To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Pękające nadkola w Chevrolet Cruze

C77 - 2011-09-21, 09:53
Temat postu: Pękające nadkola w Chevrolet Cruze
SanDiego napisał/a:
Panowie, ile kosztuje nadkole to Cruze'a?
Bo mi się coś tam popsuło, coś się odczepiło...

A może pękło już wcześniej, a nie zauważyłeś. Bo mają tendencje do pękania :roll:

SanDiego - 2011-09-21, 21:21

Hmm no nie wiem, możliwe :P

ALe nie przeszkadza mi to w jeździe, więc kasy nie będę wydawał :P

Kubusiek - 2011-09-26, 21:31

Nadkola sie urywaja po zimie :) tzn jakies tam fragmenty :P ja juz nie mam :P
C77 - 2011-09-27, 13:52

U mnie jeszcze wszystkie są całe,
ale już się liczę z wystąpieniem tego problemu i że wkrótce będą wyglądały np. tak:

Wszyscy, którzy mają połamane nadkola powinni jechać do serwisu aby to sfotografowali i zdjęcia wysłali do centrali czy zgodzą się wymienić nadkola w ramach gwarancji.
Nie odpuszczajcie tematu i zgłaszajcie go w serwisie :twisted:

huri_khan - 2011-09-27, 19:50

C77 napisał/a:

Tylko czy uszkodzenia mechaniczne podlegają gwarancji ?

SanDiego - 2011-09-27, 22:47

Ja mam z przodu po prawej jak na zdjęciu nr 2
C77 - 2011-09-28, 00:38

huri_khan napisał/a:
C77 napisał/a:

Tylko czy uszkodzenia mechaniczne podlegają gwarancji ?

Teoretycznie nie, ale w tym przypadku jest mowa o nadkolach czyli elemencie, który jest zrobiony w określonym celu, i jest ze swej natury wystawiony na mechaniczne obciążenia, a że jest on zrobiony z "gównolitu" i pęka w czasie zwyczajnej eksploatacji w okresie gwarancyjnym to nie jest naszą winą. Nie mamy przecież na to wpływu, że ta część jest kiepskiej jakości, więc powinna być zmieniona w ramach gwarancji. W serwisie powinni to sfotografować i wysłać zdjęcia do centrali. Równocześnie Ci u których ten feler występuje powinni opisać sprawę samemu, tym bardziej ze ta kwestia jest już znana zagranicą, nawet w Australii.
Żeby chociaż skutkiem tego zaczęli robić zamienniki lepszej jakości tych nadkoli, bo kupować ten sam shit jest nonsensem :roll:

Kubusiek - 2011-09-28, 20:03

he he mi juz to odpadlo :) :roll:
C77 - 2011-09-30, 14:45

Kupować te same nadkola, co były zamontowane wcześniej to nonsens, bo znowu rozlecą się po jednym sezonie zimowym. Niezależnie od gwarancji GM powinno zrobić trwalsze zamienniki czyli w praktyce nowe części, wytrzymalsze, szczególnie w miejscu łączenia.
Ale nie zrobi tego dopóki nie będzie odpowiedniej liczby zgłoszeń o tych problemach.
Więc niezależnie od tego czy nadkola obejmuje gwarancja czy nie, wszyscy u których one pękają powinni pisać o tym do polskiej centrali, bo to jest w naszym wspólnym interesie.
No chyba że chcecie wymieniać nadkola corocznie razem z założeniem letnich opon :-)

Bruce1807 - 2011-10-17, 22:44

Z nadkolami to łączę się bólu (na razie niewielkim na szczęście) tak myślę, że chlapacze załatwią sprawę wzmocnienia :) gwarancja pewnie nie obejmie jako 'część eksploatacyjną' sic.
etac - 2012-06-18, 14:01
Temat postu: Pękające nadkola w Chevrolet Cruze
W związku z tym ze Chevrolet Polska odmówił mi naprawy gwarancyjnej na pęknięte nadkole, z argumentacja ze jest to moja wina i CHP nie posiada żadnych informacji o takim problemie, proszę o zgłaszanie się do mnie na priv numerów VIN samochodów w których samoistnie w wyniku standardowej eksploatacji pękło nadkole przednie w jego tylnej części.
Mile widziane wskazanie w którym serwisie nadkole to było wymieniane.
Potrzebuje przynajmniej 3-5 samochodów.

Z góry dziękuje za współprace

SanDiego - 2012-06-18, 19:36

Ja mam 2 pęknięte z przodu, może być? :)
etac - 2012-06-18, 21:31

SanDiego napisał/a:
Ja mam 2 pęknięte z przodu, może być? :)

jak z tyłu, czyli od strony chlapaczy to przeslij VIN i moze zdjecie. Zglos to do ASO i popros tez o kontakt z Chevrolet Polska

SanDiego - 2012-06-18, 21:49

Ja mam tuż za kołami, tak jakby z tyłu ich środka, czyli nie tam, gdzie Ty, pękniętą część mi zdemontowali, jak sprawdzali hamulce
huri_khan - 2012-06-19, 00:00

Ja zgłosiłem ale standardowa odpowiedź: moja wina.