To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

CarAudio - Problemy z synchronizacja zegara z RDS

C77 - 2011-07-09, 23:19
Temat postu: Problemy z synchronizacja zegara z RDS
A czy zauważył ktoś samoczynne przestawianie się godziny na radiu wstecz o jakieś 30 minut? :shock:
Radio na RDS wciąż i czasem pokazuje spóźniony czas a po pewnym czasie (10-30min) pokazuje właściwy :twisted:

Nostromo - 2011-07-11, 07:25

Kolego sprawdź w ustawieniach czy nie masz synchronizacji zegara z RDS. Ja to wyłączyłem bo u mnie też czasami szopki pokazywał
C77 - 2011-07-14, 10:57

Wyłączyłem synchronizację zegara z RDS, posmortim czy nie będzie więcej szopek ;-)
mike333 - 2012-05-29, 18:26

miał ktoś z Was może porblem z zawieszeniem się zegarka elektronicznego?

dziś w trasie zauważyłem, że zegarek późni mi się o 30 minut, a jeszcze ze 2 godziny wcześniej był ok. Wyłączyłem i włączyłem radio - nic. Wyłączyłem auto i jeszcze raz zapaliłem i nic. (dodam, że pozostały wyświetlacz był ok. Zmieniałem stacje, nawiew i wszystko się wyświetlało prawidłowo). Dopiero, gdy wyłączyłem klimę, zegar sam automatycznie przeskoczył na właściwą/aktualną godzinę.

dodatkowo zauważyłem dziś, że kawałek ok 4cm górnej uszczelki przedniej szyby jest odklejony. (auto mam od nowości)

C77 - 2012-05-29, 18:35

mike333 napisał/a:

dziś w trasie zauważyłem, że zegarek późni mi się o 30 minut, a jeszcze ze 2 godziny wcześniej był ok. Wyłączyłem i włączyłem radio - nic. Wyłączyłem auto i jeszcze raz zapaliłem i nic. (dodam, że pozostały wyświetlacz był ok. Zmieniałem stacje, nawiew i wszystko się wyświetlało prawidłowo). Dopiero, gdy wyłączyłem klimę, zegar sam automatycznie przeskoczył na właściwą/aktualną godzinę.

Wyłącz synchronizację z RDS to wszystko wróci do normy i zegar nie będzie robił "szopek" ;-)

etac - 2012-05-29, 18:42

C77 napisał/a:
mike333 napisał/a:

Wyłącz synchronizację z RDS to wszystko wróci do normy i zegar nie będzie robił "szopek" ;-)

Raczej funkcje sterowania zegarka funkcja RDS. Ta funkcja nie zawsze dziala prawidlowo. Kiedys mowiono ze to tylko w Polsce jest taki problem ale miesiac temu milalem ten problem z Insignia w Hiszpanii.

mike333 - 2012-05-29, 18:46

ok. dzięki!
KAI - 2013-02-12, 21:56

etac_owiec napisał/a:

Raczej funkcje sterowania zegarka funkcja RDS. Ta funkcja nie zawsze dziala prawidlowo.

Mi też zegarek wariuje czasem. Jak to się wyłącza?

RDS wyłączyłem w ustawieniach audio-opcje RDS ale nie pomogło.
Komunikaty TP też mam wyłączone.

C77 - 2013-02-12, 22:00

Wyłącz synchronizacje zegara z RDS.
KAI - 2013-02-12, 22:05

Wg instrukcji są tylko takie opcje:

I z tego co pamiętam to tak to właśnie wygląda.
Szukałem czegoś w stylu synchronizacja / zegar ale nie znalazłem.

C77 - 2013-02-12, 22:09

Nie opcje RDS ale Zegara :)

Tam powinno być - synchronizacja zegara/czasu z rds.

KAI - 2013-02-12, 22:10

OK. Dzięki.
Jutro rano spróbuję :)

etac - 2013-02-13, 09:14

KAI napisał/a:
OK. Dzięki.
Jutro rano spróbuję :)

Niestety ta funkcja nie dziala poprawnie, ale nie tylko w Cruze i nie tylko w Polsce. Pewne stacje nadaja falszywy sygnał.

KAI - 2013-02-13, 20:11

Dzięki Panowie. Udało mi się to wyłączyć.

Eeeech - dlaczego nie ma o tym ani słowa w instrukcji?

Pozdr :)

Kas - 2013-10-16, 14:57
Temat postu: Reset wyświetlanej godziny
Witam,

mam dziwną przypadłość radia w Cruze LS+. W ciągu dwóch miesięcy zdarzyło mi się trzy razy, że godzina zmieniła mi sie z "aktualnej" na jakąś losową. Np. z 8:30 na 11:40 lub z 15:20 na 07:40. Godzine musiałem ustawiać ręcznie. Zmiana miała miejsce podczas jazdy:)

znajomy w Cruzie wersja LT ma dokładnie to samo.

Koledzy forumowicze, jakieś sugestie co może być nie tak?