To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Opadaj?cy wska?nik poziomu paliwa w Cruzach

Smysss GP99 - 2012-01-05, 08:32

Zdarzyło mi sie to 2 razy samochód mam prawie rok bez paru dni , przejechane 24500km
vera - 2012-01-05, 11:42

Zrzuć klemy na noc i bedziesz miec spokoj. dobrze zeby zbiornik był na 3/4 pojemności. : -)
krucyfiks - 2012-01-06, 13:09

To co czasem dzieje się z naszą wieszającą się elektroniką wskaźnikami ,nawiewami i innymi błędami powstającymi w trakcie użytkowania pojazdu,to najczęściej wina softu(oprogramowania) jake jest zastosowane w cruze.Druga sprawa to podzespoły elektroniki użyte w naszym komputerze który steruje dzisiaj prawie wszystkim w naszym aucie.
Chodzi tutaj przede wszystkim o procesor i pamięć,które z kolei mają w pływ na sterowniki.Czy jest to tani Chiński zamiennik czy może raczej nieco lepszy i zaawansowany technologicznie produkt.Oczywiście to znowu wszystko koszty które raczej się obniża.Montowane w samochodach elektroniczne podzespoły sterujące mają fabrycznie zaprogramowane charakterystyki pracy i sposoby zachowania. Dane te umieszczone są w pamięci flash tych układów. Daje to możliwość zmodyfikowania tych informacji.Prawda jest taka że inne marki również borykają się z podobnymi problemami.
Z reguły problem mija sam lub możemy mu pomóc zdejmując klemę z akumulatora resetując pamieć,choć to czasem może być ryzykowne. To co od dawna stosuje się w komputerach użytkowych powinno znaleźć zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym,mianowicie chodzi tutaj o mały przycisk restart i wszystko wraca do normy.

nieaktualne - 2012-01-06, 13:16

krucyfiks, jedynie ALDL można było resetować po przez odłączenie zasilania a obecnie OBDII lub magistrala CAN pamięta wszystko nawet jeśli się pozbawi całkowicie zasilania tak więc jakikolwiek reset jest możliwy tylko z pozycji skanera diagnostycznego np. Tech2
krucyfiks - 2012-01-06, 13:28

Tak zgadza się.Mnie bardziej tutaj chodziło o tak zwane zwiechy układu elektronicznego(komputera) które czasem się zdarzają. Nawet błędy które gdzieś tam komputer w swojej pamięci zachowuje,przynajmniej może uda nam się sprawić jeśli nie będzie się powtarzał, by się nie wyświetlał.Kiedyś możemy je oczywiście wykasować z pamięci.
vera - 2012-01-06, 15:07

krucyfiks napisał/a:
To co od dawna stosuje się w komputerach użytkowych powinno znaleźć zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym,mianowicie chodzi tutaj o mały przycisk restart i wszystko wraca do normy.

... nic nie stoi na przeszkodze, aby sobie nie zrobić :)

endriu333 - 2012-03-01, 10:29

a ja mam nietypowy problem tzn. raz na dwa-trzy miesiące jak jadę autem to obserwuję, że wskaźnik poziomu paliwa pokazuje "zero" mimo, że oczywiscie paliwo jest w baku. Pomaga wyłączenie i włączenie silnika i tak znów do następnego razu - nie wiem czy warto to zgłaszać do ASO bo jak im to udowodnię- czy ktoś miał taki przypadek i co ewentualnie z tego wyszło?
mwadon - 2012-03-01, 12:25

endriu333, najprawdopodobniej masz zepsuty czujnik poziomu paliwa. Ja miałem coś podobnego do tego co opisujesz, tylko u mnie w trakcie jazdy zapalała się kontrolka serwisowa i włączał się alarm. 4 razy coś takiego miało miejsce średnio co 1000km. Reszta objawów dokładnie taka sama jak piszesz. Pojechałem do ASO, zdiagnozowali zepsuty czujnik paliwa i go wymienili.
badman2 - 2012-03-01, 18:22

endriu333 napisał/a:
a ja mam nietypowy problem tzn. raz na dwa-trzy miesiące jak jadę autem to obserwuję, że wskaźnik poziomu paliwa pokazuje "zero" mimo, że oczywiscie paliwo jest w baku. Pomaga wyłączenie i włączenie silnika i tak znów do następnego razu - nie wiem czy warto to zgłaszać do ASO bo jak im to udowodnię- czy ktoś miał taki przypadek i co ewentualnie z tego wyszło?

