To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Cruze MY13

Michal51 - 2013-01-27, 22:17

C77, nie jestem fanem przesiadki na ropę, ale pozostałe wersje są dla mnie niestety trochę za wolne. 200 konny cruze to pokusa trudna do odparcia (na pewno będę robił remap silnika od razu po gwarancji). A Clio mi buchneli w niedziele, na spokojnym osiedlu wieczorem ...

Ceny mam całkiem korzystne bo pracuję w branży - aczkolwiek wydaje mi się, że jeszcze coś wyduszę... Mówicie że warto dopłacić do LTZ? Bo tak patrząc na suche fakty w katalogu to wydaje się, że niewiele dostaję za wydane pieniądze. Plus doświadczenie mnie uczy, że czujnik deszczu to często coś czego lepiej nie mieć :D

Zdaję sobię sprawę, że aut idealnych nie ma i coś czasem się zepsuje. Natomiast sytuacje, w których będę miał poważny problem, a ASO będzie mnie wysyłać na bambus to coś czego się obawiam. W Renault dowiedziałem się , że nic nie da się zrobić z cieknącymi drzwiami...

Jeszcze jedno pytanie do użytkowników związane z jazdą autostradową. Jak z zachowanem przy wysokich prędkościach (160 i wyżej). Jest stabilny? Jakie spalania? Jak z poziomem hałasu? Da się zapiąć tempomat na 180 i jechać czy będzie się miało dosyć?

mario78 - 2013-01-28, 07:40

180 na tempomacie można ciąć bez problemu, nie czuć żeby autko się męczyło, przy wyższych prędkościach cruze jest stabilny, no może trochę wrażliwy na boczne podmuchy wiatru. W środku jest ok, silnika nie słychać, tylko szum opon i powietrza, normalnie da się rozmawiać.
KAI - 2013-01-28, 21:43

Ja ostatnio jechałem moim 1.4 Turbo 180 km/h w DE na tempomacie.
Było naprawdę OK.
Pozdr :)

C77 - 2013-01-28, 21:53

Michal51 napisał/a:
C77, nie jestem fanem przesiadki na ropę, ale pozostałe wersje są dla mnie niestety trochę za wolne. 200 konny cruze to pokusa trudna do odparcia (na pewno będę robił remap silnika od razu po gwarancji). A Clio mi buchneli w niedziele, na spokojnym osiedlu wieczorem ...

Pytałem gdzie konkretnie, bo też jestem z Posen,
a Cruzaka w jakim nadwoziu chcesz kupić?

Michal51 - 2013-01-28, 22:54

C77, Auto buchnęli mi z międzyborskiej :-/

Ogólnie praktyczność jest u mnie na dalszym planie, więc wybrałbym sedana ze względu na wygląd. Ważne są dla mnie osiągi i dobre wyposażenie za w miarę rozsądną cenę. Cruze nie jest oczywiście jedynym autem, które rozważam. Dzisiaj mi wpadło w oko auto klasy B - 208 1.6 THP Allure. Ale ogólnie raczej klasa C, z której w zasadzie szanse mają Cruze (faworyt), Megane 1.4 TCE i ewentualnie jakaś Astra (namowy taty, mnie się auto nie widzi bo jest zbyt wolne lub zbyt drogie w zależności od wersji).

C77 - 2013-01-29, 00:44

No tak, dość blisko Przeźmierowa, to może coś wyjaśniać :roll:

Co do Cruze sedan to może z pakietem WTCC?
Zrobili fajne nowe zderzaki do wersji MY2013 po lifcie,
bardzo mało takich aut, a wygląda lepiej niż normalny Cruze.

Michal51 - 2013-01-29, 08:31

C77, Niestety podejrzewam, że moje clio jest już w częściach na giełdzie..

Nikt w salonie nie oferował mi pakietu WTCC.. W cenniku aktualnym też nie widziałem. Muszę podpytać sprzedawcę czy jeszcze oferują takowy...

etac - 2013-01-29, 08:51

Michal51 napisał/a:
C77, Niestety podejrzewam, że moje clio jest już w częściach na giełdzie..

Nikt w salonie nie oferował mi pakietu WTCC.. W cenniku aktualnym też nie widziałem. Muszę podpytać sprzedawcę czy jeszcze oferują takowy...

W cenniuku jest to pod nazwa DESIGN pakiet

Michal51 - 2013-01-29, 09:45

etac_owiec, Dzięki za info. Po pracy sprawdzę jak to wypada. Czekam też jeszcze na ofertę na wersję LTZ. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
C77 - 2013-01-29, 13:09

Na stronach chevy pl. jest jako pakiet WTCC,
ale dostępne niestety jedynie dla HB :roll:

Michal51 - 2013-01-29, 13:16

C77, no to szkoda bo rzeczywiście dobrze to wygląda...

Ciekawa polityka swoją drogą - w wtcc ścigał się sedan to zaoferujmy pakiet optyczny wtcc do hatchbacka :-)

etac - 2013-01-29, 13:34

Michal51 napisał/a:

Ciekawa polityka swoją drogą - w wtcc ścigał się sedan to zaoferujmy pakiet optyczny wtcc do hatchbacka :-)

Ten sam problem był w Lacetti, gdzie WTCC pakiet był tylko w hatchback, a jak sie okazało był to wybryk regionalny, bo innych krajach był sprzedawany takze w sedan.

Michal51 - 2013-01-29, 13:35

Czyli innymi słowy jak zawsze - życie w Polsce jest pełne niespodzianek :) Jeśli się zdecyduje na zakup Cruze'a to pogadam z moim sprzedawcą czy by nie dał rady czegoś załatwić.
C77 - 2013-01-29, 13:57

Michal51 napisał/a:

Widać, że ostatnio jakoś zaniedbali sedana, zarówno pod kątem wyposażenia silników jak i stylistycznym. Na innym forum ktoś pisał że stare chlapacze nie pasują do nowego sedana, ale nowych jeszcze nie zrobili :roll:
Wątpię też, że Tobie by przełożyli ten zderzak z WTCC bo ASO nie potrafi zamawiać cześći bez Vinu :twisted:

Michal51 - 2013-02-11, 16:42

Poprosiłbym was jeszcze o opinie... jaka waszym zdaniem cena za tegorocznego LTZa sedana z lakierem metalicznym byłaby dobra?