To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Koło dojazdowe do Cruze

Harakiri - 2013-06-16, 21:12

Ja kupiłem jakiś czas temu zestaw naprawczy w Tesco za 30 zł :shock: Ktoś kiedyś korzystał z takiego ?
ANCZI - 2013-06-16, 21:16

To zapasowe sobie na razie daruje, a skupie się na zimowych oponkach :-) A propo tesco to tam raczej jednorazowy zestaw bym sie bardziej spodziewała ;)
etac - 2013-06-16, 21:16

Harakiri napisał/a:
Ja kupiłem jakiś czas temu zestaw naprawczy w Tesco za 30 zł :shock: Ktoś kiedyś korzystał z takiego ?

Mnie tylko kiedys opniarz powiedzial ze opona po zastosowaniu jakiegokoliwiek srodka powoduje ze opona nie nadaje sie juz do naprawy. Wiec woze to bo dali, ale nie mam zamiaru uzywac.

Anonymous - 2013-06-16, 21:22

Harakiri napisał/a:
Ktoś kiedyś korzystał z takiego ?

Nie z tesco ale inny tani. Niestety rozdarłem oponę i pomogła tylko wymiana na zapasowe. Próbowałem wlać preparat bo nie widziałem rozdarcia (było od wewnętrznej strony). Cała piana wylała się na asfalt :-(

Ale to doświadczenie niczego mnie nie nauczyło :twisted: . Obecnie po założeniu gazu w miescu koła nie wożę dojazdówki tylko kupiłem zestaw naprawczy z kompresorem

Anonymous - 2013-06-16, 21:24

etac_owiec napisał/a:
Mnie tylko kiedys opniarz powiedzial ze opona po zastosowaniu jakiegokoliwiek srodka powoduje ze opona nie nadaje sie juz do naprawy

Nie jest to prawda. Mój znajomy gumiarz powiedział, że to się da umyć. Natomiast większość nie chce się babrać...

etac - 2013-06-16, 21:25

esjot napisał/a:
etac_owiec napisał/a:
Mnie tylko kiedys opniarz powiedzial ze opona po zastosowaniu jakiegokoliwiek srodka powoduje ze opona nie nadaje sie juz do naprawy

Nie jest to prawda. Mój znajomy gumiarz powiedział, że to się da umyć. Natomiast większość nie chce się babrać...

Pewnie tak jest.

ANCZI - 2013-06-16, 21:45

W ogóle to uważam że wszystko w aucie powinno być gratis od producenta, tak jak kiedyś a teraz to jak sobie nie kupisz czy dokupisz to kiła mogiła jak ci auto stanie.. :-/ Dobrej nocy
C77 - 2013-06-16, 23:33

A u mnie w Cruze jest i fabryczny pełnowymiarowy zapas, i podnośnik, i klucz też jest :mrgreen:
I tak było od początku, a Ty po prostu w złym czasie kupiłeś auto :mrgreen:

ANCZI - 2013-06-17, 07:47

Mnie poprostu oszukali, bo w momencie ogladania auta itp wszystko było i pani powiedziała ze wszystko w standardzie, a jak z salonu wyjechaliśmy to dopiero po tygodniu zauwazylismy ze niczego nie ma oprócz gasnicy :-/
backlit - 2013-06-17, 08:38

Ja byłem świadomy, że w nowym oprócz pseudo zestawu naprawczego nic nie ma. Po przygodzie parę lat temu z dojazdem na lotnisko (rozcięta opona na resztkach kołpaku na autostradzie przy prędkości powyżej 130 km/h) zawsze mam pełnowymiarowe koło zapasowe (tak wiem ucieka 10 cm wysokości bagażnika). Parę dni po zakupie auta zainwestowałem w stalową felgę (nowa), oponę (używka w bardzo dobrym stanie) + podnośnik (nie z Chin). Do 300 PLN da się zmieścić. Zawsze można kupić „dojazdówkę” jak komuś szkoda każdego litra miejsca w bagażniku - ale z tego co się zorientowałem drogo chodzą. No i maksymalna prędkość jazdy nie powinna być wyższa niż 80 km/h – są sytuacje , że to za mało jak się człowiek spieszy a nie ma czasu na szukanie wulkanizacji.
ANCZI - 2013-06-17, 08:53

No drogie sa zapasówki kolega pokazał uzywana za kolo 300zł a normalnie 500zł kosztuja, narazie mnie nie stac na taki zakup bo jeszcze zimowki musze kupic.
Anonymous - 2013-06-17, 09:15

ANCZI napisał/a:
No drogie sa zapasówki kolega pokazał uzywana za kolo 300zł a normalnie 500zł kosztuja, narazie mnie nie stac na taki zakup bo jeszcze zimowki musze kupic.

To może poradzę najtańszą opcję jaką czasami ludzie stosują:
Latem jako koło zapasowe wozi się jedno koło zimowe. Zimą wozi się jako zapasowe jedno koło letnie. Warunek - 2 kpl kół

ANCZI - 2013-06-17, 09:18

Właśnie o tym myślałam :)
C77 - 2013-06-17, 10:42

ANCZI, a co za nadwozie w ogóle posiadasz? bo nigdzie tego nie napisałaś? :roll:
ANCZI - 2013-06-17, 10:49

A co to ma do rzeczy?