To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Trzeszczenie prowadnic szyby w drzwiach.

pool80 - 2016-01-25, 15:08

Nie pisk tylko pstrykanie takie i pisałem że jak ja ściągam to dalej wydaje mi się że to uszczelka kupię ten silikon w spray
endriu333 - 2016-01-25, 15:27

pool80 napisał/a:
Nie pisk tylko pstrykanie

mniejsza o definicję ;) hmm ale skoro to zdejmujesz a pstrykanie zostaje to pytanie czy to właśnie od szyb idzie - ja miałem/mam chyba coś podobnego i doszedłem do wniosku - nie wiem na ile trafnego - że to mi pstryka zagłówek/zatrzask w siedzeniu pasażera (przód) - co jakiś czas tam smaruję i wydaje się, że problem zanika na jakiś czas i powraca :)

pool80 - 2016-01-25, 22:17

Muszę z kimś się przejechać, i usiąść z tyłu. Ponad to kupić silikon w sprey'u i wysmarować uszczelki. Tak macając drzwi zdaje mi się, że to górna część drzwi ramy okna. Ten plastik z uszczelką gumową i zamszową. Doczytałem gdzieś , że te zamszowe ludziom trzeszczały w BMW E39. ps. Przez moment też podejrzewałem zagłówek pasażera. ale raczej nie.
pool80 - 2016-01-29, 23:23

sory za dubla. Wczoraj wysmarowałem co się tylko da silikonem w sprey firmy plak. Oczywiście nic nie dało. Dziś znów wymacałem drzwi wypukałem wypstrykałem. Coś znalazłem. Listwa na dachu, ta do bagażnika dachowego jak by się trochę z tyłu przy tylniej szybie odklejała. nie chce zapeszać, ale po dociśnięciu i wpsikaniu tam silikonu raczej cisza. Jutro wsiądę to potwierdzę czy pomogło i jeszcze podważę i dopsikam porządnie. Tą czarną pcv listwę można ściągnąć? Jak się ją demontuje?
pool80 - 2016-01-31, 18:53

Już sam nie wiem, wczoraj przy suchej pogodzie i 18 stopniach na plusie cisza, dziś przy mżawce i 5 stopniach znowu zaczęło. Zwariuję ;(
pool80 - 2016-02-25, 20:20

Dalej problemu nie rozwiązałem. ostatnie spostrzeżenia Przypuszczenia to że uszczelka drzwi która jest na klipsach pstryka jak jadę przy nierównościach. Zastanawiam się nad zaklejeniem tych klipsów od uszczelki a samą uszczelkę na mocnej taśmie dwustronnej przykleić. Problem znika jak ręką odjął jak temperatura wzrośnie w samochodzie, albo jak temperatura na zewnątrz po 13 stopni. Zastanawiam się też, czy na uchu od rygla nie dociągnąć drzwi, sam nie wiem...
szczuplin - 2016-04-25, 18:07

rozwiązałes problem?

mnie coś też skrzypi. Kupie silikon w spray i spryskam cały tył...

pool80 - 2016-04-25, 21:44

Mi silikon nic nie dał.
Kain_1 - 2016-04-25, 22:41

Witam ostatnio również u mnie pojawiło sie irytujące skrzypienie/pstrykanie. Po jakimś czasie zlokalizowałem, że to zapięcie pasa trze o fotel. Normalnie fabrycznie od strony fotela do zapięcia jest przyklejona taka flokowana naklejka, która ma minimalizować tarcie, jednak GM jej trochę poskąpiło i zaczęła się podwijać na krawędzi. Jako, że miałem pod ręką kawałek foli termoplastycznej tak okleiłem po całości zapięcie i na razie jest cisza.
pool80 - 2016-04-25, 23:34

U mnie odgłos dobiega z drzwi
szczuplin - 2016-04-26, 05:24

Kain_1 napisał/a:
Witam ostatnio również u mnie pojawiło sie irytujące skrzypienie/pstrykanie. Po jakimś czasie zlokalizowałem, że to zapięcie pasa trze o fotel. Normalnie fabrycznie od strony fotela do zapięcia jest przyklejona taka flokowana naklejka, która ma minimalizować tarcie, jednak GM jej trochę poskąpiło i zaczęła się podwijać na krawędzi. Jako, że miałem pod ręką kawałek foli termoplastycznej tak okleiłem po całości zapięcie i na razie jest cisza.

potwierdzam. U mnie też skrzypi od strony kierowcy.

Kain_1 - 2016-04-26, 21:46

Kain_1 napisał/a:
Po jakimś czasie zlokalizowałem, że to zapięcie pasa trze o fotel

Sorki mój błąd nie chodziło mi o zapięcie , tylko mocowanie pasa na dole z lewej strony fotela, który notabene przypomina zapięcie

szczuplin - 2016-04-28, 19:05

Wczoraj kupiłem ten silikon w spray.Spryskałem i narazie jest ok. Choć to ocena wstępna. W tym miejscu prowizorycznie podłożyłem bawełnianą ściereczkę. Szczegoły miejsca na zdjęciu.

pool80 - 2016-04-28, 20:33

A u mnie w sedanie cały czas coś pstryka w drzwiach PTył. Coś jak by się kleiło.jak by ktoś wiedział co to może być był bym wdzięczny.
CiekawyRW - 2016-05-26, 08:01

W temacie stukania- moje spostrzezenia. Zaczep na pasie pasażera przesunąć do samej góry. Jak jest niżej to stuka o plastik słupka.
Pukanie z tyłu- sprawdzić zamocowanie podszybia. Wisi na sznurkach, a zawiasy nie są dobrze wciśnięte. Może być też uszkodzona gumka na tych wypustach w podszybiu.
Zaczepy na tylnych pasach też podciągam do góry, a nawet czasem zapinam .Wtedy są unieruchomione i nie stukają o plastik przy zagłówku, ani boczny