To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Chemia motoryzacyjna - Dziwna sprawa z plastikiem nawiewów

Michal_78 - 2012-09-28, 20:55
Temat postu: Dziwna sprawa z plastikiem nawiewów
kupiłem plak matowy , wyplakowałem , po pewnym czasie sprzątałem w aucie , wycierałem deskę rozdzielczą i ze środkowego plastiku z otworami nawiewów zaczął schodzić plak z farbą? Nie wiem czym ten plastik był pokryty . Zaczął prześwitywać połyskujący plastik . Wyjąłem go i zaatakowałem pastą polerską i teraz wygląda tak :

Uploaded with ImageShack.us

etac - 2012-09-28, 22:17

Wszyscy wiedza ze tym srodkiem mozna stracic powloke lakierowana w samochodzie. Drugim srodkiem jest ten plyn do odswiezacza powietrza.
miHu - 2012-09-30, 21:19

Ja "plakowałem" te i inne elementy kokpitu i nic nie zlazło.
Za to odświeżacz powietrza w płynie jest szkodliwy. Kilka kropli upadło na ramkę wokół radia i "wypaliła" się pionowa kreska :-)

nieaktualne - 2012-09-30, 21:53

Jeśli Plak miałby powodować takie uszkodzenia plastiku to by nie istniał od 20 lat na Polskim rynku. Ja co prawda nie używam takich preparatów ale też nigdy nie spotkałem się z takim problemem :roll:
etac - 2012-09-30, 21:55

Marco napisał/a:
Jeśli Plak miałby powodować takie uszkodzenia plastiku to by nie istniał od 20 lat na Polskim rynku.

No to sie mozna zdziwic. Kolega Michal_78 chyba cos wie na ten temat :)

sebek30091986 - 2012-10-01, 09:19

Ja używam cały czas i nic się niedzieje
skull - 2012-10-01, 09:43

etac_owiec napisał/a:
Wszyscy wiedza ze tym srodkiem mozna stracic powloke lakierowana w samochodzie. Drugim srodkiem jest ten plyn do odswiezacza powietrza.

dokładnie - żona coś takiego kupiła i przymocowała do kratki nawiewu - odrobinę wylało się.
Skutkiem tego była wymiana całego panelu konsoli środkowej (akurat była na allegro w fakturze "ala carbon").
Ale taki nieestetyczny wżer powstał jak po kwasie.

nieaktualne - 2012-10-03, 10:35

miHu napisał/a:
Ja "plakowałem" te i inne elementy kokpitu i nic nie zlazło.

sebek30091986 napisał/a:
Ja używam cały czas i nic się niedzieje

Ja też nie mogłem w to uwierzyć :roll: więc postanowiłem przeprowadzić 24 godzinny test z użyciem Plaka błyszczącego i matowego na plastiku który pozostał mi po zamontowaniu schowka a posiada taką samą strukturę co element nawiewu.

Pierwsza fotka przestawia odcięty taśmą Plak błyszczący (po lewo) oraz Plak matowy (po prawo)

Druga fotka przestawia plastik po umyciu nazajutrz

Jak widać nic nie złazi nie ma też żadnej różnicy pomiędzy stroną błyszczącą a matową.

ps. podziękowania dla sąsiada za udostępnienie wyżej wymienionych kosmetyków :mrgreen:

Michal_78 - 2012-10-05, 16:48

ale ani z tego plastiku , ani z bocznych nawiewów , ani z radia i ramki nic nie zeszło . Tylko ze środkowych nawiewów.
nieaktualne - 2012-10-05, 16:54

No to tym bardziej sprawa staje się dziwna ponieważ te plastiki które wymieniasz mają taką samą strukturę.

Dam Ci dobrą radę kup sobie nowy plastik i zapomnij o problemie.

Tu KLIK masz go za 15zł.

KAI - 2012-12-26, 21:50

Mi się też niestety zdarzyło (na szczęście w poprzednim aucie) kupić odświeżacz w płynie, który okazał się nieszczelny. Lakier się zważył w i tym miejscu go już nie ma.

Teraz mam tylko jedną choinkę z przodu.
Co ciekawe - czytałem, że te wiszące też nie są bezpieczne...

mario78 - 2012-12-27, 07:04

KAI napisał/a:
Teraz mam tylko jedną choinkę z przodu.
Co ciekawe - czytałem, że te wiszące też nie są bezpieczne...

Choinka jest bezpieczna pod warunkiem że wisi i niczego nie dotyka. Kiedyś miałem sytuację, że dotykała plastyku na konsoli środkowej kilka dni i niestety rozpuściła wierzchnią warstwę :-? , plastyk był do wymiany. Choinki są nasączone tym samym badziewiem co odświeżacze ze zbiorniczkiem ale są bezpieczniejsze bo nic z nich nie wyleci ;-) .

KAI - 2012-12-27, 15:21

A czy ktoś z Was stosuje coś innego?

Ja wyrzucę tą całą chemię i zobaczę jak się sprawdzą produkty typu potpourii.

marcinde - 2012-12-28, 22:00

KAI napisał/a:
A czy ktoś z Was stosuje coś innego?

Ja używam California Scents. Jest to okrągła metalowa puszka, w środku nasączone "coś", wieko z możliwością regulacji stopnia otwarcia. Kupuję to w sklepie z kosmetykami do samochodu.

Nie dynda nigdzie jak choinka wunderbaum
Nie szpeci wsadzone w nawiew
Nie jest to płyn, więc nie wycieknie

Leży w kieszeni w drzwiach pasażera i pachnie:)

KAI - 2012-12-31, 02:14

Marcin, czy to jest to:
http://sklep.air5.pl/

Jakie to ma wymiary, bo mam wątpliwości czy sie zmieści w półce drzwi.
No i powiedz gdzie to można kupić (jakie sklepy) poza online.

Dzięki i Pozdr :)