To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Ruch drogowy - Zimy koniec...Zamiana opon na letnie?

Marcin - 2010-04-05, 15:45

grzego112 napisał/a:
nom a za wywarzanie alufelgi kasuja chyba wiecej nie ?


tak bo aluminiowe wyważają za pomoca takich paskow ktore wklejaja od srodka felgi

Marcin - 2010-04-05, 15:46

a tak propo co myslicie o pompowaniu kol AZOTEM ? co raz wiecej zakladow wulkanizacyjnych to proponuje a na zachodzie prawie kazdy (tzw standard)
SanDiego - 2010-04-05, 17:22

A co to daje? Bo jestem ciekaw :)
Marcin - 2010-04-05, 17:32

wpisz w google - pompowanie azotem , wyswietli ci duzo linkow z opisami

np : http://www.pneus-expert.pl/content/view/52/85/

Maidenman - 2010-04-05, 19:27

hmm, poszukałem, ale nie specjalnie wiadomo - rewelacji nie ma. Wszyscy piszą "Oh" i AH" ale moim zdaniem to zwykły zabieg marketingowy, żeby naciągnąć nas na kasę - chyba że serwisy i inne punkty robią to za darmo - wtedy zwracam honor.

Można dużo przeczytać że rozwiązanie jest super, hiper, nowoczesne, sprawdzone, laboratoryjnie testowane ale żadnych szczegółów nigdzie nie ma. Generalnie niby 3 razy wolniej powietrze uchodzi z opon oraz, że niby azot zmniejsza ryzyko zapalenia się powietrza w oponie.

Jak dla mnie - lipa. Raz na miesiąc mogę sprawdzić ciśnienie, a problem zapalania się opon raczej nie jest gigantyczny i nigdy nie słyszałem takich historii. Podobno też azot mniej agresywnie działa na opony, które przez to się tak szybko się nie kruszą i nie pękają, ale nie wiem jak ma to się w praktyce.

Podsumowanie
- uważam to za bajer, pic na wodę, lep na muchy, fotomontaż :roll:

Marcin - 2010-04-05, 19:34

now alsnie tez podobnie uwazam szczegolnie ze owy azot wpompowuje sie w opone w ktorej jest juz powietrze - bo przecież nikt przed wpompowaniu azotu nie robi próżni :)
Wasili - 2010-04-06, 08:47

Ja oponki zmieniam sam ,bo oprócz zmiany oleju to ostatnie przyjemności jakie mogę wykonać osobiście w coraz bardziej skomplikowanych samochodach.Posiadam oczywiście garaż zkanałem.
Dot - 2013-03-02, 21:50
Temat postu: Letnie kapcie
Jak myślicie, letnie ogumienie już powoli można wyjmować z piwnicy? czy się jeszcze wstrzymać?
etac - 2013-03-02, 21:52
Temat postu: Re: Letnie kapcie
Dot napisał/a:
Jak myślicie, letnie ogumienie już powoli można wyjmować z piwnicy? czy się jeszcze wstrzymać?


Zeby umyc i odswezyc tak, ale zeby zakladac to jeszcze nie.

Ja mam jedna zasade. Wymieniam na zime jada na 1 listopada i ponownie na lato jak zbieram sie na swieta wielkanocne.

user_02 - 2013-03-02, 22:14

Moim zdaniem lepiej jeszcze nie, zazwyczaj robimy tak jak kolega wyżej napisał (święta / 1 listopada).
orzech - 2013-03-03, 10:56

Nie no ja to stawiam, że jeszcze śnieg zobaczymy a i na drodze różnie może być. Zresztą temperatura jeszcze dość niska, zwłaszcza nad ranem więc zimówki jak najbardziej. Też myślę, że dopiero przed świętami się letnie założy.
XaRaDaS - 2013-03-03, 11:06

Na razie temp. jeszcze za niska do +5 ledwo dochodzi, a letnie są praktycznie od +7. Teoretycznie od poniedziałku ocieplenie idzie i w czwartek ma być +15 nawet, to może jak się utrzyma to przyszły tydzień zmiana będzie ;)
Anonymous - 2013-03-03, 11:09

XaRaDaS napisał/a:
letnie są praktycznie od +7

Uwierzyłeś w reklamy i bełkot autoświata? ;-)

Dot - 2013-03-03, 11:18

Kiedyś nie było czegoś takiego jak opony zimowe... i jakoś się jeździło. ;P
XaRaDaS - 2013-03-03, 11:23

Dot napisał/a:
Kiedyś nie było czegoś takiego jak opony zimowe... i jakoś się jeździło. ;P


Kiedyś nie było opon i jakoś się jeździło :mrgreen:

esjot napisał/a:
Uwierzyłeś w reklamy i bełkot autoświata?


Nie do końca, pamiętaj że inna mieszanka gumy jest stosowana i inna jest przyczepność opony i inaczej się opona zużywa.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group