To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Cruzakowe ciekawostki

C77 - 2014-06-10, 23:50

Ciiii.... jedziemy dalej! :mrgreen:

:arrow: Strzałeczka obok symbolu paliwa na wskaźniku paliwa pokazuje stronę z której znajduje się wlew paliwa.

:arrow: Jeśli temperatura silnika podniesie się wyżej temperatury roboczej, to zabrzmi sygnał (podobny do sygnału nie przypiętego pasa bezpieczeństwa). Przy czym kontrolka o awarii nie zamruga, lecz zapali się trwale dopiero przy zagotowaniu

:arrow: Każda próba podniesienia obrotów silnika na postoju powyżej 4000 obr/min jest blokowana elektronicznie.

:arrow: Wciśnięcie dźwigni kierunkowskazu po otwarciu drzwi kierowcy powoduje zapalenie prawej lub lewej lampy pozycyjnej z przodu i z tyłu - strona która zaświeci jest zależna od kierunku kierunkowskazu.

:arrow: Przy wyprzedzaniu nie koniecznie musisz wciskać dźwignie kierunkowskazu, wystarczy trochę dotknąć migacza, a on mrugnie trzy razy. Bardzo wygodnie przy wyprzedzaniu na autostradzie.

mrrocky - 2014-06-10, 23:58

C77 napisał/a:
:arrow: Każda próba podniesienia obrotów silnika na postoju powyżej 4000 obr/min jest blokowana elektronicznie.
Jesli bardzo powoli bedziemy zwiekszac obroty limiter nie zadziala :)
szfen - 2014-06-11, 10:09

Czasami po automatycznym odpaleniu silnika przez samochód (AutoStop) rozbrzmiewa sekundowy pisk. Czyżby był to sygnał zbyt wysokiej temp. silnika o której pisał(eś) wyżej C77 ?

Zastanawia mnie od dawna co oznacza ten pisk?? Zdarza się to tylko czasami.

C77 - 2014-06-13, 08:49

szfen napisał/a:
Czyżby był to sygnał zbyt wysokiej temp. silnika o której pisał(eś) wyżej C77 ?

Nie no raczej nie bo przecież wtedy nie jest przegrzany, poza tym tamten dźwięk nie jest pojedynczy.
A zapala się wtedy jakaś kontrolka? Może to tylko ostrzeżenie że już odpalił i masz przestać bawić się pedałem gazu? :mrgreen:

OK, lecimy dalej ;-)

:arrow: jeśli włączysz kierunkowskaz, a potem jeszcze raz naciśniesz na jego dźwignię, lampka migacza zaświeci jeden raz

:arrow: włączone światła awaryjne w czasie pracy silnika wydają w kabinie pasażerskiej dźwięk cykania, jeśli wyłączymy silnik to światła awaryjne będą działać w zupełnej ciszy, nie drażniąc swoim cykaniem znajdujących się wewnątrz osób

:arrow: przy jeździe z zablokowanym hamulcem postojowym brzmi sygnał ostrzegawczy

:arrow: po ciągłym używaniu spryskiwacza przez czas ponad 10 sekund komputer blokuje jego działanie na ok. 30 sekund.

:arrow: przy działającym nawiewie na szybę nie można załączyć wewnętrznej recyrkulacji powietrza, pomimo iż dioda na przycisku będzie się palić
aby to zrobić należy:
wyłączyć wentylator, wcisnąć przycisk wewnętrznej recyrkulacji, wcisnąć kierunek nawiewu na szybę, włączyć obroty wentylatora na dowolna prędkość

Ichturiel - 2014-06-13, 19:18

Dzięki C77 i prosimy o więcej :)
szfen - 2014-06-14, 11:07

szfen napisał/a:
Czasami po automatycznym odpaleniu silnika przez samochód (AutoStop) rozbrzmiewa sekundowy pisk.

Wczoraj byłem na 1 przeglądzie. Pan wytłumaczył mi, że wie ze szkolenia, że tym piskiem samochód mi komunikuje: Teraz odłączę Ci na chwilę jakis odbiornik elektryczny w aucie, abym mial wystarczająco prądu na rozruch silnika.

