To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Problem z pi?tym biegiem

chevi1 - 2011-11-20, 15:00
Temat postu: Problem z piątym biegiem
Witam Serdecznie. No i nowy problemik:(.
Przy włączaniu 5tego biegu powyżej 3,5tys obr ok 100km/h czuć na lewarku opór i lekki zgrzyt tez na lewarku. Przy niższych prędkościach obrotowych tego niema lub w sytuacji kiedy długo przytrzymam sprzęgło obroty spadną do prawie jałowych i wrzucę 5tke.
Stanowisko serwisu. za mało zgrzyta żeby rozbierać skrzynie.........

garmin - 2011-11-20, 21:31

Może zmiana oleju pomoże :-) w aveo trzeba dość często wymieniać przynajmniej w 1.2 8V
etylinek - 2011-11-21, 08:35

chevi1 napisał/a:
Stanowisko serwisu. za mało zgrzyta żeby rozbierać skrzynie.........

A to nie jest przypadkiem tak, że możesz się nie zgodzić ze stanowiskiem serwisu i zażądać naprawy? Skoro coś jest niezgodne ze specyfikacją, tudzież wykazuje właściwości inne niż przewidział producent to psim obowiązkiem serwisu jest to naprawić!

Proste rozwiązanie zmień serwis na taki któremu się chce i/lub zgłoś to do serwisu centralnego/głównego (czy jak się to tam nazywa) jeśli odmawiają Ci należnej naprawy.

chevi1 - 2011-11-21, 20:13

I kolejne obserwacje. Objawy jakie opisuje pojawiają się tez gdy porostu na biegu jałowym wciskam gaz 3 tys obr i więcej i ruszam lewarkiem w prawo i lewo ten wpada w wibracje i jest wyczuwalny mały opór. Co to może być? Bo chyba nie sama skrzynia. Proszę o jakąś pomoc. Może cięgna od drążka, jakiś rezonans?
nieaktualne - 2011-11-21, 21:36

chevi1, ja bym zaczął od regulacji cięgien.
etylinek - 2011-11-22, 08:34

Podłącze się do tematu, z tym że ja mam problem z luźnym (rusza się na boki) drążkiem biegów. Można to jakoś wyregulować? Było regulowane na samej skrzyni i jest trochę lepiej, natomiast nadal jest średnio i czasem ciężko trafić i wrzucić bieg.

Czy np wymiana lewarka powinna rozwiązać problem? I czy nie będzie większych problemów? Taki mechanizm KLIK będzie pasował?

nieaktualne - 2011-11-22, 15:03

etylinek napisał/a:
Czy np wymiana lewarka powinna rozwiązać problem?

Tak jak najbardziej ponieważ wytarł się (wyrobił) plastik w dolnej części lewarka i stąd ten luz.

etylinek - 2011-11-22, 20:13

A czy wymiana lewarka to jakaś skomplikowana czynność? Ile mechanik może za to zawołać?
nieaktualne - 2011-11-22, 21:57

Cytat:
A czy wymiana lewarka to jakaś skomplikowana czynność?

Nie.

etylinek napisał/a:
Ile mechanik może za to zawołać?

Dałem Ci kontakt do dobrego i taniego mechanika więc zadzwoń i zapytaj.