To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Żarówki w Cruze

C77 - 2015-02-04, 18:39

rafic, nie wierz w to co piszą sprzedawcy czy producenci ;-)
One się mają tak do 6000K jak te wcześniejsze żółtawe do 4300K :mrgreen:

Sobol - 2015-02-04, 19:36

rafic napisał/a:
widzę, że te white vision u Sobola w postojówkach dużo się nie różni od ledów tablicy


Oj różni się różni na żywo nie da się pomylić. Jak w weekend będę miał natchnienie to zrobię zdjęcie lustrzanką to może uda się uchwycić różnice.

C77 - 2015-02-04, 20:41

Sobol, ale zrób fotkę samych pozycyjnych W5W :roll:
a nie razem z H4 :-)

rafic - 2015-02-04, 20:47

No dobra a te xteci nie będą się świecić na niebiesko w kloszu jak światła będą zgaszone coś jak pomarańczowe żarówki w kierunkach ? :-P
Sobol - 2015-02-04, 21:00

C77 patrz kilka postów wyżej :-P ;-)
robciok - 2015-02-05, 00:23

rafic napisał/a:
A spróbuj jeszcze te co masz teraz w postojówkach włożyć do środka w lampkę do czytania na przykład i zobacz jak tam będą świecić.


Tym postem zaskoczę Was wszystkich, nawet mój optymizm nie jest w stanie tego pojąć. Ale do rzeczy, popatrzcie co się stało, gdy zrobiłem tak jak kolega wyżej napisał:

stara / nowa
stara /nowa zjd.2

a to już po wymianie dwóch, wyszło z flashem...
obie nowe

Widząc takie efekty, rozpakowałem ostatnią paczkę z zamiarem wsadzenia ich nad tablice rejestracyjną i o to efekt:

tablica

dla porównania standardowe żarówki:
tablica - standardowe oświetlenie


Nasuwa się pytanie, dlaczego nie robią takiego efektu w postojówkach.

Jak tworzyłem ten post szukałem w jaki sposób zrobić, aby zdjęcia pokazywały się od razu, bez klikania w linki. Niestety nie znalazłem odpowiedzi. Proszę podpowiedzcie mi ;)

rafic - 2015-02-05, 14:39

szok :-o :mrgreen: Dziwna sprawa z tymi żarówkami się zrobiła teraz. W środku i w tablicy świecą ok, a postojówki jednak zalatują dalej żółtym i sam C77 znalazł post, w którym ktoś się żali, że nie świecą tak jak powinny. Wiem teraz, że w rejestrację mogę je brać w ciemno, bo świecą na prawdę ładnie. Prawie jak ledy :lol:
Jeszcze robciok jak masz je dalej zamontowane w tablicy i w środku to powiedz mi czy gdy są zgaszone zostawiają jakąś niebieską poświatę w kloszu widoczną gołym okiem bez zbędnego przyglądania się.
Co do zdjęć kod [img]...[/img] powinien załatwić sprawę.

gck01 - 2015-02-11, 20:29

mam pytanie odnośnie świateł. a dokładnie mówiąc zachowania samochodu po wymianie żarówki. wymieniłem żarówkę świateł mijania i przy włączonym zapłonie chciałem sprawdzić czy działa żarówka- świeci ale jak mocniej docisnąłem kostkę żarówki to usłyszałem coś w rodzaju siłownika i tak kilka razy docisnąłem dłonią kostki i dźwięk powtarzał się co to?
robciok - 2015-02-12, 16:54

rafic napisał/a:
Jeszcze robciok jak masz je dalej zamontowane w tablicy i w środku to powiedz mi czy gdy są zgaszone zostawiają jakąś niebieską poświatę w kloszu widoczną gołym okiem bez zbędnego przyglądania się.


Zobacz sobie tak to wygląda, z bliska to trochę się odbija ta niebieska barwa ale z kilku metrów raczej tego nie widać:
3 zdjęcia w albumie




No nie wychodzi mi to wstawianie w Img :(

rafic - 2015-02-12, 17:39

Chyba Ci się tam zdjęcie nie wkleiło robciok ;-)
C77 - 2015-02-13, 07:15

Już się wkleiło :mrgreen:

robciok, aby wyświetlić zdjęcie to między img należy wklejać link docelowy do fotki zakończony .jpg,
czyli ten który się pokazuje gdy klikniesz na fotkę i w menu podręcznym zaznaczysz: pokaż obrazek.

A co do żarówek, to w przednich reflektorach niebieską poświatę robią głównie błękitne żarówki H4 a nie W5W :-)
Jednak dla wybrednych też są wersje tych żarówek maskujące ich obecność w lampach głównych.

C77 - 2015-02-21, 22:26
Temat postu: Osram Cool Blue Hyper w Cruze
Nie żebym miał zdradzać Narve, ale w nowym sezonie chyba dam szanse tym żarówkom :mrgreen:



DawidNY - 2015-02-22, 12:13

Żarówki COOL BLUE HYPER to żarówki OFFROAD - nie posiadają homologacji w Europie! - a to ciekawe dlaczego ??
http://allegro.pl/osram-z...5025538720.html
na innej aukcji to samo - brak homologacji :roll:

rafic - 2015-02-22, 20:34

Przecież narvy też nie mają homologacji :mrgreen: Ciekawe jak to świeci w nocy w stosunku do np moich osramów night breaker unlimited. Czy jest jakaś widoczna poprawa po za bardziej "białą" barwą ;-)
DaaV - 2015-03-26, 23:39
Temat postu: Re: Osram Cool Blue Hyper w Cruze
C77 napisał/a:
Nie żebym miał zdradzać Narve, ale w nowym sezonie chyba dam szanse tym żarówkom :mrgreen:

Obrazek
Obrazek


Efekt jest poezja, sam już je kupowałem, ale kumpel ma te Hyper w Leonie i w nocy jak i w deszczu jest lekko mówiąc - dramat. Dlatego wybrałem zamiast nich Intense, dużo lepsze oświetlenie i bielsze, bez niebieskiej poświaty.

Za to chciałbym ją uzyskać postojówkami, widziałem tu na forum takie efekty:
(zdjęcia ponoć samych postojówek)

i usera C77:


Jakie polecacie żarówki/ledy do takiego efektu? 6000K czy może mniej? Jakieś konkrety czy randomy z allegro po 3zł/szt? Zda egzamin takie coś też do podświetlenia tablicy?

Pozdrawiam,
D.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group