To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Lacetti - Zakup chevroleta z gwrancj? G2

Krzysiek36 - 2011-09-26, 21:59
Temat postu: Zakup chevroleta z gwrancją G2
Witam. Przymierzam się do zakupu chevroleta najlepiej combi no w ostateczności może być sedan . Znalazłem niedaleko swojego miejsca zamieszkania takie ogłoszenie. Co sądzicie o tych zapewnieniach i gwarancji. Może ktoś kupował już samochód z tą gwarancją G2.

http://otomoto.pl/chevrolet-lacetti-C19404181.html

No i co sądzicie o cenie i tym aucie. Mnie dziwi to że już to ogłoszenie dobry miesiąc jest i auto nie poszło. No chyba że teraz naprawdę ciężko się sprzedaje samochody lub coś z nim nie tak.
Pozdrawiam.

skull - 2011-09-27, 07:52

Nie wiem jak to jest z tą gwarancją G2, ale pewnie dość wybiórczo traktuje późniejsze zażalenia, ale zawsze lepiej że jest. Cena samochodu nie jest jakaś szokująca, to totalny golas (najtańsza wersja kombi) nawet lakier jest niemetalizowany i brakuje w nim nawet KLIMATYZACJI. Przebieg uczciwy trochę ponad 20 tys. rocznie - no
od dziadka jeżdzącego tylko do kościoła" to też nie jest.
2004 to są pierwsze egzemplarze produkcyjne - starszych w kombi już nie ma (co prawda ten rejestracja w 2005).
Za 3-4 tys. więcej można już kupować z rocznika 2006-2007 z dużo lepszym wyposażeniem i mniejszym przebiegiem.
Nie widzę tu okazji.

ryjek - 2011-09-27, 14:39

taki golas to znów nie jest bo ma:ABS, alufelgi, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, przyciemniane szyby.Fakt że nie ma klimy co jest minusem,spróbuj zejść jeszcze z ceny
Krzysiek36 - 2011-09-27, 18:30

No tak jak mówicie , brak klimy. Mi ona za bardzo nie potrzebna ale fajnie jak by była. Jutro podjadę go zobaczyć jak będę w pracy , no i spytam czy coś zejdzie z ceny .
W sumie muszę jeszcze doliczyć obowiązkowo 2600 za instalację BRC> Bez tego nie kupił bym samochodu tyle palącego :) .

Ogólnie to mało tych chevroletów na sprzedaż w szczególności combi lub sedan. A jechać pół polski i ciągać jakiś majstrów to chyba nie ma sensu.

To ogłoszenie brzmi pięknie ale gość jakiś nie rozmowny. Coś zapytałem się dlaczego sprzedaje z nowym gazem po co zakładał w takim razie to powiedział że jak ktoś chce to niech kupuje jak nie to nie . Jakiś mało kontaktowy albo coś kręci a cena niska
http://otomoto.pl/chevrolet-lacetti-C20674865.html

skull - 2011-09-27, 20:21

ryjek napisał/a:
taki golas to znów nie jest bo ma:ABS, alufelgi, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, przyciemniane szyby.Fakt że nie ma klimy co jest minusem,spróbuj zejść jeszcze z ceny

Może jak na Aveo - w Lacetti nie sprzedawali żadnych wersji bez tego wyposażenia to wszystko co wymieniłeś to absolutne minimum w tym modelu - nawet nie można by z tego zrezygnować jak by się chciało.

ps. oprócz przyciemnianych szyb i alufelg - ale to nie są salonowe komponenty.

GoLL@B - 2011-09-27, 20:47

ryjek napisał/a:
taki golas to znów nie jest bo ma:ABS

ABS jest chyba obowiązkowy od 2000 roku jeśli się nie mylę.

Krzysiek36 napisał/a:

To ogłoszenie brzmi pięknie ale gość jakiś nie rozmowny. Coś zapytałem się dlaczego sprzedaje z nowym gazem po co zakładał w takim razie to powiedział że jak ktoś chce to niech kupuje jak nie to nie . Jakiś mało kontaktowy albo coś kręci a cena niska
http://otomoto.pl/chevrolet-lacetti-C20674865.html

Pewnie ktoś założył instalację (w bardzo promocyjnej cenie), której potem nikt nie mógł ogarnąć - np. szarpie/gaśnie/za dużo pali albo coś i po prostu nerwy się skończyły... lepiej sprzedać.

nieaktualne - 2011-09-28, 04:35

GoLL@B napisał/a:
ABS jest chyba obowiązkowy od 2000 roku jeśli się nie mylę.

W Polsce ABS jest obowiązkowy od 2006r.

Krzysiek36 - 2011-09-29, 16:15

Jak by panowie kto słyszał o jakimś sedanie czy combi to proszę o info .

