To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieĽć

Mechanika - Turbodziura ?

ernet - 2013-05-23, 13:13
Temat postu: Turbodziura ?
Podczas zmiany biegów na wyższe,przy dodawaniu gazu silnik jakgdyby schodził z obrotów i za chwileczkę już wchodzi na nie bez problemu. Jest to odczucie jakby turbodziury,chwilowego "zawachania " silnika. Po tym momencie samochód przy¶piesza
bez problemów. W/w zjawisko nie występuje zawsze i tylko przy zmianie biegów.
1.Próbowałem tankować na różnych stacjach- bez zmian.
2.Zjawisko nie występowało przedtem.
3.Filtry powietrza i oleju nowe.Paliwa nie sprawdzałem, bo smochód ma przejechane 28KK.

Macie jakie¶ pomysły, co to może być ?

conductor - 2013-06-28, 13:32

Pomysłów może być wiele, radzę test komputerowy, co¶ moze dolegać któremu¶ czujnikowi sterowania silnikiem.
ernet - 2013-06-28, 17:59

conductor napisał/a:
Pomysłów może być wiele, radzę test komputerowy, co¶ moze dolegać któremu¶ czujnikowi sterowania silnikiem.

No wła¶nie.... podpięty w czasie jazdy komp nic nie stwierdził, a problem został ;-(

conductor - 2013-06-28, 18:13

A czy przepustnica jest wyczyszczona i chodzi sprawnie? wtedy mozna podejrzewac zapłon lub zasilanie paliwem, a tu już sterowanie elektroniczne....
ernet - 2013-06-28, 19:12

Samochód ma 28 tys. km to pewnie raczej nie... ale przy okazji sprawdzę. Dzięki za pomoc.
conductor - 2013-06-28, 21:13

Przepustnica wymagaj±ca czyszczenia daje tez objawy wahania obrotów na biegu jałowym, ja dawałem do czyszczenia przy niewiele większym przebiegu.