To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

CarAudio - Antena ......

iskat1973 - 2013-05-24, 09:55
Temat postu: Antena ......
Jak to jest u Was.....ja jeżdżę po mieście i b.czesto radio gubi ustawione stacje tj.szumi, pika jak przy programowaniu. Ogólnie lipa....... Czy sygnał antenowy można jakoś wzmocnić bo raczej nowej i kolejnej anteny nie potrzebuje .
Ps. Nawet 1prog.PR zanika często .....a i wydaje mi sie ze nie wyłapuje wszystkich stacji w zakresie ukf.

Anonymous - 2013-05-24, 10:15

Jeśli antenę masz nadrukowaną na szybie (a pewnie tak jest) to ma ona wbudowany własny wzmacniacz antenowy - jest pod podsufitką
Szukaj jakiś problemów na stykach sygnału antenowego. Możliwe też, że gdzieś zgubiłeś masę na osłonach radia

zbyg - 2014-07-10, 19:49

Mam podobny problem, radio gubi sygnał, szumi i nie łapie wszystkich stacji.
karpior - 2014-07-11, 00:31

co prawda ja nie mam tego problemu, ale podłączę się bo tematyka podobna:
czy ktoś wie jak wzmacniacz antenowy w Lacetti jest zasilany? Bo przy okazji wymiany radia z fabrycznego na aftermarket, zmierzyłem czy na wejściu antenowym jest jakieś napięcie stałe ale miernik nic nie pokazał... A po wymianie radia stacje elegancko odbierają... Nawet lepiej niż na fabrycznym blaupunkcie...

Anonymous - 2014-07-11, 08:12

Wzmacniacz zasilany jest osobnymi przewodami, a nie przewodem antenowym.
Na naszym forum jest podobny temat o antenie:

http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=3215

może będzie pomocny :)

rutas81 - 2014-11-15, 16:22

Witam, mam podobny problem. Oryginalne radio odbierało bez zarzutów, nawet daleko poza miastem. Natomiast Sony Xplod nie odbiera radia już tak dobrze. W mieście na większości stacji występują delikatne zakłócenia, natomiast poza miastem jest już tragedia. Zamontowałem wzmacniacz ale to nie pomogło, może tylko trochę głośniej odbiera. Proszę o pomoc, jeżeli wie ktoś jak rozwiązać problem. Może zamiast wzmacniacza zastosować separator?
karpior - 2014-11-24, 00:27

ja po zmianie radia z fabrycznego blaupunkta cd (bez mp3) na nowego kenwooda zaobserwowałem wręcz lekką poprawę odbioru FM ;) bez żadnych wzmacniaczy, separatorów itd.
Może problemem jest jakaś przejściówka wtyczki antenowej? Może coś nie styka dobrze lub jest po prostu słabej jakości? Albo się poluzowała przy upychaniu radia?

rutas81 - 2014-11-24, 14:19

Wszystko jest niby połączone poprawnie. Pożycze jeszcze radio od brata i sprawdze jak będzie odbierało. Obawiam się, że coś nie tak może być z samym radiem ponieważ na oryginalnym odbiera idealnie.
jago42 - 2015-04-02, 17:45

zbyg napisał/a:
Mam podobny problem, radio gubi sygnał, szumi i nie łapie wszystkich stacji.
Pozdrawiam Wszystkich Świątecznie! Ja mam podobny problem. Radio odbiera słabiej niż dawniej. Wzmacniacz wymieniony, zasilanie prawidłowe, kabel bez oporów a radio odbiera gorzej, pika itp. Rady Potrzebuję!
Pozdrawiam, Jacek!