To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Opadaj?cy wska?nik poziomu paliwa w Cruzach

etac - 2013-10-22, 18:12

W sprawie opadającej wskazówki paliwa w czasie jazdy, ASO ma tylko jedna informacje ze należy przeprogramować licznik i wybrać w nim opcje z KL7. W standardzie tego nie ma, wiec trzeba to zmienić. Oficjalnie nie ma mowy o jakiś modułach czy coś tam.
barus - 2013-11-28, 19:03

Ciekaw jestem czy jest chociażby jedna osoba na tym forum, u której rozwiązano problem opadającego wskaźnika paliwa przy jeździe na LPG. Przypomnę, że u mnie po wgraniu nowego softu wskaźnik nadal opada, ale nie pojawia się już żółta ikonka i sygnał akustyczny a w trakcie dalszej jazdy poziom sam powoli wraca do pierwotnego stanu. Poprzednio trzeba było się zatrzymać i wyłączyć silnik.
Dzisiaj w ASO powiedzieli mi, że tyko ja zgłaszam taki problem ale gdy usilnie nalegałem aby pokazano mi takiego Cruze w którm montoali LPG i ten problem nie występuje, to się szybko wycofali z tej opini. Pozniej stwierdzili, że nie są w stanie rozwiązać tego problemu i zgłoszą to centrali. W Czakramie, pracownik działu technicznego z rozbrajającą szczerością powiedział mi dzisiaj, że wgranie nowego swoftu daje taki sam efekt jak u mnie i tak ma być. Miesiąc temu twierdzili zupełnie coś innego.
Co sądzicie o tej niedogodności, odpuścić ten temat czy naciskać na ASO, aby rozwiązali ten problem?

pokemen - 2013-11-28, 23:09

A w moim (Opel Szpot Swarzedz) od poczatku nie mialem najmniejszych problemow ze wskazem poziomu paliwa.
Moze komus sie chce zadzwonic na serwis i zapytac jak to robia, ze problemu nie ma ?

compat - 2014-02-10, 15:17

Ja u siebie nie mam LPG, ale też miałem 2 razy problem ze wskaźnikiem. Tylko że u mnie po zatankowaniu wskazówka nie podnosiła się :-| dopiero po wyjechaniu ze stacji pomalutku, prawie niezauważalnie zaczęła się podnosić. Rozmawiałem o tym ze znajomym który ma Captivę i mówił że też miał raz taki przypadek.
kemoiz - 2014-02-10, 17:16

To akurat się zdarza w różnych samochodach od czasu do czasu.
Mirek Marciniak - 2014-09-21, 01:32
Temat postu: zerowanie wskaźnika poziomu benzyny
Z problemem zerowania wskaźnika poziomu benzyny (usterka u mnie występuje bez względu na którym paliwie jeżdżę) walczę od momentu założenia instalacji LPG, czyli od początku 2012 roku. Oczywiście, ASO przeprogramowała zestaw wskaźników, założyła emulator i wymieniła sterownik silnika, ale to nic nie dało, usterka występuje 2-3 razy w tygodniu. Chevrolet zaproponował, że w ramach naprawy zdemontują mi instalację gazową (!?). Od początku 2014 roku pojawiły się nowe objawy. Jeśli wystąpi zerowanie się wskaźnika poziomu benzyny i wyłączę silnik żeby zresetować sterownik, to nie można ponownie uruchomić silnika przez ok. godzinę. Rozrusznik nie pracuje. Nikt mi w ASO nie wierzył i nie przyjmowali tego zgłoszenia. Więc, jak miałem usterkę zerowania się wskaźnika to starałem się jechać do najbliższego ASO. No i trafiło się. Jestem w ASO z wyzerowanym wskaźnikiem, technik wyłącza silnik i nie może uruchomić. Jest zdziwiony co niemiara. Pojawia mu się na komputerze błąd czujnika położenia pedału sprzęgła, ale nie może go usunąć ani przeprogramować. Po upływie pół godziny błąd samoczynnie znika ze statusu "bieżący" i silnik daje się uruchomić. W innym ASO wymienili czujnik pedału sprzęgła i następnego dnia sytuacja się powtarza; zerowanie wskaźnika, wyłączam silnik i nie mogę go uruchomić. Wszystkie objawy wyglądają jakby sterownik umożliwiał uruchomienie silnika dopiero po urealnieniu się wskazań benzyny, a wskaźnik urealnia poziom dopiero po kilkudziesięciu minutach. Czakram dał mi na piśmie, że instalacja LPG nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie innych podzespołów samochodu. Teraz ASO sprawdza wiązkę przewodów między modułami i jakość złączy.
Czy Waszym zdaniem Chevrolet przygotował właściwie elektronikę pojazdu do współpracy z LPG?

