To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Podgrzewany filtr paliwa w Cruze diesel?

adaśko - 2015-04-21, 08:04

ja założyłem filtr Filtrona i zimę bezproblemowo przejeździłem,co do rozmiaru to u mnie wszystko pasowało bo porównałem stary wyjęty filtr z nowym.
mario78 - 2015-04-21, 09:42

Mitko napisał/a:
A jakiego producenta filtr paliwa założyłeś ?


Ja obecnie mam założony FILTRON PE 982/1 a wcześniej miałem zakładany MANN PU 9001X . Jeden i drugi pasował bez problemu.

szymonrc - 2016-03-14, 15:46

Witam,

na dniach będę wymieniał komplet filtrów w moim Cruze - mogę prosić o informację, a najlepiej foto (albo odnośnik do tutorliala - może być zagraniczny), gdzie jest filtr paliwa w 2.0 diesel 163km? Czy przy wymianie samego wkładu trzeba zaciskać wężyki, żeby paliwo się nie lało? Da się to zrobić bez kanału/podnośnika?

mario78 - 2016-03-14, 16:59

Najlepiej na podnośniku lub kanale, bez tego będzie ciężko, filtr jest obok zbiornika paliwa a dostęp do niego jest od spodu. Jak chcesz to poszukam zdjęć jak to wygląda od spodu.
szymonrc - 2016-03-14, 18:13

Dzięki za odzew - jeśli to nie problem, to możesz załączyć fotki - przyda się dla potomnych. Widziałem już jakiś film instruktażowy kiepskiej jakości i jako taki pogląd mam.
Mitko - 2016-05-11, 12:13

Czy ktoś z Was ma taką osłonę pod spodem jak na filmiku z wymianą filtra paliwa?

https://www.youtube.com/watch?v=7ZsPjrjsY98

robciok - 2016-09-02, 21:42

szymonrc, mam taki sam silnik, dziś wymieniałem filtr na FILTRON PE 982/1.
Mitko, ja osłony nie miałem.
Filtr jest przy zbiorniku:

Odkręca się kluczem 36, miałem nasadowy.
Filtron dołącza uszczelkę, jednak ja zostawiłem starą ponieważ w przekroju poprzecznym jest szersza. Uszczelka filtrona wypadała z rowka, była zbyt wąska.
Wycieka paliwa tyle co jest w filtrze, tak więc bez strachu jak zacznie mocno lecieć ropa :P . Po wymianie, kilka razy przekręcałem kluczyk aby napełniło filtr, odpalił bez problemu.

A tutaj takie porównanie :D


Zrobiłem też zdjęcie oznaczeń oryginalnego filtra, może się przyda:



Jest zauważalna zmiana w jeżdzeniu. Wczesniej czasami miałem szarpanie, teraz nawet jakby bardziej żwawo przyspieszał :D mogę też stwierdzić, że reakcja na dodawanie gazu jest natychmiastowa, wczesniej, było delikatne opóźnienie.

magnus99 - 2016-09-04, 12:50
Temat postu: kolor paliwa
Na wstępie chciałem się przywitać z bracia forumową (brak powitalni, albo przeoczyłem)
A teraz do rzeczy, czy zauważyliście na filmiku z youtub jaki kolor paliwa wylewa się z filtra. Ciekaw jestem jaki kolor ma ON w USA a jaki opałówka?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group