To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Przegryziona sonda lambda - Gryzonie problemy

chevy_power - 2010-11-02, 11:51
Temat postu: KUNA
Witam wszystkich,
jestem nowy na forum ale od razu chciałem poruszyć temat, który zapewne dotyka wielu użytkowników nie tylko Aveo ale i także Chevroletów z Korei, a mianowicie... Kuna. Jako mieszkaniec Krakowa i posiadacz od 3 lat Cheviego zmuszany jestem przez te cholerne gryzonie do wymiany przewodów ukł. chłodzącego przynajmniej raz w roku i to właśnie na jesieni. Np. wczoraj w drodze na groby auto się zaczęło przegrzewać i okazało się, że nie ma płynu w układzie - problem? przegryziony gumowy przewód tak, że płyn leciał ciurkiem... kupiłem za 30,00zł w spray'u odstraszacz bo już nie mam pomysłu na walkę z tą zarazą (sierść psa też już nie działa).
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami z tą małą mendą i jak zaradziliście problemowi kuny (jeżeli oczywiście się wam udało:p )
pozdrawiam,

Anonymous - 2010-11-02, 12:15

U mnie nie ma takiego problemu, ale zawsze można kupić i zamontować urządzenie, które emituje fale dżwiękowe odstraszjące zwierzęta (a jednocześnie niesłyszalne dla ucha ludzkiego bo o innej częstotliwości)
SanDiego - 2010-11-02, 22:25

Widziałem takie urządzenia na Allegro za 30 zł tylko nie wiem czy sztuka czy komplet. Sam chciałem do Astry montowac, ale się rozmyśliłem :)

A tak BTW to nie działa tylko podczas jazdy?

Anonymous - 2010-11-02, 22:32

Kiedyś widziałem na tvn turbo test takich urządzeń i mówili że działają one również po wyłączeniu zapłonu. Poza tym po jaką cholere miałoby działać tylko podzcas jazdy? Kuna niczym james bond w trakcie jazdy dostanie się pod auto i przegryzie przewód? :mrgreen:
SanDiego - 2010-11-03, 10:08

Tzn wiesz, bo ja w opisie czytałem, że to odstrasza zwierzaki jak jedziesz i wokół las, żeby sarny, dziki i inne zwierzaczki nie wybiegły na drogę, więc zasugerowało mi to, że działa tylko podczas jazdy :)
Marcin - 2010-11-03, 21:10

tez mam chyba problemy ze zwierzatkami pod maska i zamierzam kupic takie cos :

http://moto.allegro.pl/od...1303719361.html

Kubusiek - 2010-12-21, 15:15

Zapalila sie kontrolka silnika taka zolta... na serwisie kolejki wylukalem przyczyne przewod od sondy Lambda przegryziony :shock: mozna to zlutowac ? wie ktos ?
Kubusiek - 2010-12-21, 16:10
Temat postu: Przegryziona sonda lambda - Gryzonie problemy
Koszt :
kasowanie błedu 122 zl
wymiana czesci 60 zł
a sama czesc ... ponad 480 :lol: i znowu do auto casco czesci nima czas 7 dni i po swietach ....

ryjek - 2010-12-21, 16:57

jakis zwierzak ci pewnie to przegryzł,tanio ta sonda masz ja tyle dałem do corsy c 1.2 z 2002r
SanDiego - 2010-12-21, 19:53

Na gwarancji nie wymienią?
Maidenman - 2010-12-21, 23:09

Sonda jest niestety megadroga. I o ile tu jeszcze jakoś można przeboleć, to jak słyszę że w serwisach biorą od 80-150zł za kasowanie błędów (5 minut pracy w białych rękawiczkach) to szlag mnie trafia... :evil:
Kubusiek - 2010-12-22, 15:32

jest szansa ze z Pzu pojdzie :) na gwarancji nie mozna dac bo to szkoda mechaniczna :P 8-) a tu fotki

ryjek - 2010-12-22, 20:58

masakra.....nie da sie tego jakos poizolowac :-/ ?
kiniu - 2010-12-23, 12:46

U mnie pod maską ostatnio rezydował kot. Co chwilę naniesione błota i innego syfu łącznie z sierścią na silnik.
Wziąłem sprzęt i problem rozwiązałem definitywnie.

Ale coś jest na rzeczy że "insekty" ciągną do Cruze, bo jak pojechałem kiedyś na wieś do domku letniskowego to postawiłem dwa samochody. Cruze i Punto oba ciepłe, to na drugi dzień w Cruzie na silniku były ślady chyba myszy. Powtórzyłem to kilka razy efekt zawsze ten sam. Jak stoi samo punto to nigdy nic pod maską się nie pojawiało.

Pozdrawiam

adrian0311 - 2010-12-23, 15:26

hehe... to jest jedno wytłumaczenie ... taki fajny samochód że każdy do niego ciągnie.. włącznie z kotami itp. hahaha Pozdro ;)