Ja również mam ten sam problem. Zgłosiłem na ASO mają zrobić jakieś testy dotyczące zegarów deski rozdzielczej (tak zalecił technik z Chevroleta gdy zobaczył filmy z nagraniem tego przypadku). Jeśli zaś nie stwierdzą błędów wymiana czujnika paliwa. Pod spodem oryginał e-maila:
Witam,
Proponuję wykonać kilkuktrotny test pracy wskazówki wskaźnika poziomu paliwa (test IPC) celem wykluczenia wady zestawu wskaźników. Jeśli problem nie leży po stronie zestawu wskaźników proponuję wymianę czujnika poziomu paliwa.


Pozdrawiam,
Lukasz Kowalczyk
Technical Advisor

[ Dodano: 2012-03-01, 19:19 ]
herodek napisał/a:
u mnie też styk od tylnej klapy zamarzł, a zawieszenie z przodu stuka jak w 10 - letnim samochodzie bez remontu. Cruze ma niecałe pół roku. MASAKRA :evil:
0
U mnie niestety również stuki z przodu zawieszenia (przebieg 15 000 km) umówiłem się na wizytę w ASO zobaczymy co Panowie zaradzą.
badman2 - 2012-03-01, 20:19

Ja mam ten sam problem z wskaźnikiem paliwa. Zgłosiłem w ASO, przekazałem nagrany film na którym widać dziwne zachowani wskaźnika i otrzymałem odpowiedź:
[i]Witam,
Proponuję wykonać kilkuktrotny test pracy wskazówki wskaźnika poziomu paliwa (test IPC) celem wykluczenia wady zestawu wskaźników. Jeśli problem nie leży po stronie zestawu wskaźników proponuję wymianę czujnika poziomu paliwa.


Pozdrawiam,
Lukasz Kowalczyk





Wcześniej Panowie z ASO wgrali mi nowe oprogramowanie, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Obecnie wybieram się do nich na testy i dodatkowo na diagnozę "dziwnych stuków" zawieszenia przedniego opisywanych już na forum.

woojtek - 2012-05-14, 20:54

Miałem to samo po 1000 km... niedobrze....
etac - 2012-05-15, 22:25

Wcześniej Panowie z ASO wgrali mi nowe oprogramowanie, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Obecnie wybieram się do nich na testy i dodatkowo na diagnozę "dziwnych stuków" zawieszenia przedniego opisywanych już na forum.[/quote]

Jak nie pomoga na forum jest tresc listu ktory ja zbieram.

endriu333 - 2012-05-16, 08:22

ze wskaźnikiem paliwa jutro też jadę do ASO - oczywiście oni twierdzą że to nie jest standardowa usterka i specjalnie elektronika "zamówili" na dochodzenie do tej usterki.zobaczę jak to się skończy.
comtv - 2012-05-18, 16:47

U mnie dzisiaj wymienili na gwarancji czujnik poziomu paliwa, chyba jest taki sam jak w Cruzie. Wymiana trwała ok. 1.5 godz. Co ciekawe - nowy czujnik trzeba podobno zaprogramować na komputerze. A czy pomogło to nie wiem, czas pokaże.
karsi - 2012-10-31, 23:24
Temat postu: Brak paliwa!
Po zakupieniu Cruza - zatankowania do pełna, przejechaniu 120 km i po ok. 4 godzinach postoju, chcąc odpalić silnik, nastąpiłą informacja o braku paliwa, kilka rozruchów kluczykiem nie dawało żadnych skutków, po ok. 10 minutach i entym przekręceniu kluczyka w stacyjce, poziom paliwa w stacyjce zaczął się podnosić, zanim podniósł się do wartości prawidłowej trwało to ok. 30 min.
Przejechałem nim 11kkm, od tamtej pory, czyli praktycznie nowe auta, bo 120 km tak uznać trzeba sytuacja nie wystąpiła ponownie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group