[ Dodano: 2011-09-30, 20:51 ]
Oglądałem tego czerwonego kombi dziś . Wiem już dla czego stoi i tarcze mu rdzewieją. Jak na niby pięć lat to lakier masakra zniszczony od myjki mechanicznej. Do tego wiecie jak czerwone matowieją.
Może za 10 tyś by było warto jak spuścili by na malowanie .
Zaczynam myśleć o aveo . Jest ich więcej na rynku dostępnych.

nieaktualne - 2011-10-01, 05:58

Krzysiek36 napisał/a:
Zaczynam myśleć o aveo . Jest ich więcej na rynku dostępnych.

Szkoda tylko że nic w combi ale zobacz jeszcze to > KLIK

skull - 2011-10-01, 06:53

Niezły, ale już wzięty - to niemiecka wersja czyli "Nubira", a nie Lacetti. Cena dobra, ale jak to zwykle w samochodach z zachodu istnieje duże prawdop. cofnięcia licznika.

Mój ma mniejsze wyposażenie (chociaż ostatnio doszedł komp. pokładowy i to po polsku), ale nie zamieniłbym się na lusterka - nie wiem jak wcześniej ale w modeleach od 2010 montowali dużo większe lusterka zewnętrzne i tu się odczuwa dużo większy komfort przy manewrach.
Lacetti ma wyjątkowo długą kabinę (jak na ten segment), również w hb- w szerokości standardowo, ale na tylniej kanapie może siedzieć osobnik o dowolnej wysokości, nawet przy odsunięciu przedniego fotela mocno w tył. Podróż w cztery dorosłe osoby jest wręcz luksusowa - w pięć już tylko przeciętna (ale to przez szerokość).

Krzysiek36 - 2011-10-01, 19:32

Tak jak piszesz z gazem to raczej pewne że ma cofnięty o 100 tyś licznik. Co do wygody jazdy na tylnych siedzeniach to fakt, widać że miejsca jest w Lacetti dużo.
GoLL@B - 2011-10-01, 20:37

Krzysiek36 napisał/a:
Tak jak piszesz z gazem to raczej pewne że ma cofnięty o 100 tyś licznik. Co do wygody jazdy na tylnych siedzeniach to fakt, widać że miejsca jest w Lacetti dużo.

Ma instalacje omegasa z tego co widzę, tam w sterowniku byłaby opcja zobaczenia przebiegu - w postaci godzin pracy sterownika. Jednak już w nawet bardzo podstawowym programie (darmowym na stronie producenta) jest opcja wyzerowania tego czasu, więc przestawienie jest zapewne równie proste (może wymaga większej ingerencji w pamięć sterownika).

Ale zawsze można by tam zajrzeć przed zakupem. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że aż tak nikt się interesować nie będzie - w większości przypadków klient patrzy wyłącznie na licznik, więc w to, co pokazuje sterownik od gazu być może nikt się nie bawił i tam można odnaleźć prawdziwy przebieg (ale jedynie orientacyjny - w postaci godzin, gdy sterownik działał).

kjas - 2011-10-02, 21:10

Jeżeli masz na razie czym jeżdzić to się nie spiesz ,ja na swojego polowałem ponad pół roku .Najpierw też chciałem kupić kombi ale wszystkie krajowe bo tylko te mnie interesowały miały przebieg od 130 w górę wersje podstawowe,więc pomyślałem o sedanie raz że można kupić lepszą wersję wszystkie szyby el.,lusterka ,kierownica w skórze z regulacją pion i poziom otwieranie bagażnika z pilota dodatkowe schowki itp ,a po drugie bagażnik też jest obszerny(teściowa się mieści bez składania siedzeń :-D żartuję)mają mniejszy przebieg (moja72 tyś) i z reguły są bardziej uszanowane .instalację gazową lepiej założyć samemu nowa bo wtedy wiadomo co nowe to nowe
Krzysiek36 - 2011-10-05, 18:21

Tu masz rację po woli dochodzę do tego samego wniosku jeżeli chodzi o sedany . Na razie mam omegę :) autko malinka tylko już wiek 96 rok ale na razie hula ale po woli czas się rozejrzeć za czymś nowszym .
user_02 - 2011-10-05, 18:31

Nikt tu chyba nie pisał , że nie warto szukać silniczka 1.4, jest on bardzo za słaby do tego nadwozia (sedan), 1.6 podobno pali tyle samo i jest żwawszy.
A przy silniku 1.4 jest taka niepewność podczas wyprzedzania "zdążę? nie zdążę?"
Ja jakbym szukał to od 1.6 (lepiej 1.8) w górę.
Jeśli chcesz zagazować to najlepszym wyjściem będzie 1.8, bo wiadomo troszkę kucyków przy LPG umyka.