To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Stuki zacisków hamulcowych w Cruze

sen-syka - 2014-01-24, 13:08

Witaj,

Powiedz im, żeby skontaktowali się z ASO w Częstochowie.

Pozdr

Vintage - 2014-01-27, 20:19

OK. Thanks.

Dzwonili do mnie, że coś tam pozamawiali z działu technicznego.

Pozdrawiam, Vintage

sen-syka - 2014-02-05, 10:34

Vintage, zrobili Ci?
sen-syka - 2014-02-06, 12:58

C77...Albo jak się ma gwarancję to pojechać do ASO i wymienić zaciski na nowe zmodyfikowane, bo takowe posiadają. Wówczas stuki odczuwalne podczas jazdy po kocich łbach ustają :)

...a z amorkami ? Prześwietlił ktoś tego amora?

Vintage - 2014-02-17, 00:14

Koledzy,

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale naprawa była w sobotę 15.02.

Wymieniono mi prowadnice z przodu i przysłano te naklejki na klocki (produkcja 3M) - to z przodu. Prowadnice te nowe lekko zmodyfikowane.
Z tyłu jakiś problem się zrobił bo 1 klocek był zajechany (lewy od środka) i wymieniłem klocki z tyłu. One już mają tą nakładkę. Klocki GM.
Póki co zrobiłem 300 km. Nie stuka, nie piszczy.
Pozdrawiam, Vintage

ps. wszystko w ramach gwarancji. Zapłaciłem za 1 parę klocków.

kozix33 - 2014-03-24, 09:17
Temat postu: Zgadzam sie z kolegą
Dzisiaj po sprawdzeniu ręcznym zacisków hamulcowych faktycznie się okazało że wszystkie stukają (mają luzy)
niestety na umówię się w maju na drugi przegląd to zgłoszę ten problem zobaczymy co zrobią z tym.

kos731 - 2014-03-25, 21:13

No i dziś diagnoza oficjalna w ASO do wymiany wszystkie cztery jarzma.
Jest szansa że wymiana będzie przed weekendem.
Dam znać jak efekty czy będe musiał dalej molestować ASO.
POzdrawiam ;-)

C77 - 2014-03-26, 12:16

Kolego kos731, przy okazji wymiany proszę spróbuj dowiedzieć się o numery GM dla nowych jarzm do Cruze :-)
kos731 - 2014-03-26, 18:58

OK. ;-)
kos731 - 2014-03-28, 12:54

Właśnie jestem w ASO.
Wymiana w toku.
Zobaczymy co to pomoże.
Dziś tak przy okazji wjechałem na hamownie i wyszło że mam dziurę w przyroście miedzy 2800-3500 obr/min i konie/moment dość mizernie wyglądają :cry:
Będzie wymiana kolektora dolotowego bo ponoć to może pomóc (były takie przypadki)
Zobaczymy ale teraz najważniejsze zawieszenie ;-)

kos731 - 2014-03-29, 11:25

No i stuka sobie dalej a więc będziem walczyć o amorki. :->
A panowie w serwisie za diabła nie chcieli podać numerów katalogowych nowych jarzm hamulcowych.

C77 - 2014-04-01, 10:51

kos731 napisał/a:
A panowie w serwisie za diabła nie chcieli podać numerów katalogowych nowych jarzm hamulcowych.

Hah, no co za patałachy... tajemnicę państwową z tego robią <lol2>
Spoko, dzięki, sam je znajdę :wink:

backlit - 2014-04-01, 11:06

Ja wczoraj zmieniając koła na letnie pooglądałem sobie dokładnie hamulce i żadnych luzów nie ma (póki co przejechane niecałe 13 tys). Stuków bark (albo nie słyszę :D ) ale przekornie będąc na obowiązkowym I- wszym przeglądzie spytałem o te sprawy. Od strzału na życzenie wymieniają jarzma. Z amorkami ponoć są opory co do wymiany. Na razie dam sobie spokój. Oddawanie auta w ich ręce budzi mój „nieuzasadniony” niepokój.
barus - 2014-04-01, 19:35

kos731 napisał/a:

Nie podali numerów katalogowych bo prawdopodobnie nie ma czegoś takiego jak nowe jarzma hamulcowe do Cruze. Niedawno po wymianie takowych koledze sen-syce, skątaktowałem się z ASO w Częstochowie i serwisant wyjaśnił mi w czym żecz, po prostu w miejce oryginalnych zacisków w Cruze wstawiają z Astry bo pasują i mają mniejsze luzy i to wszystko. Z wypowiedzi tego pana wywnioskowałem, że jest to ich autorski pomysł na zniwelowanie stuków generowanych przez luźne jarzma.

barus - 2014-04-01, 20:50

Mam prośbę do kolegów odnośnie trzpieni prowadzących zaciski hamulców w Cruze.
Wczoraj przy okazji wymiany opon odkręciłem górny trzpień w tylnym hamulcu i zauważyłem, że nie posiada on gumy niwelującej stuki zacisku, tak jak to jest poniżej na rysunku: http://zapodaj.net/ecce5e7976c09.jpg.html
Dolnego trzpienia nie odkręcałem, bo jest na nim zamontowany tłumik drgań tak jak na rysunku:
http://images63.fotosik.p...cbe39450072.jpg
Mój Cruze wyprodukowany został w 2012r, z tego co mi wiadomo to dolne tłumiki niwelują piski hamulca przy cofaniu i nie tylko, a nie likwidują luzu jarzma hamulca, może jestem w błędzie.
Może z chwilą zastosowania dolnego tłumika nie ma potrzeby montowania górnego trzpienia z wkładką gumową! Co o tym sądzicie?
Pytam o to wszystko, bo po wymianie przednich amorów z przodu jest cicho tylko z tyłu z prawej strony dochodzą od czasu do czasu jakieś stuki i szukam ich źródła. Z prawej strony z przodu i z tyłu
mam luźne jarzma, poruszając nimi energicznie, boczne ruchy, wydają stuki mechaniczne, ale w czasie jazdy z przodu jest cicho a tylko z tyłu z prawej słychać.
Gdzie poza ASO można nabyć te trzpienie z gumą?