To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Klimatyzacja - Wieje chłodem od strony kierowcy

C77 - 2016-02-02, 14:59

bibi napisał/a:
Cruze z 2009, sprowadzony z Niemiec. Przejechane 156 tys. km.
Dziś rano zająłem boczne poszycie tunelu środkowego żeby mieć dostęp do nagrzewnicy. Po przejechaniu kilku km do pracy rurki gorące tak, że nie da się dotknąć a z nawiewu zimne powietrze.


To też musisz sobie od razu zrobić, czyli obłożyć obie rurki otuliną termiczną + dodatkowa warstwa termoizolacyjna na wewnętrznej stronie poszycia.
W innym wypadku będzie podgrzewanie nóg, szczególnie odczuwalne podczas upałów.
To fabryczna niedoróbka, GM zaoszczędziło na materiałach termoizolacyjnych,
albo ich nie dało (rurki nagrzewnicy), albo dało za mało (kawałek izolacji na osłonie tunelu).


bibi napisał/a:
c77 masz może zdjęcie z zamontowanym wszystkimi plastikami? Bo kilka stron wcześniej wrzuciłeś foto z panelem z astry ale bez wykończenia.


Trzeba coś wykombinować samemu, bo żadnego panelu gotowego nie ma,
już to sprawdzałem, np. ten z Malibu zupełnie odpada,
z resztą tam też często klima jest jedynie jednostrefowa :shock:
chociaż są też wersje 2-strefowe, więc są realne panele które w tych autach można już podmienić przy przejściu na 2-strefową, a do Cruze ni hu hu...
Panel z Astry czy Insignii jest w sumie jedyną alternatywą, podświetlenie można przełożyć, przelutowując diody na nasze,
albo kupić te panele z buicka regala lub excelle XT, one będą od razu podświetlane tak jak należy



Mhz! - 2016-02-15, 19:28
Temat postu: Odpowietrzanie układu chłodzenia + ogrzewania
Witam! jak w temacie borykam się z problemem odpowietrzenia układu robiłem to już chyba 4 czy 5 razy z czego raz zrobił mi to mechanik za 80zł

i dalej jest to samo czyli... jak włącze ogrzewanie to najszybciej nagrzewają się kratki pasażera a u kierowcy dalej mega ziemne powietrze po około 15 minutach i kratki kierowcy się nagrzewają... ale to chyba nie tak powiino wyglądać?

napiszcie czy u was też tak jest ? czy ja mam jakieś schizy ?

C77 - 2016-02-15, 21:09

Niestety to nie matrix.

:arrow: http://forum.chevrolet.or...r=asc&start=135

paszczakus - 2016-02-19, 10:00

mam takie pytanko, zawsze jak odpalam pierwszy raz samochód to z nawiewów pod szybą słyszę kilkusekundowe pyrkanie , czy to może być związane z tą klapką ? wszystko chodzi normalnie.
rwicik - 2016-02-19, 10:25

U mnie też mam świerszcza po uruchomieniu silnika i gdy kręcę temp. nawiewu.
ASO stwierdziło, że wszystko w porządku - tak może być ...

zdzis.michal - 2016-02-19, 11:58

rwicik napisał/a:
U mnie też mam świerszcza po uruchomieniu silnika i gdy kręcę temp. nawiewu.
ASO stwierdziło, że wszystko w porządku - tak może być ...



Mam chyba coś podobnego. Moja uwaga i odpowiedź ASO: Po dłuższym postoju zauważyłem też, że w chwilkę po uruchomieniu dochodzi króciutko taki lekki chrobot. Musiałbym zostawić samochód na dobę do stwierdzenia.

JohnnyBeGood - 2016-02-20, 10:04

U mnie świergotało, świergotało...., aż się ukręciło. Po naprawie nic jeszcze nie usłyszałem, ale niewiele cruzem jeździłem.
C77 - 2016-02-20, 14:09

paszczakus napisał/a:
mam takie pytanko, zawsze jak odpalam pierwszy raz samochód to z nawiewów pod szybą słyszę kilkusekundowe pyrkanie , czy to może być związane z tą klapką ?


Pisałem wcześniej, że coś na pewno się rusza [bo słychać pracujący silniczek od któreś klapki]
do góra 2 min po wyłączeniu silnika (częściej prędzej w zakresie 30 sek - 1 min).
W drugą stronę będzie się ruszać (otwierać) albo zaraz po włączeniu zapłonu albo po odpaleniu auta.
Ktoś sugerował, że to może być klapka od obiegu wewnętrznego.
Żeby się upewnić trzeba opuścić schowek i obserwować zębatkę,
albo wyciągnąć filtr kabiny i zobaczyć czy klapka obiegu wewnętrznego się samoczynnie zamknie


Matysanno - 2016-02-20, 14:50
Temat postu: Ogrzewanie Cruze
Witam

Mam problem z ogrzewaniem w cruzie sedan 1.8, otóz raz ogrzewanie jest a raz go nie ma. Gdy nie leci cieple powietrze ,a sprawdze weże ktore ida na nagrzewnice sa gorące , a ciepłego powietrza w kabinie brak. Jakies pomysły??

Dzieki za pomoc

C77 - 2016-02-20, 14:54

Witamy na Forum.

Pomysł niestety jest jeden: http://forum.chevrolet.or...r=asc&start=135

Matysanno - 2016-02-20, 20:14

Nie brzmi to ciekawie. Pokretło zawsze mam ustawione na maksa na ciepłym, i raz jest ciepła a raz nie, chyba poczekam az przestanie wogole dmuchac ciepłym. A rozbieral to tkos sam??
Matysanno - 2016-02-21, 16:15

No i ogrzewanie padlo juz mi calkowice, zastanawiam sie czy sciagac caly kokpit , czy dostac sie po rusku ?, .Jesli po rusku, to co jesli jest zalaman z dwoch stron ;/
Matysanno - 2016-02-22, 00:29

Moze ktoś poleci serwis wartszat do wymiany tego mieszalnika, woj, śląskie/ katowice dąbrowa gornicza?
bibi - 2016-02-23, 12:32

Cytat:
Pisałem wcześniej, że coś na pewno się rusza [bo słychać pracujący silniczek od któreś klapki]


Podczas naprawy klapy zauważyłem to. Klapa ciepło/zimno jest przestawiana. Właśnie ta która ulega uszkodzeniu.

Cytat:
Jesli po rusku, to co jesli jest zalaman z dwoch stron

Nic się nie bój tylko wytnij. U mnie oba ramiona były zerwane. Dowiązałem tylko jedno za pomocą cienkiego drutu i ogrzewanie działa. Może się okazać, że drugie ramię nie jest zerwane a tylko spadło z zaczepu

C77 - 2016-02-23, 14:31

bibi napisał/a:
Cytat:
Pisałem wcześniej, że coś na pewno się rusza [bo słychać pracujący silniczek od któreś klapki]


Podczas naprawy klapy zauważyłem to. Klapa ciepło/zimno jest przestawiana. Właśnie ta która ulega uszkodzeniu.


Cholera, to fatalnie :evil:
bibi, a przypomnij jeszcze czy masz klimę AUTO czy manualną?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group