to większe skupienie na wyjściu i mniejsze w dalszej odległości.
Jesli chcesz wiekszy początkowy kąt świecenia, to bierz Cree bez soczewki, ale wtedy przeniesienie strumienia światła w dal będzie mniej efektywne.
Kiedyś o tym wszystkim pisaliśmy w dziale Cruze :arrow: - Zamienniki ledowe.

esjot napisał/a:

Jeśli przetestujesz na ochotnika i będzie OK to kupię :-P W ciemno trochę boję się że trafi się na jakiś allegrowy wynalazek

Ktoś musi testować, a ja już się natestowałem :mrgreen:
Ostatni test jaki mam zamiar robić to 27x SMD vs P21W dla żarówki trzeciego stopu,
oraz 3xSMD vs T5 dla żarówki tablicy rozdzielczej, ale tutaj bardziej w kontekście koloru podświetlenia.

czaki163 - 2013-05-28, 21:19

A może by tak ;-)