To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Chemia motoryzacyjna - Pasta uszczelniaj?ca - uszczelka w p?ynie

jacek76 - 2011-11-30, 22:54
Temat postu: Pasta uszczelniająca - uszczelka w płynie
Drodzy koledzy.
Chciałbym polecić Wam pastę Dirko.
O paście tej dowiedziałem się od brata ciotecznego pracującego w serwisie opla.
Można tym uszczelnić właściwie wszystkie nieszczelności silnika , bardzo dobrze zastępuje uszczelki a na pewno jest dużo lepsza od silikonu.
Pastą tą uszczelniłem pół poprzedniego auta i tam gdzie zastosowałem ją raz , nie było potrzeby stosowania jej ponownie , w przeciwności do zwykłego silikonu.
Co uszczelniałem ? Miskę olejową , zamiast tradycyjnej uszczelki , pokrywę zaworów - łącznie ze starą uszczelką , uszczelka pod "słoikiem" w który wkłada się wkłąd filtra oleju i czujnik poziomu oleju w misce olejowej.

Słów jeszcze kilka o właściwościach samej pasty.
Nie jest to silikon bo nie śmierdzi octem. W przeciwności do silikonu można ją nakładać na nie do końca wyczyszczone powierzchnie a po wyschnięciu nie ciągnie się i nie jest gumiasta jak silikon. Jest elastyczna ale się kruszy.
Mam również inną pastę , innego producenta i o innym kolorze ale o takim samym zapachu i właściwościach , która równie dobrze się spisuje ( podejrzewam że jest to to samo tylko inny kolor i producent) ale nie pamiętam nazwy. Jak znajdę opakowanie to napiszę co to jest , żeby nie było że mam coś wspólnego z producentem dirko.
Mam nadzieję , że pomogłem :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group