To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Wymiana chipów - ???

Arix - 2009-09-09, 15:43
Temat postu: Wymiana chipów - ???
Mam takie pytanko. Mam Lacetti 1,4 16v i chciałbym w nim wymienić chipy na lepsze.

1.Chodzi mi o to czy salon chevroleta mi to wymieni bez żadnyuch problemów. Auto jest oczywiście na gwarancji.
2. I czy to się opłaca i o ile wzrośnie moc samochodu. NA internecie słyszałem ze od 18 do 30 % można uzyskać więcej mocy, ale nie wiem czy to jest prawda więc wole się upewnić.

Jeżeli ma ktoś pisac ze trzeba było kupic sobie silniejszy silnik to lepiej niech nie pisze wcale.
Oczekuje normalnych odpowiedzi.

piechu - 2009-09-09, 19:27

Wydaje mi się , że najlepiej będzie , jak zwrócisz się z tym pytaniem do autoryzowanego serwisu.
- Gdyby tak było jak myślisz ,to producent dawno by to zrobił ...

Arix - 2009-09-10, 17:47

to napewno zrobie tylko najperw chcialem sie czegoś tak dowiedzieć.
Wiele osób mówi że to zwiększa spalanie a ja słyszałem ze właśnie zmniejsza i nie wiadomo komu tu wieżyć.

A do serwisu sie udam w grudniu bo narazie mi sie z tym nie śpiesz tak, a w tedy bede miał przegląd i okazje do zapytania :P

piechu - 2009-09-10, 19:21

Arix napisał/a:
NA internecie słyszałem ze od 18 do 30 % można uzyskać więcej mocy,

"Na internecie" różne udoskonalenia wypisują, tylko w praktyce jest inaczej.
W serwisie na pewno odradzą Tobie jakąkolwiek ingerencję w układ sterowania zasilaniem . Zwłaszcza w okresie gwarancyjnym.

andmacand - 2009-09-11, 09:24

Arix napisał/a:
Wiele osób mówi że to zwiększa spalanie a ja słyszałem ze właśnie zmniejsza

No no, większa moc i zarazem mniejsze spalanie?
To chyba nie przy tuningu tylko może przy użyciu paliwa lotniczego albo przy wymianie całego silnika na inny? :-D

Anonymous - 2009-09-12, 05:30

Arix napisał/a:
Wiele osób mówi że to zwiększa spalanie a ja słyszałem ze właśnie zmniejsza i nie wiadomo komu tu wieżyć.

No to jak przy zwiększonej dawce paliwa może być mniejsze spalanie ;-)