To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Ubytek oleju

mwadon - 2012-02-20, 22:05
Temat postu: Ubytek oleju
Po przejechaniu 4000 km zauważyłem niski poziom oleju (MIN na bagnecie). Dolałem 0,5l i aktualnie przy stanie licznika 6500 km znowu mam MIN. Byłem dziś w serwisie i zgłosiłem to. Wg serwisantów żadnych wycieków nie ma, a na zużycie oleju ma wpływ styl jazdy. Samochód ma dopiero 3 miesiące. Czy ktoś miał podobny problem? Nie wiem co z tym dalej zrobić :-/
nieaktualne - 2012-02-20, 22:47

mwadon, przeczytaj sobie ten artykuł > KLIK
kiniu - 2012-02-21, 07:07

Samochód dopiero się dociera i może brać olej. Mam nadzieje że nie pałowałeś pod czerwone na nowym silniku. Jeżeli masz benzynę to silniki opla (a takie są w chevroletach) są znane z tego że konsumują olej i nic z tym nie zrobisz.
Mój 1,6 też na początku trochę brał ale nie tyle co u Ciebie. Po przejechaniu jakiś 6-8 tyś przestał. Jednak jak w ubiegłe wakacje popędziłem go trochę autostradą do Gdańska i z powrotem to na bagnecie ubyło jakieś 2mm oleju (kłania się brak 6 biegu).

To tyle. Musisz obserwować. Napisz jaki masz styl jazdy i co to za silnik.

mwadon - 2012-02-21, 08:04

Silnik 1.8 z instalacją LPG. W salonie przy odbiorze samochodu zapewniano mnie, że taki silnik przy 3 tys. obrotów będzie mało palił. Starałem się tak jeździć. Po jakimś czasie zauważyłem, że przy mniejszych obrotach spalanie spadło, jednak bardziej wtedy męczyłem silnik. Mój styl jazdy określiłbym na raczej mieszany. Staram się jeździć delikatnie, lecz czasami zdarza się jakieś dynamiczne wyprzedzanie. Poprzednio jeździłem prawie 18 letnim fordem z silnikiem 1.3 + LPG, mój styl jazdy nie zmienił się znacznie, a tamten silnik brał nieznaczne ilości oleju między wymianami.
kiniu - 2012-02-21, 08:50

Ja swoim też tak jeżdżę do 3-3,5 tyś obrotów. poczekaj jeszcze trochę może zużycie spadnie.
Inna sprawa to jaki olej masz zalany. Bo silnik jednego oleju będzie brał więcej (dużo) a drugiego miej lub wcale. I to dotyczy olejów o tym samym indeksie np. 5w30.

huri_khan - 2012-02-21, 17:42

Można trochę dolać do 400 ml chyba.
mwadon - 2012-02-21, 18:07

Silnik zalany jest olejem GM 5w30
kiniu - 2012-02-22, 07:51

Musisz jeszcze pojeździć i zobaczysz. Może zużycie oleju się ustabilizuje. Producenci mają teraz takie normy zużycia że na reklamacją są małe szanse chyba że zużycie byłoby naprawdę duże.
Myślę że należy poczekać do ok 10 tyś. km. i może się ustabilizuje bo na razie silnik jest jeszcze na "dotarciu"

Czye sprawdzałeś ile było oleju jak wyjechałeś z salonu. Może było na min. i wtedy 0.5l na 6,5 tys km nie jest wcale dużo. Myślę że się ustabilizuje i nie będzie problemu.
Na razie spokojnie obserwuj.

PS.
Sprawdzasz olej na zimnym czy na ciepłym silniku ?

mwadon - 2012-02-22, 13:48

kiniu napisał/a:
Sprawdzasz olej na zimnym czy na ciepłym silniku ?


Na dwa sposoby:
-zimny silnik
-ciepły silnik ok 20 min po jego wyłączeniu

Kubusiek - 2012-02-22, 16:20

Na dotarciu łykalo olej i oczywiscie ze dziwne... ople tak maja ECOTEC :P cokolwiek ta nazwa oznacza :] ... wyciek pod deklem tez sie pojawil :) nie ma co sie martwic :)
ryjek - 2012-02-22, 19:33

ja osobiśćie nie przepadam za silnikami Opla ECO-TEC ,miałem taki w corsie c i jedna wielka porażka,w tigrze mamy 1.6. 97rok również ECO-TEC ale starszej generacji i jest on o niebo lepszy niż te nowsze,Zobaczymy jak będą się spisywały silniki benzynowe z Opla w Chevrolecie
mwadon - 2012-02-22, 19:34

Kubusiek napisał/a:
Na dotarciu łykalo olej i oczywiscie ze dziwne... ople tak maja ECOTEC :P cokolwiek ta nazwa oznacza :] ... wyciek pod deklem tez sie pojawil :) nie ma co sie martwic :)


Dzięki. W takim razie jestem już spokojny

Vintage - 2012-02-22, 23:33

A u mnie po 2800 jest na wyświetlaczu elektronicznym 93%. Jak odbierałem auto było 95%. Na bagnecie nie sprawdzałem.

Pozdrawiam,

mwadon - 2012-02-23, 08:45

Ja mam MY 2011 i nie mam takich fajerwerków ;-) Masz jeszcze inne ciekawe rzeczy?
kamix - 2012-02-23, 21:04

U mnie po 15 tyś km czyli od serwisu olejowego do serwisu spada do ok. 55 %. Po wymianie trzeba wyzerować, czyli ma być 100%.

Mam MY2011 i żeby zobaczyć jaki jest stan oleju należy przy włączonym zapłonie wcisnąć przycisk na przełączniku kierunkowskaców (nazywa się chyba MENU, ale nie jestem pewny).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group