To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Monta? ko?a zpasowego

guzik1978 - 2013-06-09, 13:14

Mniej więcej tak wygląda ten kosz po zamontowaniu.

Na razie jeżdżę bez koła.

user_02 - 2013-06-09, 22:47

Tak patrząc na ten kosz to zaradna osoba potrafiąca operować spawarką, nitownica, szlifierką (ew. palnikiem) itd. mogłaby samemu taki kosz zrobić.
Kwestia podania potrzebnych wymiarów od osoby która taki kosz ma :mrgreen:

guzik1978 - 2013-06-10, 17:49

W zupełności się z tobą zgadzam. Chyba ze dwie części, były kupowane jako oryginalne reszta kosza spawana.
olke - 2013-06-13, 23:37

Witam,

Może się przyda:
Kosz zamontowałem w ASO - koszt 109zł. W książce serwisowej zrobiono wpis o montażu przez ASO. Kosz kupilem poza ASO w którym montowalem.

Pozdrawiam
olke

rexxo - 2013-07-03, 07:11

Witam Właśnie dziś zakupiłem taki kosz z allegro spróbuje zamontować sam,efekty zobaczycie potem. http://allegro.pl/kosz-ko...3334587263.html :-)
paulr - 2013-10-24, 17:58

mam pytanie do tych co kupili kosz oryginalny. W samochodzie są wystające gwinty, a my w koszu oryginalnym nie mamy jak tu odzielnych zaczepów tylko są z koszem. Ale czy w zestawie z koszem ORYGINALNYM są też nakrętki, a jak nie to jakie muszą być, w zestawie z lewarkiem i kluczami są haki, montuje się je jak rozumie tak jak te z dorobionego kosza, a kosz ciężarem na nich leży przyciskając od dołu oponę, która powoduje że kosz nie umie unieść się do góry a na dół trzyma go hak, który jak się z wnętrza poluzuje to wtedy pozwala opuścić kosz na doł i wyjąć oponę.
Ewentualnie czy jak dostaliście kosz plus ten zestaw z zaczepami lewarkiem i kluczem do kół to może ktoś pamięta czy trzeba było coś dokupić. przeglądając zdjęcia znalazłem też coś takiego
nie wiem do czego to ma służyć:) a pytania biorą się z tego że zamówiłem kosz ale zanim będą go mieli to przypada na dzień, w którym jadę dość daleko i teoretycznie będę miał bardzo mało czasu na założenie, dlatego chciałbym wiedzieć mniej więcej czego można się spodziewać i co i jak od tych co montowali... a dla tych co nie mają polecam zakupić, po 2 godzinnym oczekiwaniu w niedzielą noc na autostradzie na lawetę nie mam zamiaru ruszać bez koła zapasowego dalej od domu niż tyle ile jestem w stanie za 15 minut wrócić na piechotę:D

olke - 2013-10-24, 22:19

Witam,
Nie pamiętam czy śrubki były. Element na zdjęciu to takie zabezpieczenie na kosz. Jutro zrobię zdjęcie jak to wygląda z kołem.
W linku znajdziesz instrukcję jaka była dołączona do kosza LINK . Jakość dokumentu wynika z jakości oryginalnej instrukcji, nie procesu skanowania.

PS Jak link nie działa poprawnie to proszę o kontakt.

olke

--
"A zatem nie ten rządzi, kto rządzi, ale ten, kto ma właściwe bity informacji we wła-
ściwej pamięci, dostępne we właściwym czasie" prof. Andrzej Targowski, 1971

paulr - 2013-10-26, 16:54

Kosz zamontowałem czas z kanałem około 20 minut, najgorsze to wyczyszczenie śrub, które są w samochodzie i pokryte błotem:) A przy okazji wymontowałem fotele tylne, też szybko i sprawnie, tylko zastanawia mnie jak z gwarancją bo u mnie śruby od foteli były znaczone farbą tak że widać że je odkręcałem. No ale może się nie popsują w ciągu najbliższych 2 lat:) dzięki jeszcze raz za instrukcję
C77 - 2014-01-08, 18:50

Szukając czegoś na allegro przypadkowo natknąłem się na oryginalny kosz do orlandera,
całość za 495 PLN + przesyłka,
Kosz - 280 http://allegro.pl/kosz-ko...3850610408.html
narzędzia do wymiany plus uchwyty 215 http://allegro.pl/narzedz...3850609793.html

Nie wiem czy 495 to dużo czy mało za taki zestaw, bo nie znam się na koszach do Orlando :)
ale pomyślałem że może komuś tutaj się przyda takie info :mrgreen:

paulr - 2014-01-10, 01:15

ja u nich właśnie kupiłem, nawet 2, tez w tej cenie tylko odebrałem sobie w mikołowie, i bez wysyłki

cena jak kupowałem była taka sama

aro05 - 2014-07-05, 21:47

Dzis, dzieki swietnej instrukcji, ktora zrobil zawel, udzlo mi sie zalozyc kosz. Dzieki za pomoc :-)
p8080 - 2014-08-23, 17:30

Witajcie. Musze się wam pochwalić że w poniedziałek kupuje kosz i koło zapasowe :D wczoraj złapałem dętke na drodze i uszczelniaczem mogłem sobie wiecie co uszczelnić :D skończyło sie na lawecie nowej oponie i 700 zł w plecy.
wszim - 2014-08-23, 22:13

A to dziura taka duża że uszczelniaczem nie dało rady?
p8080 - 2014-08-24, 00:52

Jakaś śruba mi się wbiła na pionowo w koło. No i uszczelniacz nie dał rady.
wszim - 2014-08-24, 10:40

A bo niepotrzebnie ją wyciągnąłeś. Trzeba było zostawić w oponie, nadmuchać ze szczeliwem, do najbliższego zakładu dojechałbyś i może 7 stówek by zostało w kieszeni.