Tomi - 2014-10-24, 19:49
Temat postu: opadajacy wskaznik paliwa + check engine
Witam,

Koledzy potrzebowałbym waszej pomocy. Mianowicie dzisiaj zapaliła mi się kontrolka silnika na zegarach, a ostatnimi dniami zdarzało się także że wskaźnik paliwa opadał do zera, czy ktoś miał już coś takiego? Czy pozostaje tylko wizyta w serwisie? Dodam tylko że chodzi o silnik 1.6 113KM + od około miesiąca gaz. Z góry dzięki za pomoc.

barus - 2014-10-24, 21:26

Nie przejmuj się tym, opadający wskaźnik paliwa to prawie norma przy instalacjach LPG w Cruzach i jak na razie nie ma lekarstwa na tą przypadłość.
Jeśli po wyłączeniu silnika i ponownemu uruchomieniu i przejechaniu kilku do kilkunastu km
Check nie skasuje się, to musisz jechać do serwisu lub gaziarza.

wszim - 2014-10-24, 23:32

Barus norma? Czemu mnie ta przypadłość nie dotknęła ani żadnych chyba wersji od my13? Wg mnie to bug o którego poprawienie warto się dopominać. O ile LPG było założone w ASO to argumenty że ma działać prawidłowo są mocne.
barus - 2014-10-25, 23:27

Wszim nie wiedziałem, że ten problem nie dotyczy MY-13 i nowszych. W ASO chciano mi zainstalować emulator poziomu paliwa, na co się nie zgodziłem, bo nie chciałem, żeby grzebali mi w instalacji elektrycznej a później i tak okazało się, że emulator nie rozwiązuje problemu. Po pewnym czasie wgrano mi jakiś nowy soft też bez efektów. Później kilka razy konsultowałem to z Czakramem
W Tarnowie i w końcu stwierdzili, że na tą bolączkę nie ma lekarstwa. Od tej pory odpuściłem ten temat. Jak ostatnio byłem tam na strojeniu silnika to zapomniałem o to zapytać.
Ponownie zadzwonię I zapytam czy się coś zmieniło w tym względzie.

Tomi - 2014-10-26, 19:59

Jutro będę się się kontaktował z gazownikiem, czy to może nie wina gazu i cos trzeba ustawić, dam znać jak sie czegoś dowiem.
endriu333 - 2014-10-30, 08:07

nie to nie wina "gazu" to jest wina firmy Chevrolet, która wypuszcza auta "przystosowane" do LPG które niczym tak naprawdę nie różnią się od standardowych aut i stąd te problemy.... o ile się nie mylę u nikogo z forumowiczów problemu nie udało się rozwiązać w 100%. JA generalnie zauważyłem taką prawidłowśći, że jak jeżdżę z poziomem 3/4 paliwa (PB) to wskaźnik opada u mnie baaaardzo sporadycznie raz na 2-3 tysiące natomiast jak mam mało paliwa PB to potrafi opadać co kilkaset kilometrów. Oczywiście ponowen odpalenie rozwiazuje problem na chwilę i to , że opadnie wskaźnik podczas jazdy nic nie robi także to jest taka jak to nazwać - o ASO ma na to dobre określenie "cecha" tego autka :D
Krzysiek_81 - 2014-10-30, 09:45

Ja u siebie nie zauważyłem tego problemu przez 15 tysięcy km, choć może dlatego, że żona samochodem w tygodniu nie pokonuje na raz więcej niż 60km, choć jadąc na i z wakacji, 500km nad morze, za jednym zamachem robiłem te 280km z gaszeniem silnika tylko żeby zatankować, i też nie zauważyłem problemów ze wskazówką. :shock:
kemoiz - 2014-10-30, 14:19

A jaki masz rocznik. Tak jak wszim zauwazyl modele po lifcie chyba nie maja tego problemu.
Tomi - 2014-11-16, 13:17

No w końcu mogę napisac co tam i jak tam z tym moim check engine. A mianowicie zaopatrzyłem sie w elm327 i zeskanowałem błąd P2096 czyli zbyt uboga mieszanka paliwa czy cos takiego, z racji tego ze gaz ma dopiero 2 miesiace panowie wgrali nowy soft do gazu i jak narazie wszystko jest ok bo przyokazji zrobili bezplatny pierwszy przegląd, jak narazie błąd nie pojawił się ponownie.

Jeśli chodzi o opadającą wskazówke paliwa to narazie problem nie występował ponownie a od ostatniego przypadku mama przejechane ponad 1000 km.