To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Tryb świateł (skandynawski)

norA - 2013-12-18, 20:44

wszim napisał/a:
norA, Na ile to jest wiarygodne? Tzn faktycznie chevrolety na rynek niemiecki nie mają z automatu świateł skandynawskich? Przyznam, ze względu że był to twój jedyny tutaj post, trudno mi do końca zaufać tej informacji.
A nie wystarczy, że nigdy nie miałem żadnego GM-a? :wink:
Bardzo prosto Ci odpowiem - Niemcy tego na pewno nie mają, bo:
1. nie ma takiej pozycji w specyfikacji wyposażeniowej Chevroletów niemieckich (w PL nazywają to dla zmyłki "DRL")
2. kraj ten jak wiele innych w zachodniej EU odrzucił pomysł kontrowersyjnego nakazu jazdy na światłach 24h/365 popierając się brakiem rzetelnych dowodów na korzyść tego rozwiązania i/albo znikomą korzyścią w stosunku do minusów, lecz jeśli ktoś chce, może sobie jeździć na mijanai do woli lub dzienne montować (nie mogą świecić się z pozycyjnymi), czyli coś, czego Polacy prawdopodobnie nigdy nie zrozumieją.

Pozdrawiam!

wszim - 2013-12-18, 21:04

norA,
Ok. Już wierzę. Mam też potwierdzenie tej informacji z innego źródła.

Mariusz - 2013-12-29, 12:22

Chętnie bym przestawił tryb świateł na kanadyjski. Wie ktoś jak ew. gdzie ?
Krzysiek_81 - 2013-12-29, 14:17

Mariusz, trochę "sprzyntu i talyntu", i podejrzewam, że jakiś auto-elektronik mógłby coś zawalczyć, bo chyba nie jest to jakoś strasznie zaszyte w systemie komputerowych samochodu. ASO ani CAC nie wykazały żadnej chęci by taki temat podjąć, więc obawiam się, że z nimi nic nie uda się załatwić, chyba, że ktoś ma chęć iść na noże z nimi i pisać oficjalne pisma - do tego trzeba prześledzić przepisy i inormacje w karcie homologacji samochodu. Może się uda, jeśli ktoś ma już na tyle wiedzy jak to wygląda w przepisach, żeby pociągnąć temat.
wszim - 2013-12-30, 08:31

Krzysiek_81 napisał/a:
Mariusz, trochę "sprzyntu i talyntu", i podejrzewam, że jakiś auto-elektronik mógłby coś zawalczyć, bo chyba nie jest to jakoś strasznie zaszyte w systemie komputerowych samochodu. ASO ani CAC nie wykazały żadnej chęci by taki temat podjąć, więc obawiam się, że z nimi nic nie uda się załatwić, chyba, że ktoś ma chęć iść na noże z nimi i pisać oficjalne pisma - do tego trzeba prześledzić przepisy i inormacje w karcie homologacji samochodu. Może się uda, jeśli ktoś ma już na tyle wiedzy jak to wygląda w przepisach, żeby pociągnąć temat.

Niestety jest zaszyte. Dlatego sprzyntu i talyntu na nie wiele się przyda skoro trzeba ciąć. Homologacja nie stanowi żadnej przeszkody. Przeszkodą jest CAC. Komuś zdecydowanie zależało na obecnym rozwiązaniu. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o...

Robbo - 2015-08-12, 20:34

norA napisał/a:
[b]Alternatywnie można ustawić tryb kanadyjski, gdzie tylko przednie światła mijania/drogowe świeca się automatycznie na 50% mocy, pod warunkiem, że nie jest zaciągnięty hamulec postojowy-pomocniczy (tzw. ręczny).

Co i kiedy należy zrobić aby zadziałał tryb kanadyjski <dresik>

rafic - 2015-08-13, 13:14

Robbo tryb kanadyjski ustawią Ci tylko w ASO jeśli w ogóle dadzą radę i będą chcieli.
michh888 - 2015-08-16, 20:32
Temat postu: Tryb skandynawski
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Chevroleta Orlando, 2012r.
Czy udało się komuś wyłączyć tryb skandynawski i zamontować światła dzienne?

Byłbym bardzo wdzięczny za konkretną odpowiedź.

rafic - 2015-08-16, 23:07

Wiem, że dotyczy cruze, ale wszystko jest to samo po za kształtem nadwozia.
Tutaj masz wszystko opisane:
http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1641
http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1801

Robbo - 2015-08-28, 09:57

Są dwie alternatywy wyłączenia tego trybu dla rocznika 2012:

Wykonanie usługi W ASO Delta w Chorzowie ( jedyny znany mi serwis w Polsce - jeżeli jestem w będzie to oczekuje sprostowania ) :-o
lub
Zamontowania tz. modułu Borusa z Bielska Białej

Korzystając z okazji jakie światła dzienne zamontować w Chevrolecie Orlando z halogenami <dresik>

wszim - 2015-08-29, 05:58

Moduł barusa ale tylko w wersji orlando LTZ lub LT+. Jeżeli wersja niższa to można rozwiązanie manualne wymiany przełącznika lub jeżeli z tzw dwuklikiem to moje rozwiązanie automatyczne nazwane CSO.
Robbo - 2016-08-20, 10:10

Czy sytacja w rejonie Warszawy zmieniła się odnośnie wyłączenia świateł mijania jako światła dzienne.
Dotyczy to możliwości ich wyprogramowania?