To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Mg?a na przedniej szybie - dzia?anie ukrytej klimy na szyb?

rwicik - 2014-04-06, 20:15

Manualna klima niepostrzeżenie włącza się tylko przy nawiewie na szybę.
Automat podobno daje się wyłączyć.

karaf4 - 2014-04-06, 20:18

rwicik,
Ale jak ?? ?

zdzis.michal - 2014-04-07, 13:14

Witam

Jeszcze raz chciałbym wrócić do sprawy klimy.
Czy ktoś wie, czym jest napełniana w Cruzach?
W ostatnim nr Motoru 7/2014 opisane są sprawy związane z nowym genialnym czynnikiem chłodzącym R1234yf. Nie dosyć, że 10 (słownie dziesięć) razy droższy, to jeszcze łatwopalny i takiego samochodu nie można gasić z powodu zatrucia oparami. Mercedes i Volkswagen odmówili stosowania ale Unia wymusza. W Motorze jest podane, że ten czynnik jest w Chevroletach Malibu i Trax.
Sprzedawca jeszcze w zeszłym roku nie wiedział jaki czynnik zastosowano w Cruzach.

Pozdrawiam

wszim - 2014-04-07, 13:24

jest stary czynnik
rafic - 2014-04-13, 15:20

rwicik i jak z tym pismem do nich, że klima, która się załącza przy nawiewie na szybę to usterka ? Odpowiedzieli coś ? I, że niby jak w automatycznej klimie można to wyłączyć ?
rwicik - 2014-04-13, 19:08

Pani odpisała, że mam po prostu jechać do ASO i zgłosić usterkę.
Jutro jestem na przeglądzie w Nexteam.

rafic - 2014-04-13, 19:42

No ok. To daj znać co z tego wyszło chociaż na moje i tak pewnie odeślą Cię z kwitkiem mówiąc, że "ten typ tak ma" :evil:
silvan85 - 2014-04-25, 09:02

Wcześniej nie interesowałem się tym tematem ale dzisiaj jadąc do pracy postanowiłem sobie to zobaczyć. Mam 1.4T wiec z rozbudowaną wersją komputera który podaje także ile paliwa zużywają aktualnie systemy pokładowe i ile to jest.

Gdy włączyłem nawiew na szybę komputer pokazała że najwięcej zużywa własnie nawiew i że w sumie jest to 0.3l/h gdy włączyłem jeszcze do tego klimę ręcznie pokazał że najwięcej zjada klima i jest to w sumie 0.4l/h.

Wychodzi wiec że w 1.4T włączenie nawiewu na szybę nie powoduje załączenia klimatyzacji przynajmniej gdy na zewnątrz jest ciepło.

C77 - 2014-04-25, 09:12

silvan85, aby mieć pewność 1100% to w drodze powrotnej zrób test organoleptyczny,
czyli pokrętło temp. max na niebiesko, nawiew na szybę bez włączonej klimy, obroty went. możesz dać na drugi stopień,
i wtedy po kilkunastu sekundach sprawdź dłonią jakie powietrze emanuje z otworów w podszybiu :-)
Jeśli będzie chłodniejsze od tego na dworze to znaczy że klima Tobie chodzi pomimo formalnego jej niedziałania.

wszim - 2014-04-25, 09:22

Nie prościej zaglądnąć pod maskę czy sprężarka klimy się obraca?

@silvan85
Pomyśl jaka może być różnica miedzy nadmuchem na kokpit od nadmuchu na szybę. Przecież i tu i tu wentylator kręci się ten sam, przestawia się tylko w inną pozycję klapka kierunków strug powietrza. Skąd więc się bierze te 0,3L/h więcej? Z tego co obserwowałem załączanie się sprężarki w opcji nadmuchu na szybę odbiega trochę od takiego typowego załączenia klimy. W opcji nadmuchu sprężarka załącza się cyklami i cyklami rozłącza (niezbyt zdrowe dla sprzęgła klimy). Stąd może ta różnica 0,1L/h.

C77 - 2014-04-25, 10:07

Jak dla mnie to najprostsza i najszybsza metoda :-)
bo tego nie trzeba zatrzymywać się, wychodzić z auta, otwierać klapy i zaglądać pod nią,
wszystko można zweryfikować szybko, trafnie i w czasie jazdy.

wszim - 2014-04-25, 10:19

Ale obarczona dużym błędem. Wyczucie chłodniejszego powietrza jest elementem subiektywnym. Sprawdzenie czy obraca się sprężarka nie ma żadnego błędu, bo się kręci albo nie. Dlaczego to chcesz sprawdzać koniecznie podczas jazdy zamiast na postoju?
silvan85 - 2014-04-25, 13:10

to 0,3L/h to dmuchawa w ogóle nie że konkretnie nadmuch na szybę.
rwicik - 2014-04-25, 14:54

rafic napisał/a:
No ok. To daj znać co z tego wyszło chociaż na moje i tak pewnie odeślą Cię z kwitkiem mówiąc, że "ten typ tak ma" :evil:

ASO nie stwierdziło usterki, a pani z centrali potwierdziła, że nie ma w moim aucie usterki.
A jakbym miał wątpliwości, mam ponownie zgłosić się do ASO :)

rafic - 2014-04-25, 14:58

Jestem ciekaw czy ta klima, która się włącza przy nadmuchu na szybę też tak samo działa w astrze. Bo jeśli nie to znaczy, że ktoś z tych patałachów od GM trochę przegiął w tym momencie...