To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Jaki interfejs i program do laptopa?

Maciej - 2012-04-22, 21:31
Temat postu: Jaki interfejs i program do laptopa?
Własnie dojrzałem do zakupu własnego interfejsu. Jaki program zastosować i skąd ściągnąć? Czy taki interfejs jest ok? http://allegro.pl/interfe...2287497282.html
A Wy jakich używacie?

user_02 - 2012-04-22, 21:39

Jeśli w laptopie masz BT, to zastanów się też nad takim interfejsem, IMHO, wygodniejsza obsługa, niewygodne jest jeździć gdy kabel krząta Ci się koło nóg (jeśli zamierzasz robić jakieś testy w czasie jazdy).
Nie wiem jak ze stabilnością takiego połączenia, to trzeba by poczytać informacje na temat ELM'a na bluetooth,

Maidenman - 2012-04-23, 00:09

Też mam taki kabelek i jak parę lat temu go kupowałem, to napisałem maila do sprzedawcy z prośbą o wysłanie go razem z oprogramowaniem. Z różnych mniej lub bardziej oczywistych względów sprzedawcy takie oprogramowanie mają, lecz ich nie oferują "oficjalnie" w aukcjach. Napisz i pytaj ;-)
jar76 - 2012-04-23, 15:30

Polecam program PCMSCAN. Sprawuje się wyśmienicie i jest intuicyjny w obsłudze. Do znalezienia bez problemu w sieci .
czajnik23 - 2012-04-23, 18:39

http://www.samdiagnost.ru/index.php program w cyrylicy.Jako fejs kabel K-line ,w windzie przestawic opcje językowe na rosyjski. Jedyny słuszny program pokaże nawet ilośc paliwa w baku.
Maciej - 2012-04-23, 20:55

Dziękuję Kolegom za odpowiedzi.

Maidenman napisał/a:
Też mam (...) ;-)

A jaki masz program? Skoro masz go od lat, to pewnie sprawdza się nieźle.
Mój kolejny kłopot polega na tym, że w laptopie mam vistę. Jest coś co z nią współpracuje?

jar76 - 2012-04-23, 21:37

Kolego , przecież Ci napisałem jaki program jest do tego interfejsu najkorzystniejszy .
http://www.palmerperforma...mscan/index.php
Prosty w obsłudze, z bogactwem opcji i po polsku. Mam ten sam interfejs i próbowałem kilkanaście programów i reszta w porównaniu z tym wypada blado. Bez problemu działa na xp jak i na 7.
Jak będziesz miał problemy z kąd go ściągnąć to pisz, dam ci na priw namiar.

nieaktualne - 2012-04-23, 21:55

PCMSCAN to najstabilniejszy program pod ELM327. Zarówno sam program jak i ten interfejs służy tylko i wyłącznie do monitorowania danych oraz odczytu błędów DTC i nic więcej się tym zestawem nie zrobi.

Pełna diagnostyka, zmiany lub jakakolwiek rozszerzona ingerencja tylko za pośrednictwem zestawu TECH2 podłączonego pod GDS (Global Diagnostic System)

Maidenman - 2012-04-23, 23:18

Maciej napisał/a:
A jaki masz program? Skoro masz go od lat, to pewnie sprawdza się nieźle.
Tak jak podpowiadają koledzy, ja tez używam PCMSCAN, jest super jeśli chodzi i opcje i funkcje. Dzięki niemu zaoszczędziłem ładnych kilka stówek kilka razy na diagnozę w serwisie. Na XP i Vista chodzi dobrze, na Win 7 nie sprawdzałem. Jak MARCO pisze cudów nie zdziałasz, ale o ile jako "zwykli zjadacze chleba" się nie znamy to TECH2 jest nam nie potrzebny ;-)
CINEKUS77 - 2012-04-27, 12:40

Witam,
i doznałem szoku jak człowiek mało wie o życiu a na forum można takich rzeczy się dowiedzieć, ja też kupuje interfejs dla siebie a zważywszy, że zapaliła mi się kontrolka check i byłem u kolesia i chciał mi to zrobić za 70 zeta :roll: a za tą cenę mam swoje i sam mogę wykasować taki błąd
jeżeli dobrze przeczytałem wasze wypowiedzi że takie podstawowe błędy można wykasować
pozdrawiam

nieaktualne - 2012-04-27, 14:59

CINEKUS77 napisał/a:
jeżeli dobrze przeczytałem wasze wypowiedzi że takie podstawowe błędy można wykasować

Tak jak najbardziej.

rutas81 - 2012-12-15, 18:48

A gdzie znajduję się gniazdo diagnostyczne w Lacetti 1.4 HB?
nieaktualne - 2012-12-15, 22:10

Proszę KLIK
rutas81 - 2012-12-18, 19:13

Czy omawianym zestawem tj. ELM327 i PCMSCAN można skasować wszystkie rodzaje błędów ?
Podłączyłem dzisiaj auto pod kompa i nie odnalazł usterki (poduszka powietrzna) pomino prawidłowej komunikacji pomiędzy komputerem a samochodem.

nieaktualne - 2012-12-18, 20:07

rutas81, tym fejsem poduszki ani ABS-u nie ruszysz.