To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Problemy ze skrzynią biegów

SanDiego - 2011-11-18, 22:29

Ze wstecznym to i ja mam problem, serwisant stiwerdził, że trzeba chwilkę odczekać, aż tryby się uspokoją i wrzucić dopiero wsteczny
Kubusiek - 2011-11-21, 17:55

Zapieczone zębatki ... łożyska do wymiany cuda w skrzyni :P a czas oczekiwania na części ho ho ho .... :shock:
C77 - 2011-11-22, 23:21

SanDiego napisał/a:
Miałem też tak montowane w Astrze chyba i tam nie było żadnych problemów z brzęczeniem czy innym dziadostwem.

SanDiego zdejmij boczek i zobacz jak to wygląda, a wnet pojmiesz w czym rzecz ;-)

[ Dodano: 2011-11-22, 23:23 ]
Kubusiek napisał/a:
Zapieczone zębatki ... łożyska do wymiany cuda w skrzyni :P

Geezzz, to czym oni zalali skrzynkę w Cruzie? :shock:

Kubusiek - 2011-11-23, 14:46

sam nie wiem czym ale jakby smarowania nie było , i to podobno nie pierwszy przypadek :) ... przy okazji odkryli ze czesci są oplowskie :P ŁaŁ ...
C77 - 2011-11-24, 00:59

Kubusiek napisał/a:
sam nie wiem czym ale jakby smarowania nie było , i to podobno nie pierwszy przypadek :) ... przy okazji odkryli ze czesci są oplowskie :P ŁaŁ ...

Jestem ciekaw czy w centrali albo w którymkolwiek serwisie w Polsce wiedzą jakim olejem zalana jest skrzynia w Cruze i jakie on powinien spełniać parametry :-)
Jeśli to nie pierwszy przypadek to może za jakiś czas pojawi się akcja serwisowa zwiazana z wymiana oleju w skrzyni biegów :twisted:

idzipl - 2012-04-13, 07:15

Witam,

W moim cruzie bardzo ciężko zmienia się biegi. W momencie gdy pojazd stoi w miejscu nie ma problemu, natomiast w czasie jazdy czuć ewidentne "haczenie" przy wrzucaniu szczególnie biegu 2 i 3. Co ciekawę, po około 15-20 minutach jazdy problem znika lub znacznie się zmniejsza do tego stopnia że nie stanowi to problemu. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim ?

Pozdrawiam

rudy007 - 2012-10-03, 12:38

Mam przejechane 3000 km. Od samego początku, przy zimnym silniku odczuwam haczenie przy zmianie z 1 na 2 bieg i z 2 na 3. Przy rozgrzanym silniku jest to mniej odczuwalne. czy ktoś ma bądź miał podobny problem? Czy to ewentualnie się ustabilizuje? Za odpowiedź z góry dziekuje.
mario78 - 2012-10-03, 13:43

U mnie wszystkie biegi wchodzą i zawsze wchodziły gładko niezależnie czy zimny czy ciepły. Niestety nie sądzę aby to się ustabilizowało :-( . Ja bym jechał do ASO, masz gwarancję niech robią. Na pewno to nie jest normalny objaw. Pozdr.
endriu333 - 2012-10-03, 14:17

dokładnie czym szybciej z tym pojewdziesz tym lepiej dla Ciebie - to nie jest normalne zachowanie dla CRUZ-a przynajmniej w wersji 1.8
huri_khan - 2012-10-03, 15:54

rudy007 napisał/a:
Czy to ewentualnie się ustabilizuje?

Jak najszybciej zgłaszaj do ASO, później powiedzą że nie umiesz zmieniać biegów

Kubusiek - 2012-10-03, 16:00

rudy007 napisał/a:
Mam przejechane 3000 km. Od samego początku, przy zimnym silniku odczuwam haczenie przy zmianie z 1 na 2 bieg i z 2 na 3. Przy rozgrzanym silniku jest to mniej odczuwalne. czy ktoś ma bądź miał podobny problem? Czy to ewentualnie się ustabilizuje? Za odpowiedź z góry dziekuje.
u mnie haczylo i zablokowalo 1 bieg :) wymiana łozyska i inne cuda skrzynia zrobiona ... generalnie to OPEL
paw_el - 2013-07-09, 06:52
Temat postu: Wypadająca jedynka
Witajcie
mam Cruza od dwóch tygodni, wersja 1.8 LT+ z LPG i średnio raz dziennie wypada mi jedynka a wsteczny czasami nie wchodzi za pierwszym razem.

Czy ktoś z Was miał takie przygody? Jechać z tym na serwis?

Pozdrawiam
Paweł

blackbox112 - 2013-07-09, 08:08

Witam, z jedynką nie zauważyłem najmniejszego problemu.
Co do wstecznego kilka razy nie wszedł prawidłowo bieg (zwłaszcza wtedy kiedy szybko machałem lewarkiem, parkowanie w mieście itp).
Sprzęgło na maxa w podłogę, porządnie do góry ten ,,wichajster'' przy lewarku i powinno chodzić jak po maśle. Jeśli problem nie ustąpi warto odwiedzić serwis (masz gwarancję) bo być może problem leży po stronie tak zwanego wybieraka.

marekt81 - 2013-07-09, 17:03

U mnie jest podobnie z 1 i wstecznym, że czasami wejdzie tak jakby do połowy i potrafi wyskoczyć. Ale po prostu może za delikatnie się staramy to zrobić :)
paw_el - 2013-07-09, 19:20

już się do tego przyzwyczaiłem, że jedynkę trzeba mocno do końca wcisnąć...