To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - 1.6 odpalanie

Komierowski - 2012-09-23, 19:05

Nawiazalem do luku elektrycznego powstajacego podczas duzego obciazenia/start/ i spadku napiecia.taki luk wypala kontakty stykowe w rozruszniku,byc moze one nie zakazdym razem daja napiecie na rozrusznik.
Zrob tak pomierz woltomierzem cyfrowym napiecie batteri przed startem.
Nastepnie pomierz napiecie batteri w trakcie startu,jezelispadnie ponizej 11V to masz powod.
Przy takim napieciu i nizszym niedziala prawidlowo immobilizer.Wystarczy zmienic batterie na nowa.Niebaw sie w eksperymenty tylko zrob tak jak powiedzialem .
Bedzie najwyzej wyeliminowany problem batteri.To jest serce auta i nalezy od tego zacvzac.
Pzdr.Chepika 215

Transformer4 - 2014-06-13, 14:02

Kolego ja bym sprawdził na twoim miejscu skrzynkę bezpieczników pod maską. Przykręcana jest ona 3 śrubami podajże 10. Ostatnio montowałem ledy do cruza i szukałem kabla po stacyjce wymontowałem skrzynkę bezpieczników porobiłem, założyłem i kaplica wszystko się świeci rozrusznik nie kręci. Okazało się że płyta z bezpiecznikami dolega do trzech padów z otworkami do których wchodzą styki bezpieczników. Bez przykręcenia płyty tylko wepnięcia (bo słychać kliknięcie jak wepniesz płyte ) wszystko świeciło działało tylko nie palił. Jak podokręcałem śruby ku mojemu ździwieniu spokojnie odpalał.
kemoiz - 2014-06-13, 15:40

nie baw się w nekrofila :-)