To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Zestaw przegl?dowy

user_02 - 2013-03-28, 22:04
Temat postu: Zestaw przeglądowy
Jako że szósty rok eksploatacji laćka nadciąga nieubłaganie, trzeba szukać części na przegląd.
Znalazłem takie części, jeśli ktoś ma uwagi to chętnie się dowiem, co zmienić co dorzucić

• Olej - Castrol Magnatec 5W40 (jak zawsze)
  • Filtr oleju - BOSCH (0 451 103 079)
  • Filtr Paliwa - BOSCH (0 450 905 969)
  • Świece - BOSCH (0 242 235 667)
  • Filtr kabinowy - KOREA (używałem, nie narzekam)
  • Płyn chłodniczy - PRESTONE 2*4l
  • Przewody zapłonowe - BERU (tutaj się jeszcze zastanawiam, co brać)

Całość wyceniona na 440zł ( w tym olej + przewody 230) więc wielkiej tragedii nie ma.

Co zmienić, co dodać ?

Filtra powietrza, płynu hamulcowego, paska osprzętu nie zmieniam bo filtr, i płyn hamulcowy był zmieniany w zeszłym roku, a pasek osprzętu dwa lata temu.

Pozdrawiam

Anonymous - 2013-03-28, 22:33

Ja nie lubię Boscha od czasu jak w poprzednim samochodzie w dwóch kolejnych zestawach szczęk hamulcowych odkleiły się okładziny (raz po 30kkm, drugi po około 20kkm).
Dlatego jak coś kupuję, to staram się z innej marki ;)

user_02 - 2013-05-19, 20:22

łikend i trochę porobione:
-Wymiana oleju + filtra (pierwszy raz samemu, bez niczyjej pomocy :-> )
-Wymiana filtra kabinowego + próba dostania się do parownika, niestety nieudana (przetkałem "od zewnątrz" - ale nie sprawdzałem czy pomogło)
-Wymiana świec
-diagnostyka - zero błędów

i obowiązkowo:
-Mycie :-)

Jeszcze została:
- wymiana filtra paliwa, chciałem dziś :roll: ale śruba była mocno zardzewiała - nie chciałem "przekręcić",(popsikałem penetratorem - za dwa tygodnie spróbuje wymienić ) dodatkowo filtr chcę wymienić gdy auto postoi trochę dłużej (po nocy)
-wymiana płynu chłodniczego - za dwa tygodnie, bo teraz płynu nie kupiłem, a i czasu nie był...

kiler780 - 2015-09-08, 12:27

Witam,

czy macie może jakiś sklep internetowy, w którym można w sensownych cenach zakupić filtry i inne części?