To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Jazda na rezerwie a pompa paliwa?

KAI - 2013-05-11, 20:31
Temat postu: Jazda na rezerwie a pompa paliwa?
Gdzie w 1.4T jest pompa paliwa?

Chodzi mi o ewentualne konsekwencje jazdy na rezerwie (zatarcie pompy przez złe chłodzenie).
Nie żebym często praktykował - ale warto wiedzieć.

Pozdr :)

etac - 2013-05-11, 21:03
Temat postu: Re: jazda na rezerwie
KAI napisał/a:
Gdzie w 1.4T jest pompa paliwa?

Chodzi mi o ewentualne konsekwencje jazdy na rezerwie (zatarcie pompy przez złe chłodzenie).
Nie żebym często praktykował - ale warto wiedzieć.

Pozdr :)

Pompa jest zanurzona w zbiorniku

KAI - 2013-05-11, 21:05
Temat postu: Re: jazda na rezerwie
etac_owiec napisał/a:

Pompa jest zanurzona w zbiorniku

Dzięki. Teraz na pewno będę uważał na zbyt niskie stany.
Pozdr

Elephant - 2013-05-12, 14:58

A jakie to są niskie stany ?? Bo ze dwa razy już tak miałem że kontrolka migała a danych komputera nie dało się przełączyć bo wyświetlał się komunikat o niskim stanie paliwa.

To już niski stan ??

KAI - 2013-05-12, 19:53

Takiej sztywnej granicy nie ma.

Na pewno bardzo szkodzą stany ekstremalne typu: jazda cały czas na rezerwie i wlewanie po kilka litrów. Uważać też muszą użytkownicy LPG - żeby nie ulec pokusie posiadania kilku litrów w baku - skoro i tak jeżdżą na gazie.
Mój kolega tak zatarł pompę w zagazowanej Toyota Celica.
Od tej pory trzymał minimum 1/4 baku.

Ja też się staram trzymać minimum tą 25%.
No ale wiadomo - czasem jest autostrada i się przegapi. W Polsce to jeszcze nie jest taki problem (chyba że ktoś koniecznie chce paliwo konkretnej marki), ale w DE stacje potrafią być co 80 km. Ja tak ostatnio przegapiłem i w końcu dojechałem z 6 litrami.
A jak normalnie jechałem 180 km/h to na końcówce już był eco-driving.

Elephant - 2013-05-12, 20:00

Nie no, ja zawsze do pełna leję.
I zazwyczaj staram się tankować zaraz jak pojawi się pomarańczowa kontrolka rezerwy. Wtedy komputer pokazuje zasięg 100-120 km. Na ok. 50-60 km zasięgu zaczyna migać kontrolka i wyświetlacz pokazuje już tylko komunikat o niskim poziomie paliwa (nie da się tego komunikatu wyłączyć i wyświetlić innych danych). I tak chyba migało mi ze dwa razy.