To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Koło dojazdowe do Cruze

etac - 2013-03-26, 20:24

endriu333 napisał/a:
uwierz mi ta felka jest od omegi - wiem bo pasowałem to koło i niestety ale wychodzi na to że aukcja jest źle opisana - śruby obcierają po wewnętrznych ściankach felgi (otworów na śruby) jak na siłę ktoś będzie dokręcał to pozrywa gwint ...no i 15 cali - sorry ale najmnijesz w cruzie koła to 16 a jak dojazd 15 ktoś włoży to po pierwsze teoretycznie mandat za niezgodność kół na jednej osi a po drugie nie wiem czy by chlapaczami cruz nie obcierał...

No to dzieki za info

C77 - 2013-03-26, 20:42

endriu333 napisał/a:
...sorry ale najmnijesz w cruzie koła to 16 a jak dojazd 15 ktoś włoży to
po pierwsze teoretycznie mandat za niezgodność kół na jednej osi

Czyli jeśli ktoś ma Cruze dawne LT (czyli felgi 17')
+ jako zapas pełny wymiar 16' lub dojazdówkę fabrycznie
to też z automatu musi się liczyć z mandatem :twisted: :mrgreen:

A tak BTW. nikt tego tu jeszcze nie napisał,
ale dopuszczalna prędkość maksymalna przy założonej dojazdówce od GM to 80 km/h :!:

backlit - 2013-03-27, 08:23

Dlatego lepiej mieć pełnowymiarowe koło i w razie kapcia zaraz nie szukać wulkanizacji.
5 cm straty wysokości bagażniki da się przeżyć a koszt mniejszy niż dojazdówki przy założeniu, że kupimy oponę używaną.

tomi333 - 2013-03-27, 11:00

backlit napisał/a:
Dlatego lepiej mieć pełnowymiarowe koło i w razie kapcia zaraz nie szukać wulkanizacji. 5 cm straty wysokości bagażniki da się przeżyć a koszt mniejszy niż dojazdówki przy założeniu, że kupimy oponę używaną

W sumie racja, ale i tak musisz jechać do wulkanizacji i z powrotem zmienić koło bo np w zapasie wozisz zimówke lub na odwrót. A dlaczego nie można dojechać te np 100 km i dopiero udać się do wulkanizacji? Nie jeździłem nigdy na dojazdówce dlatego się pytam. Aż tak kiepsko się samochód prowadzi i czy ma to wpływ na układ napędowy samochodu ( inny profil etc.)?

etac - 2013-03-27, 11:16

tomi333 napisał/a:
backlit napisał/a:
Dlatego lepiej mieć pełnowymiarowe koło i w razie kapcia zaraz nie szukać wulkanizacji. 5 cm straty wysokości bagażniki da się przeżyć a koszt mniejszy niż dojazdówki przy założeniu, że kupimy oponę używaną

W sumie racja, ale i tak musisz jechać do wulkanizacji i z powrotem zmienić koło bo np w zapasie wozisz zimówke lub na odwrót. A dlaczego nie można dojechać te np 100 km i dopiero udać się do wulkanizacji? Nie jeździłem nigdy na dojazdówce dlatego się pytam. Aż tak kiepsko się samochód prowadzi i czy ma to wpływ na układ napędowy samochodu ( inny profil etc.)?

Ja powiem tak, 2 lata jezdziłem bez kola zapasowego i pewnego pieknego dnia kolega zaproponował mi dojazdowke za 25 zł, cena ciekawa wiec wzialem. Odebralem ja w czwartek a w piatek zlapalem gume. Pytanie o jazde. Dziwne uczucie mialem bo musialem wrocic na dojazdowce z Łodzi do Katowic. Dziwne uczucie, auto nie prowadzilo sie juz tak ciekawie, a do tego to ograniczenie predkosci. Niby do 80 było jechalem 100, ale i tak nie wiedzialem jak sie zachowa. Dla dojazdówki dochodzi jeszcze inny problem. Cisnienie w oponie to ponad 3,6 bar lub wiecej i nie kazdy serwis posiada takie sprezarki.

C77 - 2013-03-27, 12:32

Tak, tam ciśnienie może dochodzić nawet do 4,2
w zależności od tego czy opona jest 115 czy 125.

huri_khan - 2013-03-27, 14:41

Ja tak jak C77 mam pełny wymiar,
bo w MY2010 Cruze miał pełnowymiarowe koło zapasowe 16' 8-)

PiotrA - 2013-03-27, 18:52

Ja mam w dojazdówce 4,2 bara. 2 razy prosiłem o dopompowanie w 2 różnych warsztatach i nie było żadnego problemu.
etac - 2013-03-27, 18:58

PiotrA napisał/a:
Ja mam w dojazdówce 4,2 bara. 2 razy prosiłem o dopompowanie w 2 różnych warsztatach i nie było żadnego problemu.

Ja tez nie mialem problemu, bo nie wiedzialem ze nie dobijaja do wskazanej wartosci. Zawsze bili tyle ile mogli, ale nigdy nominal dla koła.

etac - 2013-06-16, 20:41
Temat postu: Re: ZAPASÓWKA
ANCZI napisał/a:
Witam. Jestem nowym użytkownikiem, od niedawna jestem posiadaczem nowiutkiego autka lecz bez koła zapasowego, może ktoś wie jakie potrzebne by było koło i czy kupować gdzieś a może ktoś by miał na zbyciu.. ? :-)

Pierwsze pytanie to masz diesel czy benzyna bo to dwa rodzaje felg 5x105 i chyba 5x115. W Europie Cruze nie jest sprzedawany z kolem zapasowym lub nawet dojazdowka wiec jedynym zrodlem sa kola od brata blizniaka - Astra IV, ale niestety cenia się sprzedawcy, bo wiedza ze popyt jest a podaz mala.

ANCZI - 2013-06-16, 20:46

No Benzyna
etac - 2013-06-16, 20:53

ANCZI napisał/a:
No Bęzyna

Patrz TUTAJ

ANCZI - 2013-06-16, 21:00

Osz kurcze allee ceennaa :shock: jeszcze za używke.. one serio są w takich cenach?? a może coś tańszego :mrgreen:
ANCZI - 2013-06-16, 21:04

A możesz mi napisać jeszcze czy podnośnika i klucza producent tez nie przewidział do auta? muszę kupić jeszcze zimówki i nie widzi mi sie na jedna zapasówkę wydawać tyle co jedna opona prawie do tego auta :mrgreen:
etac - 2013-06-16, 21:06

ANCZI napisał/a:
Osz kurcze allee ceennaa :shock: jeszcze za używke.. one serio są w takich cenach?? a może coś tańszego :mrgreen:

No normalnie są po 450 zł, a podnosnik masz TUTAJ

Ja sobie odpuscilem, 3 lata jest assistance, a potem jakies 80 zł rocznie. A opone jak rozwali to i tak trzeba kupic nowa. Wiec po co wywalac ponad 600 na zestaw.