To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Włącznik świateł z AUTO w Cruze

wally - 2015-12-30, 19:13

wasciu, spróbuj przekręcić przełącznik 1x w lewo do oporu - u mnie to wyłącza/włącza światła mijania w trybie "auto"

wasciu napisał/a:
Pw Polskim prawie czujnik światła nie jest potrzebny, bo trzeba jeździć na dziennych cały czas.

W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami można jeździć na przednich przeciwmgłowych

pawelwaw84 - 2015-12-30, 21:51

wally napisał/a:

W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami można jeździć na przednich przeciwmgłowych


... i na drodze oznaczonej znakiem jako krętą.

wally - 2015-12-30, 22:06

pawelwaw84 napisał/a:
... i na drodze oznaczonej znakiem jako krętą.
tak, ale łącznie ze światłami mijania, a mnie chodziło kiedy można zamiast nich.
wasciu - 2015-12-30, 22:41

spokojnie, wiem jak wyłaczyć światła w swoim cruze:->

chodzi o to że tryb AUTO jest w moim mniemaniu po to żeby raz go właczyć i zapomnieć. W normalnych krajach gdzie w dzień jeździ się bez świateł system wykrywania natężenia światła na zewnątrz ma sens - w polsce nie. Trzeba zawsze jeździć na światłach drogowych/mijania niezależnie od pory dnia. Tak więc nie widzę powodu dlaczego ktoś w Polsce chciałby aktywować "skandynawię" - skoro i tak w trakcie dnia trzeba się martwić żeby przestawić przełacznik z AUTO na mijania. Można się łatwo zapomnieć i nadziać na mandat :-/

rafic - 2015-12-30, 23:41

Wasciu czy Ty chcesz na prawdę włączyć skandynawię w swoim aucie?! :-o Ja to bym się jej pozbył bardzo chętnie a Ty na odwrót to może się zamienimy co? :mrgreen: A tak na poważnie to ASO Ci ją aktywuje na życzenie, ale ja na Twoim miejscu wrzuciłbym po prostu dzienne w p-mgielne, które świecą na 30 albo 40% swojej mocy.
C77 - 2015-12-30, 23:52

wasciu napisał/a:
Tak więc nie widzę powodu dlaczego ktoś w Polsce chciałby aktywować "skandynawię" - skoro i tak w trakcie dnia trzeba się martwić żeby przestawić przełacznik z AUTO na mijania. Można się łatwo zapomnieć i nadziać na mandat :-/


No właśnie po to jest "skandynawia" żeby się o to absolutnie nie martwić.
Obecnie się martwisz i musisz pamiętać o kręceniu przełącznikiem po uruchomieniu samochodu aby zapalić światła
Jeśli masz skandynawię to praktycznie w ogóle zapominasz że masz włącznik świateł,
tym bardziej jeśli jest fabrycznie AUTO. Poza tym skandynawia działa niezaleznie od rodzaju włącznika (z Auto czy bez Auto).
W Polsce montujemy włącznik AUTO po to by mieć w ogóle możliwość wyłączenia całkowicie świateł, bo bez tego zawsze coś się świeci.

wasciu - 2015-12-31, 00:14

chyba się nie dogadaliśmy, albo nie mam "skandynawii" o której mówicie.

C77 napisał/a:
Obecnie się martwisz i musisz pamiętać o kręceniu przełącznikiem po uruchomieniu samochodu aby zapalić światła

Nie - teraz mam cały czas na przełączniku mijania/drogowych - maksymalnie w prawo. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki gaśnie wszystko. Minus taki że nie mam bajerów o których mówilem: podświetlenie ekranów, dojścia do domu przez 15s etc.

C77 napisał/a:
Jeśli masz skandynawię to praktycznie w ogóle zapominasz że masz włącznik świateł

Jeśli przełączyłbym na AUTO - to w trakcie dnia światła gasną, wiec przecież dalej muszę się martwić, żeby przełączyć na drogowe.

kemoiz - 2015-12-31, 00:29

wasciu bo ty właśnie nie masz skandynawii aktywowanej.
C77 - 2015-12-31, 00:44

Hehe :) Dokładnie :-D

wasciu, w pierwszym swoim poście w tym temacie pytałeś de facto o aktywację skandynawii

wasciu napisał/a:
Tak więc... można jakoś przeprogramować tryb auto tak, żeby korzystać z "benefitów" auto, ale świecić drogowymi przez cały dzień ?


Rozumiem, że chodziło o światła mijania nie drogowe,
ale mniejsza o to, bo z Twojego pytania jasno wynikało że nie masz u siebie skandynawii,
(podczas gdy wszystkie polskie maja ją fabrycznie)
więc auto musi być spoza rynku polskiego.

napior - 2016-02-27, 18:53

Witam, mam cruza z przełącznikiem bez auto czy moge jakoś włączyć światła kluczykiem
udało mi się aktywować tylko światła odprowadzające.

wszim - 2016-02-28, 07:11

O ile dobrze zrozumiałem o co ci chodzi. Nie masz skandynawii a chciałbyś zapalać swiatła mijania automatycznie po uruchomieniu auta. Najprościej zostawić pokrętło świateł w pozycji włączonej. Zgasisz auto światła zgasną, uruchomisz zapalą się.
napior - 2016-02-28, 11:55

Jest jakaś funkcja która pozwala zapalić kluczykiem światła, odblokowując zamki chyba na 15 sieć.
Ale nie mogę tego ustawić, jedynie udało się włączyć światła po wyjściu z auta po 30 sec same zgasły.

C77 - 2016-03-06, 18:21

Są różne funkcje, te które ma Astra J, ale Ty masz je w Cruze zablokowane.
Możesz za to podziękować firmie GM.

Dragen - 2016-03-28, 11:00

Po włączeniu 0 nic mi się nie świeci.
Jak włączę AUTO na zewnątrz światła tez sie nie świeca. Dlaczego?
Wiem, że wcześniej jak włączałem tą opcje na AUTO to świeciła się kontrola informująca a teraz czy tam na 0 czy AUTO nic sie nie świeci.

pawelwaw84 - 2016-03-28, 20:10

Mi natomiast nie zawsze wylaczy swiatla po przelreceniu na off,tez nie wiem czemu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group