To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Stuki zacisków hamulcowych w Cruze

adaśko - 2015-04-05, 12:21

tutaj http://motoneo.pl/c/szukaj/D41943 przesyłka 20 zł
krzysztof bator - 2015-12-02, 13:27

o ja pierniczę no to dobra paranoja, ogólnie w tych ASO to jest strasznie niski poziom i niekompetencja :(
jak mam do nich jechać z czymś to coś mi się robi

C77 - 2016-05-24, 14:29
Temat postu: Stukające zaciski hamulcowe w Cruze i Astra - rozwiązanie:)
Radykalne rozwiązanie problemu stukających zacisków :mrgreen:

C77 - 2016-07-07, 12:25
Temat postu: Stukające zaciski w Cruze
Jak sprawdzić bez zdejmowania kół czy mamy u siebie
stukanie zacisków hamulcowych w Cruze i Astra J :->

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

endriu333 - 2016-07-07, 15:00

C77 oświeciłeś mnie - od jakiegoś roku bujam się z takim hałasem (tylko przód) jak jadę po kocich łbach - czego ja już nie wydumałem, nie na sprawdzałem się a to głupie zaciski - musisz wpaść do stolicy bo już drugie piwo masz ode mnie ;)
pool80 - 2016-07-07, 21:54

piszę, aby ujrzeć :)

haha, ale banał, a jednak.

C77 - 2016-07-07, 22:04

pool80, tutaj nie ma co oglądać,
tutaj trzeba posłuchać :mrgreen:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

A teraz szybko na drugą połowę bo piwo stygnie! <piwo> :twisted: :twisted:

rafic - 2016-07-07, 22:10

Ja u siebie tego chyba nie mam, ale sprawdzę. Może ASO się tym zajmie :mrgreen:
pool80 - 2016-07-07, 22:11

:-) no tak, meczyk.
pozdrawiam.

pablo1 - 2016-07-07, 22:51

Pisze by zobaczyć :-)
pablo1 - 2016-07-07, 22:59

He he. Sprawdze u siebie, choć ja nic nie słyszę jadąc. Może u mnie nie występuje ten problem. :-)
C77 - 2016-07-08, 00:28

endriu333 napisał/a:
od jakiegoś roku bujam się z takim hałasem (tylko przód) jak jadę po kocich łbach...

Właśnie wydaje mi się że też zaczynam to słyszeć sporadycznie na kocich łbach,
z przodu od strony pasażera, u mnie w mieście jest niewiele takich miejsc więc bardzo sporadycznie, m.in tu :-D

Trzeba też sprawdzić czy to czasem nie luźne klocki (powinny być sztywno)
GM nawet robiło akcje z przyklejaniem ich folią 3M :mrgreen:
(to nie żart!)

Aby rozwiązać problem wg wykładni GM to co do jarzm zacisków hamulcowych to są nowe - zmodernizowane
(wcześniej w Astrze, zaadoptowane do Cruze) pisali o tym użytkownicy w tym temacie wielokrotnie,
tylko jakoś chyba nikt nie wspomniał o tym że również nowe trzpienie (pozmianowe) trzeba do nich założyć, czyli razem 2 jarzma i 4 trzpienie
z cenami za które GM upadło na głowę z wysoka (np. 70-95 PLN w ASO za 1 trzpień i od 350 za jarzmo).

C77 - 2016-07-08, 00:40

pool80 napisał/a:
:-) no tak, meczyk.
pozdrawiam.

Tak... nasza niemiecko-turecka drużyna przegrała.... szkoda...
mieli niefart, a gospodarzom nie pozwolił przegrać sędzia :->
<gool> <gool> <gool> <gool>

rafic napisał/a:
Ja u siebie tego chyba nie mam, ale sprawdzę. Może ASO się tym zajmie :mrgreen:

rafic, obwiąż sobie zaciski tak jak na zdjęciach na górze
i powiedz w ASO że musiałeś, bo ich dzwonienie budziło sąsiadów <lol>
oni problem znają ale zbaranieją <lol2>

pool80 - 2016-07-08, 07:20

Ja chyba nie mam takiego problemu. Miałem inny. Ale dla potomnych. Da się taniej kupić te elementy?
CiekawyRW - 2016-07-09, 07:15
Temat postu: Piszczenie hamulców
U mnie bylo tak samo. Delikatne popiskiwanie- początkowo. Gdy naciskałem lekko pedał hamulca -ustawało. Poodkręcałem te śruby w zaciskach (przód i tył) i w górnych i dolnych miałem jakieś elementy plastiku, gumy... Nawaliłem w tuleje smaru zwykłego do łożysk . pozakręcałem , przy okazji wymieniłem klocki przód (35500km), chociaż nie musiałem, ale co mi tam. Pech polegał na tym, że mimo iż na gwarancji- zrobiłem to sam, bo nazajutrz daleka trasa i nie wyobrażałem sobie jazdy z takim piskiem. Do dziś cicho i nie wiem czy cieszyć się czy nie. Może nie wystąpić ponownie ta usterka przed planowanym -ostatnim przegląem gwarancyjnym. Moje wcześniejsze przypuszczenie było, że jakiś paproch dostał się między klocek , a tarczę i na myjce nie żałowałem wody , aby go wypłukać. wydaje się dziwne ale na jakieś 2 tys kiometrów . pomogło . A potem to cała orkiestra świstawek.