C77 - 2014-06-25, 13:02

Ichturiel napisał/a:
Dzięki C77 i prosimy o więcej :)

:arrow: Po wciśnięciu przycisku ogrzewania tylnej szyby przy włączonym silniku, ogrzewanie będzie działać 10 minut,
powtórne naciśnięcie przycisku ogrzewania tylnej szyby aktywuje je już tylko na 5 minut.

:arrow: Włączone ogrzewanie tylnej szyby będzie funkcjonować cały czas jeśli prędkość samochodu przekracza 70 km/h.

:arrow: Przy zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego, permanentny sygnał ostrzegawczy załączy się po przekroczeniu ok. 10 km/h.

:arrow: Brzęczyk informujących o otwartych drzwiach kierowcy i zostawieniu kluczyka w stacyjce, przestaje piszczeć po 10 minutach.

:arrow: Działanie immobilisera - Zablokowany immobiliser w Cruze w celu uniemożliwienia uruchomienia samochodu odłącza zarówno rozrusznik, wtryski paliwa jak i podawanie iskry,
czyli działa kompleksowo, a nie tylko na jeden element blokujący start silnika.

szfen - 2014-06-25, 20:27

C77. Dzięki! Skąd Ty to wszystko wiesz?

Sprostowanie: Brzęczyk przestanie piszczeć po 10 sekundach a nie minutach.

C77 - 2014-06-25, 23:19

Szfeniu, gdybyś miał swoje auto od 2010 to też byś to wiedział :wink:

Ale wciąż jest dla mnie jeszcze parę nierozwiązanych zagwozdek,
od znalezienia mitycznej kombinacji wyłączającej klimę przy nawiewie na szybę :-D
po odpowiedź na pytanie co się dzieje z tylnymi przeciwmgłowymi w czasie ich wyłączania gdy auto leci ponad 100 km/h, przygasają czy nie? :->
najprawdopodobniej wtedy dochodzi do stopniowego ich wygaszenia, a nie natychmiastowego wyłączenia, tak jak ma to miejsce gdy je załączysz i zgasisz na postoju.
To że coś tam się wtedy dzieje ciekawego widać po kontrolce, tj. po tym że od momentu wciśnięcia przycisku je wyłączającego świeci się ona jeszcze wyraźną chwilę, co nie ma miejsca w przypadku świateł przeciwmgielnych przednich, a także p. tylnych tyle że na postoju. Może ktoś z naszych forumowiczów też zwrócił na to uwagę?
A że trudno to sprawdzić w praktyce, to jakoś nie miałem ku temu okazji :roll:

elpablo666 - 2014-06-26, 21:03

Ale jak to? Przecież można mieć nawiew na szybę bez klimy. Na środku mam MODE i AUTO a obok przycisk nawiewu i przycisk klimy. Naciskam nawiew i tyle - klimę albo włączam albo nie
kemoiz - 2014-06-26, 22:32

temat przerabiany setki razy - przy nawiewie na szybę włącza się też klima, przycisk tego nie sygnalizuje.
rafic - 2014-07-02, 16:41

Patrzcie co stoi w tym garażu i podziwiajcie :mrgreen: (jakoś od 5 minuty się zaczyna, ale warto obejrzeć całość)
https://www.youtube.com/watch?v=3t_1f0SXBsI

elkolendo - 2014-07-07, 13:04

co to jest za cyknięcie, coś jakby cykanie kierunkowszkazu zaraz po ruszeniu 1szy raz od zapalenia? :)
rafic - 2014-07-07, 13:10

O to Ci chodzi ?
http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=3348

rwicik - 2014-07-07, 13:46

To pyknięcie to test ABS.

Co do innych ciekawostek, to ja ostatnio wykorzystuję jedną :)
Odpalam auto przekręcając kluczyk na krótko i za raz puszczam.
Dalsze sterowanie odpalaniem zostawiam automatyce - radzi sobie niezawodnie :)