To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Ruch drogowy - Zimy koniec...Zamiana opon na letnie?

Anonymous - 2013-03-03, 11:29

XaRaDaS napisał/a:
pamiętaj że inna mieszanka gumy jest stosowana i inna jest przyczepność opony

Mieszanka, tak, ale i bieżnik jest inny. Zimowy jest tak jakby terenowy, gorszy na suchy asfalt. Zimowa opona musi być dobra nie tylko na asfalt, ale i na błoto pośniegowe i śnieg. Więc nie jest to zwykła szosówka.
Kiedyś znalazłem test ADAC i motru, pokazujący, że na suchym asfalcie nawet na minusie letnia miała krótszą drogę hamowania niż zimówka.
Weź też pod uwagę, że to 7 st C to jest coś jak średnia. Jeśli w dzień jest 7 to w nocy moze być na minusie, i coś może przymarznąć. Stąd też są te zalecenia. Natomiast dziennikarzyny reinterpretują to, niestety

test i test znaleziony na szybko

pablo - 2013-03-03, 13:05

Święta ruchome to dla mnie nie wyznacznik i już powoli się przymierzam do zmiany na letnie.
Jak dla mnie to szkoda zimowych opon jak temp powyżej 10 st.

etac - 2013-03-03, 13:33

pablo napisał/a:
Święta ruchome to dla mnie nie wyznacznik i już powoli się przymierzam do zmiany na letnie.
Jak dla mnie to szkoda zimowych opon jak temp powyżej 10 st.

Ja pamietam jeszcze snieg na 1 maja

Dot - 2013-03-03, 21:02

Czyli zdania podzielone. Trzeba jeszcze chwile poczekać. ;)
XaRaDaS - 2013-03-03, 21:09

Dot napisał/a:
Czyli zdania podzielone. Trzeba jeszcze chwile poczekać. ;)

Czytałem długoterminową i o ile ten tydzień będzie ciepły, to ponoć mogą wrócić mrozy po -15.

Dot - 2013-03-03, 21:12

XaRaDaS napisał/a:
Czytałem długoterminową i o ile ten tydzień będzie ciepły, to ponoć mogą wrócić mrozy po -15.

Nooo... Chyba nie w Krakowie :P

XaRaDaS - 2013-03-03, 21:45

Dot napisał/a:
XaRaDaS napisał/a:

Nooo... Chyba nie w Krakowie :P

Ogólnie dla Polski, więc nie wiem, poczekam pewnie i po świętach zmiana, już mam dosyć szumu tych zimówek :mrgreen:

Anonymous - 2013-03-04, 06:12

W Krakowie tyle spalin, że nie ma szans, żeby temperatura spadła tak nisko :twisted: