To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Stukające zawieszenie w Cruze

etac - 2012-04-01, 22:55

[quote="C77"]
Cytat:
??? Co znowu wymyslili?

Przeróbkę zawieszenia.

Wiesz cos wiecej? Podeslij na linka

GREGORK31 - 2012-04-02, 09:34

C77 napisał/a:

GREGORK31 napisał/a:
Wydaje mi się, że konstrukcja jest taka sama, ale podzespoły użyte w poszczególnych modelach się różnią...

Wszędzie konstrukcja jest taka sama, ale to nie jest dokładnie to samo np. w zależności od wersji silnikowej. W Cruzie też już amortyzatory dla 1.6 i 1.8 różnią się od siebie.

O to właśnie mi chodziło - podobną sytuacje miałem w Civicu - tam w jednym roczniku i modelu silnika było kilka rodzajów tej samej części - "różne numery referencyjne"

C77 - 2012-04-04, 23:15

[quote="user_01 "]
C77 napisał/a:
Cytat:
??? Co znowu wymyslili?

Przeróbkę zawieszenia.

Wiesz cos wiecej? Podeslij na linka

:arrow: Tu masz fotorelacje ze skutecznej przeróbki przednich GM-owskich amortyzatorów:

http://photo.qip.ru/users/1667132/3880736/

:arrow: tutaj wzmocnienie końcówek stabilizatora:

http://photo.qip.ru/users/1667132/3881980/

:arrow: a tu odnośnie zmiany tylnych amorów:

http://photo.qip.ru/users/1667132/3889316/

etac - 2012-04-05, 21:40

Dzieki za linki wysłałem je do ETAC Chevrolet Polska, zobaczymy co odpisza.
herodek - 2012-04-07, 16:34

Nie tylko my mamy problemy ze stukami, ostatnio było na TVN TURBO w turbo kamerze Astra J ze stukającym zawieszeniem, najlepsze ze powymieniali prawie wszystko i dalej stukało, ciekawe kiedy się ktoś wkurzy na stuki Cruza i zgłosi się z tematem do TVN-u.
JMLPARTS - 2012-04-08, 20:39

Kiedyś na samym początku jak został wprowadzony LANOS był podobny problem okazało się że nie była to wina amortyzatorów czy opraw, sprężyn,końcówek,przekładni lecz osłon przeciw kurzowych zamontowanych w fartuchach podłużnic.
W okresie zimowym gumy stawały się twarde i drążki kierownicze uderzając w osłony wydawały dźwięki sypiącego się zawieszenia.
Nie wiem jak jest z CRUZE-M czy ma takie osłony ale wszystko jest do sprawdzenia.

etac - 2012-04-08, 21:32

herodek napisał/a:
Nie tylko my mamy problemy ze stukami, ostatnio było na TVN TURBO w turbo kamerze HYUNDAI i35 ze stukającym zawieszeniem, najlepsze ze powymieniali prawie wszystko i dalej stukało, ciekawe kiedy się ktoś wkurzy na stuki Cruza i zgłosi się z tematem do TVN-u.

Mam zgłosić? Tylko co to da? Nawet na forum w US kaza czekac na remedy i nic nie robic.

grzego112 - 2012-04-09, 18:46

A Ma ktoś cruze htb. z 2012 roku czy tam też występują takie problemy z zawieszeniem ??

Pytam bo nosze sie z zamiarem kupna w tym roku .

etac - 2012-04-09, 20:28

grzego112 napisał/a:
A Ma ktoś cruze htb. z 2012 roku czy tam też występują takie problemy z zawieszeniem ??

Pytam bo nosze sie z zamiarem kupna w tym roku .

Wiedz tylko jedno, ze jakbym mial kupowac ponownie, wiedzac to co wiem teraz o Cruz'ie kupilbym go jeszcze raz.

Ten samochod ma wiele innych zalet, a stuki to niestety jego cecha, z ktora bede walczyc do samego konca gwarancji a potem sie pewnie z nia pogodze.

lis tomek - 2012-04-09, 20:30

Ja mam przejechałem już 6tys jak na razie brak stuków itp a mieszkam na wsi codziennie muszę pokonać 2km drogi szutrowej
grzego112 - 2012-04-09, 20:51

Ciekawe bo teraz w sierpniu ma przejść liftning możne coś zmienią z tym zawieszeniem .

Z tego co czytałem to maja zmienić trochę wnętrze , zderzaki , i jasiek systemy wprowadzić .

C77 - 2012-04-11, 00:20

grzego112 napisał/a:
Ciekawe bo teraz w sierpniu ma przejść liftning...

Zgadza się, obetną mu "jaja".
grzego112 napisał/a:
...może coś zmienią z tym zawieszeniem .

Jeśli coś zmienią to może, choć to b.wątpliwe, dołożą do konstrukcji zawieszenia na tył drążek Watta,
ale to w żadnym razie nie zniweluje jego stuków, szczególnie na przodzie 8-)

horde - 2012-04-11, 08:30

C77 napisał/a:

Co masz na mysli?

C77 - 2012-04-12, 20:49

horde napisał/a:
C77 napisał/a:

Co masz na mysli?

Mniej więcej to samo co ktoś już kiedyś na tym forum napisał w kwestii jego wyglądu,
że z sportowego, dynamicznego wizualnie autka zrobiło się wolne i nudne.

user_01 napisał/a:
Dzieki za linki wysłałem je do ETAC Chevrolet Polska, zobaczymy co odpisza.

To tu masz jeszcze dowód na to, że te zmiany faktycznie eliminują stuki.

:arrow:

Edycja z powodu nowych skryptów Youtuba na Naszym Forum
Wielki Wódz Org

horde - 2012-04-13, 09:31

C77 napisał/a:
horde napisał/a:
C77 napisał/a:

Co masz na mysli?

Mniej więcej to samo co ktoś już kiedyś na tym forum napisał w kwestii jego wyglądu,
że z sportowego, dynamicznego wizualnie autka zrobiło się wolne i nudne.

Nie przesadzajmy, to, ze kosmetycznie zmienil sie grill i miejsce na halogeny to nie sa jakies drastyczne zmiany, ktore mialyby zrobic z Cruza wolny i ociezaly samochod.
Poza tym tak jak juz to ktos napisal na forum to kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje.