To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Stuki zacisków hamulcowych w Cruze

robciok - 2016-07-09, 14:06

jakiś czas temu pojawił się u mnie metaliczny stukot na wybojach, przestudiowałem ten temat i postanowiłem, że napcham w tuleje zwykłego smaru do łozysk. Jednak to nie pomogło :(
W wolnym czasie spróbuje sposób który opisał krucyfiks, chociaż bardziej zastanawiam się nad tym aby zebrać trochę materiału z trzpieni i wpasować gumę.

C77 - 2016-07-11, 15:01
Temat postu: Cruze zaciski hałasują
Wczoraj przy myciu auta zrobiłem odpowiednie testy :-D

Każde koło dostało odpowiedniego strzała i powtórkę serią <bije>

i o dziwo ciszyna.... :shock:
Chwyciłem dziada i luzu brak...
Ni mniej na kocich łbach i podskokach gdy się wytęży słuch to da się usłyszeć dźwięk ding,
myślę że może być ew. z luźnych klocków, więc na razie nie będę rozkręcał jarzma skoro jeść nie woła
może zastosuję tylko super autorską metodę GM na rozwiązanie ich problemów :mrgreen:
http://forum.chevrolet.or...er=asc&start=60

pool80 napisał/a:
Ja chyba nie mam takiego problemu. Miałem inny. Ale dla potomnych. Da się taniej kupić te elementy?

Trzpienie sprzedają jednak w komplecie, czyli cena na jeden zacisk od 75 do 120 PLN.
W komplecie mamy jeden trzpień z gumką drugi nagi,
bo GM nadal uparcie montuje jeden "łysy" bez gumki.

Przy rozkręcaniu i skręcaniu jarzm powinno się pamiętać o zastosowaniu kleju do gwintów,
lub ewentualnie kupić nowe śruby GM z klejem.

Stara vs nowa

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---