To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Dioda w drzwiach

orzech - 2013-02-11, 22:29
Temat postu: Dioda w drzwiach
Czy ta dioda koło bolca zamykania drzwi kierowcy to powinna migać/świecić? Mam ją tam ale żadnych oznak życia :-)
Anonymous - 2013-02-11, 22:51

mam taką diodę w drzwiach, ma podłączone przewody, ale od nowości samochodu nie zapaliła się ani razu.
user_02 - 2013-02-11, 22:54

Lacetti - centralny sterowany z pilota - dioda nie działa.

Jak by ktoś chciał ją uruchomić, to na elektrodzie są proste projekty - np. KLIK

orzech - 2013-02-13, 09:06

To chyba sobie dam siana, bo cienki jestem z elektryki :mrgreen: choć fajnie by było jakby to migało więc może kiedyś ;-)
nieaktualne - 2013-02-13, 11:02

A nie wystarczy Wam tam wsadzić gotowego pulsującego leda na 12V za 1,6pln KLIK :?:
XaRaDaS - 2013-02-13, 11:26

Marco napisał/a:
A nie wystarczy Wam tam wsadzić gotowego pulsującego leda na 12V za 1,6pln KLIK :?:

Tam jest chyba inna dioda, mniejsza mniej więcej 1-2 mm. i nie wiem czy przypadkiem nie jest ona z "dzióbkiem"

nieaktualne - 2013-02-13, 11:34

To jeśli tam nie jest standardowa 5mm to jeszcze tu KLIK masz taką 3mm.

Wstawcie fotkę jak to wygląda.

XaRaDaS - 2013-02-13, 21:16

Zapomniałem zrobić, jutro podrzucę, ale nie jest to 3 mm, raczej skłaniałbym się do 1,5 lub 2 mm., ale może to być i 5 mm, tylko jest część ukryta. Ciężko to określić i pewnie bez rozebrania boczka się nie dowiemy jaki typ diody siedzi.
etac - 2013-02-13, 21:29

XaRaDaS napisał/a:
Zapomniałem zrobić, jutro podrzucę, ale nie jest to 3 mm, raczej skłaniałbym się do 1,5 lub 2 mm., ale może to być i 5 mm, tylko jest część ukryta. Ciężko to określić i pewnie bez rozebrania boczka się nie dowiemy jaki typ diody siedzi.

Ja przerabiałem swoja diode w Lacetti i najlepsze ze mi ja spalili jak oddalem do ASO. Tam jest standardowa dioda 3mm. Nawet wciaz mam 2 sztuki w szafce
Ja puscilem kable od diody z alarmu montowanego dodatkowo.

Efekt koncowy bardzo fajny, szczegolnie w nocy.

user_02 - 2013-02-17, 15:52

etac_owiec napisał/a:

Ja przerabiałem swoja diode w Lacetti i najlepsze ze mi ja spalili jak oddalem do ASO.

No cóż, to jest własnie ASiO.

etac_owiec napisał/a:
Ja puscilem kable od diody z alarmu montowanego dodatkowo.

I to jest chyba najlepsza opcja, bo gdy damy ten układ z elektrody lub diodę pulsująca to będzie ona migać także podczas jazdy :mrgreen: (no chyba że założymy jakiś wyłącznik, lub przekaźnik który gdy dostanie napięcie "po stacyjce", wyłączy diodę)

griba - 2013-07-02, 15:22
Temat postu: Zatykanie diody
Dasz diodę migającą, a jak masz elektrycznie sterowane szyby to "zatkasz" ją plusem od szyb (jest po stacyjce). I podczas pracy silnika (stacyjka na ON) migać nie będzie.

Ta dioda sygnalizuje jeśli alarm fabryczny był. Jest nawet takie coś na schematach. Nie wiem jaka wersja, przykładowo w J200 CDX alarmu brak, centralny z kluczyka to i owszem jest.

Bolek52 - 2013-08-18, 21:40

To jest dioda od immobilizatora. Jeśli immo nie rozpoznaje transpondera w kluczu, to dioda się świeci i silnik nie zapali. Łatwo to sprawdzić - wystarczy owinąć klucz folią aluminiową i spróbować zapalić silnik...
masterandrzej - 2013-08-21, 18:23

U mnie Lacetti diesel ta dioda sygnalizuje załączenie alarmu z jednoczesnym zamknięciem drzwi albo raczej zamknięcie drzwi z załączeniem alarmu. Wszystko od samego początku działa prawidłowo i bez najmniejszych kłopotów. Alarm z jednym pilotem zakładany w ASO przy odbiorze samochodu.
griba - 2013-08-24, 18:30
Temat postu: Dioda cd.
No faktycznie jest ta dioda również wpięta w obwód immo.

Testu nie zrobię bo wykorzystałem ją do alarmu. :-)

W Lanku i NU II to dioda od immo migała jak kluczyka nie było w stacyjce - tu miała by sygnalizować jego błąd.