To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Dodatkowy przycisk otwierania bagażnika w kabinie Cruze

nieaktualne - 2011-04-07, 14:45
Temat postu: Dodatkowy przycisk otwierania bagażnika w kabinie Cruze
C77 napisał/a:
Apropos przycisku bagażnika, ale wewnętrznego to mam pytanie do właścicieli Aveo w którym miejscu w samochodzie on jest umiejscowiony?
i jakby można było to proszę o zdjęcie tego przycisku w Aveo:)

Cyngiel na lince jest z przodu siedzenia kierowcy po lewej stronie przy podłodze. Tam też jest otwieranie klapki wlewu paliwa.

C77 - 2011-04-07, 16:31

I w każdej wersji Aveo tak jest, że nie ma przycisku ale cyngiel? :shock:

a idzie oprócz tej linki do niego jakieś podłączenie elektryczne?

nieaktualne - 2011-04-07, 19:02

C77, nie wiem jak jest w wyższej wersji ale u mnie w Base jest otwieranie mechaniczne na lince.

C77 napisał/a:
a idzie oprócz tej linki do niego jakieś podłączenie elektryczne?

Raczej nie.

C77 - 2011-04-08, 13:15

Ech chyba zatem zostałem wprowadzony w błąd z tym przyciskiem bagażnika z Aveo (niby ten na zdjęciach),
chciałem go wykorzystać do zamontowania w Cruzie bo mi wyraźnie brakuje możliwości otwarcia z wewnątrz
ale może od czegoś innego podejdzie i będzie ładnie się komponował ;-)

krucyfiks - 2011-04-08, 13:34

C77...........ale masz świetną i wygodną opcję w kluczyku nie wystarczy ci to? ,chcesz robić dziury w nowym cruze?mnie trochę było by chyba szkoda..........ale oczywiście to twoja wyłącznie sprawa. U mnie jak narazie po roku intensywnego używania mikro styk klapy bagażnika działa bez problemu.
C77 - 2011-04-08, 14:33

heh krucyfiks bez obrazy ale albo brak Ci wyobraźni albo lubisz komplikacje
lub po prostu jeszcze nie zetknąłeś się praktycznie z takimi momentami, w których dostępne opcje otwierania bagażnika są nie wystarczające ;)
(o wkurzających awariach stycznika na klapie już nie wspominam)

Przycisk w kluczyku jest głównie po to by otwierać klapę bagażnika w momencie gdy pozostaje się na zewnątrz auta i się ma się np. zajęte zakupami ręce.
Natomiast gdy kluczyk jest w stacyjce przycisk ten staje się nieaktywny.

Dlatego podjeżdżając prędko po kogoś np. w centrum miasta (lotnisko, dworzec itp) istając na moment na ulicy muszę;
-albo rozpinać pasy i wyjść z samochodu by instruować ludzi pierwszy raz widzących Cruze, jak się otwiera bagażnik w tym samochodzie,
-albo zgasić silnik - co powoduje że światła i radio tez się wyłączają - wyciągając kluczyk i nacisnąć przycisk bagażnika, po czym znowu wsadzić go do stacyjki i odpalać furę.

Takie otwieranie bagażnika z wewnątrz auta jako alternatywne sprawdziłoby się też świetnie w momencie gdy wysiądzie przycisk na klapie.

Zresztą o czym mowa skoro opcja otwierania bagażnika ze środka była dostępna w pierwszych Cruzach z 2009. Kto ma auto z początku tego roku może to sprawdzić.

A sam dodatkowy przycisk bagażnika można dobrać taki bardzo dobrze się komponujący i umieścić bardzo estetycznie tak, że nie poznasz iż nie jest on fabrycznym wynalazkiem,
ot tak jak np. na zdjęciach u góry gdzie podpatrzono położenie przycisku bagażnika z Audi :)
Pozdro!

user_02 - 2011-04-08, 15:38

To co znalazłem w necie- http://www.autogaleria.pl...ium_2006_16.jpg

W lacetti też jest przycisk w drzwiach- w miejscu gdzie w starych wersjach aut były korbki od szyb, u pasażera nie ma przycisku i widać pod światło że jest miejsce na dziurę (korbki).

Może jutro wrzucę fotki jak to wygląda w lacetti.

ryjek - 2011-04-08, 19:40

ja w moim mam mała "wajche" w środku,a z zewnątrz mogę kluczykiem otwierać
skull - 2011-04-08, 20:47

w Lacetti kombi/hb wogóle nie ma we wnątrz. W Fieście miałem przycisk w kluczyku głównym .który otwierał bagażnik na dwuklik<-całkiem sympatyczne bo można było otworzyć bagażnik jeszcze będąc w sklepie - wada: nie działało przy włączonym zapłonie, a więc aby otworzyć bagażnik trzeba było zgasic silnik(chociaz bardzo żadko miałem takie sytuacje).
user_02 - 2011-04-09, 23:44

Jak obiecałem tak daje- >PRZYCISK W LACRTTI'm<
C77 - 2011-04-12, 11:24

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
wychodzi na to, że zastosowany przycisk bagażnika ze zdjęć jednak pochodzi od Aveo, tyle że z wersji (najnowszej?) sedan
oraz że inne chevrolety mają jakiś fabryczny sposób otwierania bagażnika z wnętrza, tylko nie Cruze :roll:

Bruce1807 - 2011-10-17, 23:38

C77 ma niezły pomysł z otwieraniem od środka :thumright: gaszenie silnika wlurza. Druga sprawa, że siłownik z pilota ma chyba ograniczoną liczbę użyć.. Warto by to przed zimą rozpracować.
C77 - 2011-12-22, 00:01

Pewnie ;)

Przycisk bagażnika można ulokować jeszcze w paru innych miejscach.
Kilka przykładowych lokalizacji:

SanDiego - 2011-12-22, 21:41

Ciekawie pomyslane :)
C77 - 2011-12-23, 00:18

To pierwsze miejsce obok otwierania maski wydaje mi się najtrafniejsze,
bo ani nie szpeci ani nie ma zbyt dużych szans na przypadkowe naciśnięcie przycisku.