To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Żarówki diodowe LED dla Cruze

Boyka - 2013-06-30, 21:14

SebaSRS napisał/a:
huri_khan napisał/a:

[url=http://img823.images...mrx.jpg]Obrazek[/URL]

.

co za swiatla, co za moc, piekne. A powiedz mi, czy takie modyfikowanie swiatel tylnych jest u nas legalne w 100% i misiaki sie nie przyczepia, ze oslepiaja czy beda pytac o homologacje? Nie znam sie na tym zupelnie, stad te pytanie :)

Anonymous - 2013-06-30, 21:22

Są to żarówki bez homologacji, więc zgodnie z prawem taki samochód może stracić dowód rejestracyjny na drodze lub przeglądzie.
No ale bez przesady. Są to tylne lampy cofania, włączane sporadycznie.

A czy ktoś słyszał, żeby kiedykolwiek policja w Polsce sprawdzała, czy masz homologowane żarówki? (nie mówię o jakimś niebieskim agrotuningu)
Po naszym kraju ciągle jeździ wiele aut z zamontowanymi nielegalnie xenonami (niestety) albo źle (zbyt blisko siebie) zamontowanymi słabymi diodkami jako lmpy DRL i jakoś policja też nic nie robi (a powinna)

C77 - 2013-06-30, 22:24

Na drodze jeśli będziesz miał w bagażniku fabryczne żarówki i śrubokręt krzyżowy, to dostaniesz tylko mandat,
dowodu nie stracisz jeśli sam wymienisz na homologowane żarówki W16W ;-)

Poza tym to trzeba mieć jakiegoś ogromnego pecha nie z tej Ziemi,
aby zostać zatrzymanym za bardzo rzadko używane światła cofania :shock: :mrgreen:

huri_khan - 2013-07-03, 20:47

Boyka napisał/a:
A powiedz mi, czy takie modyfikowanie swiatel tylnych jest u nas legalne w 100% i misiaki sie nie przyczepia, ze oslepiaja czy beda pytac o homologacje?

Za dnia nie widać różnicy. W nocy mogą się przyczepić, ale jeszcze nie miałem kontroli policyjnej odkąd mam Cruza (nie liczę alkomatów, w które czasami dmucham na skrzyżowaniach).
A tak jak napisał C77 żarówki i krzyżak mam w schowku :)

Maciej - 2013-07-06, 22:24

Ciekawe jak będzie z trwałością tych ledów. Jakiś czas temu, zafascynowny mocą światła, kupiłem trochę latarek w dx. Dzisiaj żadna z nich nie świeci, a kilkuletnia latarka zza oceanu działa bez zarzutu. Warto zatem wozić ze sobą coś na wymianę.
huri_khan - 2013-07-08, 09:32

Maciej napisał/a:
Ciekawe jak będzie z trwałością tych ledów

To są wsteczne światła, które włączam codziennie około 2x 30 sek więc nie powinno być problemów.

C77 - 2013-07-11, 19:31

A ja ostatnio doświetlałem nimi przez jakąś godzinę boisko do badmintona
i działają nadal :twisted: :mrgreen: 8-)

krecik - 2013-10-10, 09:49

a mi tablice rejestracyjna oświetlają niebieskie led czy pojicja może się dowalić czy ktoś miał taki przypadek ?
Anonymous - 2013-10-10, 09:57

krecik napisał/a:
Tak może - nieprawidłowy kolor światła + niehomologowane źródło światła

krecik napisał/a:
zy pojicja może się dowalić
Koledze kazali zmienić na szybko diody na żarówki w postojówkach, albo oferowali zabranie dowodu
berpa - 2014-11-19, 21:30

Kupiłem jakieś Chinole
http://www.aliexpress.com/snapshot/6303180271.html
i wstawiłem z tyłu nad tablicą i z przodu jako pozycyjne. Świecą bardzo ładnie. Przynajmniej i z przodu, i z tyłu nie bije ( aż tak ) chamska, żółta poświata. Zobaczymy jak długo wytrzymają pozycyjne, bo zwykle dość szybko ulegały zgrilowaniu od żarówki ze świateł mijania. Tym razem kupiłem "żarówki diodowe" bez plastiku. Tzn. diody są bezpośrednio wlutowane na laminat, który robi za cały korpus "żarówki". Po drugie w Lacetti pozycyjne prawie stykały się z H4 (?), a w Cruzie jest ponad 5 cm między nimi. Na razie traktuje to jako rozwiązanie prowizoryczne przed zamontowaniem świateł dziennych. Czy zostaną na stałe, jeszcze zobaczymy.
Tak swoją drogą, to wyjęcie plastikowych obsadek świateł pozycyjnych wymagało siły Herkulesa ( albo ja tak osłabłem :-| ). W końcu za trzecim podejściem udało mi się je wydłubać za pomocą śrubokręta ale niewiele z nich zostało... Do tego GM posępiło na kilku cm kabla ( jest go tam na styk, tak samo jak nad tablicą rejestracyjną :neutral: ), więc czarno widzę wymianę pozycyjnych w warunkach polowych ( np. pod nadzorem policjanta ). Zamówiłem już nowe, gumowe obsadki ( oryginalne są z kruchego, nieelastycznego plastiku ) ale ciekawe czy się zmieszczą do reflektora.
http://www.ebay.es/itm/25...984.m1439.l2649
Drugi problem to jak je podłączyć bo nie chce mi się wymontowywać całych reflektorów a na lutowanie pod maską jest za mało oryginalnego kabla ( i miejsca :evil: ). Pozostaje chyba tylko kostka, szybkozłączka albo klej do kabli :roll: .

C77 - 2014-11-20, 18:59

kemoiz napisał/a:
A Ty jeździsz dalej z tym cree we wstecznym?

Oczywiście, wciąż działają :)

Jeszcze raz dzięki SebaSRS za żarówy :wink:

Sobol - 2015-02-07, 21:47

http://allegro.pl/led-osw...5003185225.html

Montował już ktoś takie cudo ??

tomi333 - 2015-06-01, 13:39

A czy można do bagażnika dać jakiś mocniejszy zamiennik led zamiast tej słabej żaróweczki?
Ktoś ma jakiś namiar na taki zamiennik?
I czy instalacja nie będzie błędów wywalała?

berpa - 2015-06-01, 13:55

Tu znalazłem pierwszy-lepszy zestaw dedykowanych LEDów do Cruza.
http://es.aliexpress.com/...1478041229.html
Sam mam taki ( podobny? ) od roku. Zwróć uwagę na dziwną, "schodkową żarówkę" - to jest właśnie do bagażnika. Jak ci zależy to można ją kupić oddzielnie. Niemniej jednak ja z mojego kompletu jestem zadowolony. Jedyny minus to "zimne" światło, ale mi pasuje ( w odróżnieniu od żółtawego oryginału ).

kemoiz - 2015-06-01, 15:20

Też mam ten zestaw. Jak ktoś lubi białe światło to mu będzie bardzo pasowało. W bagażniku jaśniej o jakieś 300% ale z jednego małego punktu też nie będzie wszędzie oświetlało.