To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Cruze lusterka zewnętrzne wyblakłe plastiki

kploski - 2016-08-24, 21:52

Ja osobiście polecam jakiekolwiek czernidło i pomaga na 3-4 miesiące osobiście tak robię i sprawa załatwiona.
Tematu z opalarką nie przerabiałem i raczej nie polecam.

pablo1 - 2016-08-24, 22:25

Ja mam Narazie spokój z tym elementem. Pod koniec gwarancji wymienili mi obie strony w aso.
pawelwaw84 - 2016-08-25, 09:46

kploski napisał/a:
Ja osobiście polecam jakiekolwiek czernidło i pomaga na 3-4 miesiące osobiście tak robię i sprawa załatwiona.

Dlaczego nie polecasz skoro nie przerabiales? Chodzi o to zeby delikatnie nadtopic te wierzchnia utleniona spalona sloncem warstwe plastiku. Co ciekawe u mnie MY13 lusterka czarne, ale za to podszybie szare sie zrobilo...

blackbox112 - 2016-08-25, 09:48

Mam Cruzaka z 2012 modelowo 2013 i póki co nie widzę żeby coś płowiało czy blakło.
Patent z opalarką stary jak świat sam osobiście robiłem to w astrze i wyszło całkiem zacnie.
Poza tym zawsze można podjąć próbę a jak nie będzie wychodziło to można się bawić czernidłem.

kploski napisał/a:

A niby czemu nie polecasz?? Przecież od delikatnego podgrzania plastiku samochodu nie spalisz :mrgreen:

pool80 - 2016-08-26, 00:07

pozostaje pożyczyć opalarkę..
C77 - 2016-08-26, 14:59

Panowie z opalarkami, nie omieszkajcie zrobić zdjęć porównawczych
przed i po zabiegu :-)

blackbox112 - 2016-08-31, 10:05

Tak jak mówiłem w Cruzaku nie mam najmniejszej potrzeby opalać póki co i niech tak zostanie :)
Natomiast w Astrze wyszło na prawdę w porządku, zdecydowanie wrócił czarny kolor, który utrzymuje się po wizycie na myjni.

Maidenman - 2016-08-31, 17:50

Ja użyłem zwykłego czernidła do plastików za 10zł. Efekt jest przyzwoity i utrzymuje się już pół roku, po kilku wizytach na myjni i kilkunastu myciach bezdotykowych. Czas pracy mniejszy niż 5 min ;)
C77 - 2016-09-07, 11:08
Temat postu: Cruze czernidło do plastików
blackbox112 napisał/a:
...Natomiast w Astrze wyszło na prawdę w porządku, zdecydowanie wrócił czarny kolor, który utrzymuje się po wizycie na myjni.

A masz może jakieś fotki porównawcze z Astry?
tam utrzymywał się jeszcze pigment czarny czy szło w zupełne wybielenie jak na lusterkach w Cruze?

pawelwaw84 napisał/a:
...Co ciekawe u mnie MY13 lusterka czarne, ale za to podszybie szare sie zrobilo...

Również to zauważyłem na wielu Cruzakach,
u mnie odcień też już lekko zszarzał ale auto 3 lata starsze, MY2010,
dobre czernidło załatwia sprawę na jakiś czas.
Wcześniej miałem Turtle Wax które oceniałem pozytywnie

ale jednak Sonax jest w praktyce znacznie bardziej efektywny a rezultat dużo lepszy i trwalszy <ok>

blackbox112 - 2016-09-07, 11:18
Temat postu: Re: Cruze czernidło do plastików
C77 napisał/a:
blackbox112 napisał/a:
...Natomiast w Astrze wyszło na prawdę w porządku, zdecydowanie wrócił czarny kolor, który utrzymuje się po wizycie na myjni.

A masz może jakieś fotki porównawcze z Astry?
tam utrzymywał się jeszcze pigment czarny czy szło w zupełne wybielenie jak na lusterkach w Cruze?

Niestety nie mam zdjęć, gdyż nie były mi do niczego potrzebne. Teraz pewnie i tak po ptokach bo wątpię żebym miał gdzieś zdjęcie z przed opalania. Pigmentu to raczej nie było, bo w pełnym słońcu zderzaki były wręcz siwe (po opaleniu wróciła czerń).
Ale próbowałem zrobić to samo w Kangoo z 99r i tu niestety plastik nie czerniał.
Więc dla odważnych pozostaje próba w mało widocznym miejscu albo czernidło jak już pisali przedmówcy.

Maidenman - 2016-09-07, 17:10

C77 napisał/a:
ale jednak Sonax jest w praktyce znacznie bardziej efektywny a rezultat dużo lepszy i trwalszy <ok>

Potwierdzam pół roku temu potraktowałem moje lusterka tym Sonaxem i póki co, po kilku dobrych myciach na myjni kabinowej i kilkunastu myciach bezdotykowych kolor trzyma się idealnie.

Ta mała tubka za 12zł jest baaardzo wydajna, więc chyba wystarczy już do końca użytkowania auta :D

Roboty jakieś 5 min.